Čo ten hlas znamená?

Príspevok v téme: Čo ten hlas znamená?
Tia2010

Ahoj.Mám taký jeden problém a už neviem ako ďalej.Mám 14 rokov,dobrú rodinu,žiadne traumy ani nič podobné.Asi pred dvoma rokmi som bola z niečoho smutná,ostala som sama na ihrisku a vtedy sa mi v hlave ozval hlas,ktorý mi pomáhal.Potom sa na dlhú dobu odmlčal.O rok nato som riešila problém s láskou a bolo mi trápne o tom hovoriť a tak na pomoc prišiel ďalší hlas,iný,mužský.Pár mesiacov bol fajn,no ale potom z ničoho nič sa zmenil,začal dobiedzať a mala som ho v hlave aj keď som nechcela.To sa dialo v noci.Dajako sa mi to podarilo vyriešiť a zmizol.No a teraz sa vrátil,ale oveľa horší.Trvá to už od augusta tohto roku.Zmenil sa na ženský,už mi nepomáha,práve naopak.Uráža ma,podceňuje...objaví sa hocikedy,niekedy dokonca počujem ako sa dve osoby o mne rozprávajú,ohovárajú ma.Ja to počujem iba v svojej hlave,nie tak ako keď počúvam hudbu.Navyše mám pocit,že nedokážem udržať myšlienku.Proste na niečo myslím,o pár sekúnd už myslím na niečo iné a uvedomím si to,znovu sa sústredím na tú pôvodnú myšlienku,ale stále mi do toho skáču iné myšlienky a ja sa neviem dobre sústrediť ani na jednu.Raz som šťastná,potom zrazu smutná a plus mám veľmi ploché emócie,nič necítim k nikomu.Môže ísť o schizofréniu,alebo si to celé iba nahováram?Ja som totiž o schizofrénii dosť čítala,hlavne v októbri,ale hlas začal už oveľa skôr.O čo tu ide?

ustrachany

mam podobny problem, nemozem sa sustredit, trpim komplexom menejcennosti, citim niekedy sebalutost a stale rozmyslam nad sebou. Nad svojimi nedostatkami. Mam pocit, ze uz ani nad nicim inym rozmyslat neviem. Nemam ziadne zaujmy. Dost zabudam. Co mam spravit?

Tia2010

Ďakujem za všetky rady.Halucinácie nemám,hoci niekdy mávam pocit,že všetci sú proti mne,no trvá to krátko.Ten hlas sa ozve hocikedy a len tak niečo skomentuje,poprípade mi povie nejakú nadávku.Len sa chcem opýtať ľudí,ktorí trpia schizofréniou,či ten hlas počuli iba v hlave,alebo ako napr.hudbu.

dlha noha

chod k lekarovi. a aj ked je to schiza, je to len taka nalepka, tam je dolezita liecba a terapia. tiez mam tuto diagnozu uz 5 rokov a nikdy som nemala ziadne halucinacie. samozrejme, je dobre ze si uvedomujes, co sa s tebou deje.

piktogram

nemusi to byt schiza, moze to byt zacinajuca MPD a ta neskor do schizofrenie prerasta. urcite si najdi psychiatra.

a ak to pojde, zapisuj si, co ti hlasy hovoria. kedy, ako, co, na aku temu. hodne to pomoze najst pricinu, spúšťač.

hlavne sa neboj, nie je to nic nezvykle. s dobrym psychiatrom sa to da zvladnut aj nemedikamentoznou cestou.

ak nechces s mamou o tom hovorit, tak jej staci povedat tolko, ze by si sa raz rada dala vysetrit, nieco sa ti nezda - nevies, konkretne co a rada by si si bola na istom. chces pocut len nazor lekara. hlavne to urob cim skor. drz sa.

marcelina78

zajdi nejakemu dobremu liecitelovi,cloveku, co tymto veciam rozumie, skus najst cosi na internete, mozno sa ti otvorilo nejake "vyssie vedomie" a dokazes zachytit viac ako bezni ludia, len to nevies zvladat, na tomto principe vlastne pracuju aj liecitelia, jasnovidky.... Je o tom pisanych vela knih napr. aj od Neale Donald Walsch "Hovory s bohom", tomu sa stalo nieco podobne a pise o tom vela knih a urcite nie je schizofrenik.
Neupadaj, ozaj nemusi ist o schizofreniu.

Muma

Odporucam ti ist k dobremu psychiatrovi.Psychiater nie je nic zle ani nieco zaco by si sa mala hambit.Ja mam 15 a tiez chodim k psychiatrovi.Dobra liecba a podpora blizkych ti urcite pomoze hlavne sa za to nehambi

jajka001_

ak pocujes hlasy, tak je to schizofrenia. aj ked je to dost zvlastne ze niektori ludia pocuju hlasy, mozno je to nejaka porucha duchovnej frekvencie ci co...ale su na to lieky, po nich tie hlasy pocut nebudes a budes mat pokoj.

SCHZFRNK

Nie som si istý, či sa jedná o schizofréniu. Ja osobne taký dlhý a súvislý text (čo má zhruba hlavu a pätu) by som v čase halucinácií nezvládol napísať a hlavne by som ani nemal potrebu to riešiť (napr. na fóre) , jednoducho by som to ako problém nevnímal (u mňa citová otupenosť spočívala nie len v tom, že som neprechovával žiadne city k druhým ľudom, ale napríklad mi nevadilo vysmievanie, bočenie a vyhýbanie sa zo strany druhých ľudí).