Piercing do pupka - ako sa on spravne starat?

Príspevok v téme: Piercing do pupka - ako sa on spravne starat?
sewie

ahojte, chcela by som radu od niekoho kto ma piercing v pupku. Ja som ho mala uz dva razy, ale prvy krat mi ho telo nejak odmietlo-myslim si ze to bolo asi tym ze som bola hlupa a dost skoro zacala cvicit..a druhy raz som si ho dala robit v lete a vtedy sa mi zapalil, tak som ho opat vybrala. pocula som ze v niektorych pripadoch telo piercing do pupka zamieta-ze sa koza stale stensuje a stensuje a telo ho akoby vypluje-bojim sa ze je to aj moj pripad. ma niekto podobnu skusenost a bol nakoniec uspesny? (s piercingom v nose a oboci som take problemy nemala:/) dakujem za rady

jankaaaaaaaaa

alkohol ma dezinfekcne ucinky, ale v prvom rade prilis vysusuje. tzn. ze vyschne koza a pripadny hnis, alebo tekutina, ktora sa bezne pri hojeni vylucuje, zostane pod zaschnutou kozou alebo chrastou. piercingy maju tendenciu sa hojit zvonka do vnutra. teda koza vyschne a zahoji sa zvonkajsej strany, ale zvnutra stale moze hnisat a nebyt zahojena. piercing v prvomr ade treba nechat "dychat" a pomaly postupne nechat hojit. netreba sa o to prehnane starat a cistit 10x denne. a vobec nie alkoholom

Barbi13

AHOJ ja som si tiez dala robit piercing v lete, a zahojilo sa mi to celkom OK. treba si robit obklad so slanou vodou, respektive natierat alpou, alebo si kup v lekarni sprej aloe vera, pri sprchovani si to umyvaj antibakterialnym mydlom.. vsetky tieto veci dobre zaberaju, hlavne treba robit kazdy den.

sewie

zusska,no prvy raz doslo k tzv migracii-koza sa mi stensovala a stensovala az som ho musela vybrat lebo to vyzeralo proste smiesne a druhy raz mi to paradne zahnisalo a vzhladom na to ze som bola na cypre kde som makala ako blazon-nehrozilo ze by sa to zhojilo:/....snad to tentokrat vyjde-chcem si to dat spravit tesne pred vianocami ked budem mat pracovnu pauzu-aspon tri tyzdne:)

julka007

tiež som to čistila aj betadinom, ale najviac mi pomohla obycajna alpa. myslim ze alkohol ma dezinfekcne učinky, tak prečo nie, jankaaaaaaaa?

držím palce pri hojení ;)

zusska

co znamena nezahojil?piercing v pupku moze aj 6 mes mokvat a je to normalne,ak nie je na dotyk to miesto bolestive a vylozene zapalene,treba ho cistit betadinom a nechat tak,po pol roku sa to ustali.

sewie

dakujem za rady, hovorim ze na inych miestach som s hojenim nemala vobec ziadne problemy, len ten pupok ale myslim si ze som urobila kravinu ked som zacala hned po par tyzdnoch robit brusaky a druhy raz ze som si to dala na leto a makala jak blazon...tak uvidim no...skusim to este raz , drzte palce:)

jankaaaaaaaa

alkoholom cistit piercingy je najavsia blbost! pouzivaj radsej jedlu morsku sol rozpustenu vo vode, alebo nieco z lekarne na cistenie a hojenie, bez alkoholu

julka007

ahoj no mne sa pupok hojil viac nez mesiac, tak som zacala brat b-komplex, a potom sa uz zahojil rýchlo. hlavne to treba stále čistiť, najlepšie liehom, alpou, alkoholom (pomáha aj tea tree olej). mala som aj v jazyku, no ten mi v studiu blbo prepichli a asi po mesiaci som ho vybrala, ked uz som dostavala teploty a na hrdle som mala zvacsene uzliny. asi o rok som ho sla prepichnut zas a do tyzdna bol zahojeny.
podla mna zaleží všetko aj od imunity, asi je dobre brat nejake lieky na posilnenie a potom by sa to malo zahojit.