Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Lieky na halogeny

RNG

Rudoo, ja nie som lekar a nikoho neliecim. Ja tu len uvadzam nazory lekarov z USA, ktori vyliecili statisice ludi metodami inaksimi, nez klasicka monopolna medicina.
Ani tu neteoretizujem, chelacia sa mera z mocu a tam jasne vidiet, ako pracuje a co vlastne cheluje.
Aj ked mam znacne vedomosti z chemie, nijak si netrufam hovorit, ako to vlastne v tele pracuje.
Ale ked sa v moci po zobrati chelatora objavi prudko zvysena hladina napr olova, kadmia,ortuti a podobne, tak je jasne, ze to pracuje. Samozrejme sa zvysi aj hladina inych mineralov(teda tu v zmysle kovov)vylucovanych, takze je ich treba doplnit remineralizaciou, a to samozrejme najlepsie vo formach a pomeroch, ktore sa vyborne absorbuju a zabudovavaju do kosti. Na to bolo urobene hromady vyskumov a praxe na zvieratach uz od rokov 1950-tych a od osemdesiatych to zacali alternativni lekari praktizovat aj na ludoch.

Rudoo

RNG: Mimochodom všetky voľné kovy sú škodlivé. Chelatón je najbežnejšia látka v živch organizmoch na bezpečný trasport kovov. Pri liečbe treba brať ohľad na stabilitu chelatónov, napríklad či sa nerozpadnú pri zmene pH v moči alebo ich nerozložia črevné baktérie. Došlo by k reabsorbcii škodlivých kovov. Viac škody ako úžitku.

Rudoo

RNG: Afinita kovov k EDTA je klesajúca v tomto rade iónov: Fe3+ , Hg2+ , Al2+ , Ni2+ , Pb2+ , Co2+ , Fe2+ , Zn2+ , Cd2+ , Mn2+ , Mg2+ , Ca2+. Zaujímalo by ma za akých podmienok možno dostať do EDTA užitočný kov, tak aby vznikla "soľ" ktorá ak sa stretne so škodlivým kovom, tak tieto kovy vymení. Tuším sa to volá vytesňovanie. Zároveň užitočné kovy (v kostiach) si vôbec nevšíma. Zaujíma ma bezpečný zdroj užitočných kovov (minerálka, škriny vajec, minerálny doplnky) a spôsob neutralizácie (kovy sú zásadité, chcem neutrálny liek). Tiež by ma zaujímalo či si už niekoho úspešne vyliečil (či je trvalo zdravý a už neberie žiadne lieky :-).

RNG

Funkcia EDTA je chelacia, tj ako kyselina(kyseliny) sa zlucuje s kovami(mineraly) a tak ich vytahuje z tele. A zlucuje sa aj z uzitocnymi(Ca, Mg, Zn... aj so skodlivymi (Pb, Cr, Ni, Cd a ciastocne aj Hg)
Ale ked ju zneutralizujes yak zarovwen prestane chelovat.
Takze na chelaciu odporucam napr rano brat mineraly na kosti a vecer chelovat EDTA
Tak si nevycerpas z tela potrebne mineraly, ale odmoris sa od tazkych kovov.
Inac hoci EDTA je silny chelator, slabsie, ale dostatocne vhodne su rozne ovocne kyseliny, od octov cez kyselinu citronovu, jablcnu ci berbericku.
Znacne ucinny chelator je aj vnat z koriandra, zvana tiez cilantro, co si kazdy moze pestovat aj doma v kvetinacoch.
Chelatory a odmorovace su aj rozne zelene, vcitane superpotravin, ako chlorela a spirulina, tiez dunaliena salina a stavy z mladych trav.

Rudoo

RNG: Poradis mi ako zneutralizovat EDTA aby nevytahoval vapnik z kosti? Mam ho doma a skoda vyhodit.

Prajem pekny den.

ewkjh

Čo viem tak na uvolnenie fluoru z vazieb v tele je jod alebo borax, borax je ucinnejsi. Volny fluor sa potom pozbiera a vyluci vapnikom alebo horcikom, vo forme mineralky alebo morskej soli.

RNG

Nuz zbav sa toho dojmu . Chelacia sice odstranuje aj volne radikaly(tj agresivne latky co sa naviazu na chelatory) ale odmorovanie tela sa da prevadzat aj absorbentmi, aj napr antioxidantmi, ktore na seba tak isto naviazu volne radikaly , vcitane halogenoch ako chlor, fluor a brom.
Ja pouzivam napr na odchlorovanie vody vo vani pol gramu kyseliny askorbovej(vitamin C) a tato davka staci na seba naviazat chlor z typicky 3 ppm plynom chlorovanej vody. Samozrejme na kontrolu som si to aj odmeral, pred a po pridani askorbovej kyseliny a pockaniu 10 minut, kym to poriadne zaberie.
Podobne funguje vitamin C aj v tele, tiez ine antioxidanty.
Preto sa antioxidasnty tak zdoraznuju, lebo nas ochranuju pred roznymi agresivnymi latkami, ktore by sa inac naviazali vselikde a zmenili prirodzene struktury v tele.
Inac je hromada latok, co sa velmi ucinne viaze na halogeny v tele a tak ich z tela vynesie.Napr zinok, vapnik, horcik atd.
Specificky spominane v literature, napr na fluor je dobry borax, ci uz brany ustne, alebo ako kupelna sol

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Lieky na halogeny - Fórum - ZDRAVIE.sk