anestetika pri vytahovani nervu?

majka_21

Kolpi, vytahovanie nervu (pokial ho mas "umrtveny") neboli vobec. Ja mam paniku zo zubarov a o vrtacke ani nehovorim. Ked mi ma vrtat zub alebo co, tak mu to dovolim jedine s injekciou - bez nej nikdy. Jedine, co bolo pre mna neprijemne bolo to, ze som musela mat usta otvorene asi 2 hodiny (s 3 kratuckymi prestavkami). Vyberala mi nerv, cistila kanaliky v zube... takze preto to tak velmi dlho trvalo. Ale v pohode, boliet ma to nebolelo, len to bolo neprijemne.

kolpi

no ja nemam mrtvy zub.. mam ho vrtany a docasna vlozka mi ho nevyliecila, stale ma boli pri kontakte so studenym a teplym...
mama si mysli, ze sa ten zub nebude dat zachranit,preto sa pytam

inak velmi znasam aj vrtanie, takze si neviem predstavit vytahovanie nervu :((

Lulu2011

ja mam akoze mrtvy zub a vytahovanie nervov bolelo strasne, nechapem, preco som si nedala injekciu, bola to hruza

majka_21

ja som mala v jari tahany nerv. injekciu som nedostala, len myslim, ze mi tam dala akusi hmotu na znecitlivenie. skusala sa dotknut nervu bez toho a myslela som, ze skolabujem.

lulu22

mne, keď vyťahoval zubár nerv, tak nič mi nepodával, ani sa ma nepýtal, či niečo chcem... veď ten zub je mŕtvy, podľa mňa by to nebalo byť cítiť..