Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mama sa asi zbláznila

Príspevok v téme: Mama sa asi zbláznila
Wiwien987

Neviem ani kde začať, ale už som naozaj zúfalá. Poradte co mam robit. Po skonceni VS som odisla za pracou do BA. Dnes je to uz 2,5 roka. No mama kedze som jedinacik na mne lipla az moc, a zacala sa nudit. Nakolko je na invalidnom dochodku uz 17 rokov. Zrazu nemohla sledovať každy moj krok... Nasla som si tam priatela a byvame spolu. To uz zacala mama ziarlit ze uz nechodim kazdy vikend domov. Ale kazdy druhy. Ked nahodou sa stane ze nepridem 2 vikendy po sebe domov, uz mi vykrikuje ze chodim len raz za mesiac domov, co vobec nie je pravda. Mam z toho vycitky, mne je v ba dobre, zijem zivot podla svojich predstav, ale citim sa ako handrova babika v jej rukach s ktorou by si rada robila stale co chce ona. Najskor mi znicila vsetky vztahy, zdalo sa jej ti chalani nie su pre mna dost dobri. Teraz zvolila inu taktiku ze ten najnovsi je pre mna az prilis dobry. Zacala mi hladat pracu tu v mieste jej bydliska, ale ja som so svojou pracou spokojna.... Nechcem sa vratit domov, chcem mat svoj zivot. Plus este tatko je alkoholik, cely zivot nas tyranizoval svojim pitim, sa normalne cudujem ze som to prezila v zdravi. Tatko robil dost bordel, az raz ked skoro mamu zaskrtil som podala na neho trestne oznamenie. Odvtedy kaoby sibnutim prutika po 25 rocnom chlastani prestal. Dovtedy ho este mama lutovala ze on za to chudacik nemoze. Nedavno sa mama rozviedla. Policajti s amoc nehybu s tym trestnym oznamenim spred 4 rokov... Medzi casom to uz mojej mame asi z toho vsetkeho siblo. Ze ja som odisla, ze s arozviedla, budu sa musiet podelit o majetok, navyse mame vzali dochodok a do prace ju nikde nechcu. Je aj dost chora. Ale hnevam s ana nu za to ze by taka chora nemusela byt keby trochu si vazila zdravie a nefajcila v minulosti, nejedla nezdravo...schudla trochu... Priatel bol u nas, je informatik, robil jej pc. Potom si zacala vymyslat ze niekto ten jej pc prezera na dialku...Ze asi ten moj frajer. V pc nic tajne nie je, ale ona ma pocit ze ju niekto sleduje. Ze k nam do bytu niekto chodi a miznu jej veci...Ze jej niekto posiela vyhrazne smsky, nechava listky v schranke. Ze sa jej vyhrazaju, ze mi ublizia, ze pridem o pracu (co je asi jej zbozne zelanie, aby som sa vratila domov). Ziadnu sms ani listok mi nechce ukazat. Hovorila to aj babke, no ta ju vysmiala a tak jej uz take nehovori. Hovori len mne a ze to nemam babke povedat, lebo ona to povie dalej...Mam pocit ze ma chce citovo vydierat. Stale zije so stiahnutymi zaluziami aby ju z ulice nikto nesledoval. Byvame na 5 poschodi...mimochodom. Ale to je len slaby odvar co pisem. Ona je schopna si mysliet ze byte mame plostice odpocuvacie (lebo moja mama je asi stred vesmiru). ALebo ide po meste, spustia s asireny, to uz je kvoli nej spustene...Kazdy ju sleduje a ohovara podla nej. Pred 3 rokmi ma kadernicka zle ostrihala, ale to je vsetko do seba zapada ako nam vsetci chcu zle...A ta kadernicka nas ani nepozna. A ja nemam pocit ze by mi niekto chcel zle. Nikto mi nic nerobi. Alebo ma presviedca ze ja mojho priatela nutim aby bol so mnou...Ze jej to niekto zistil. Zaujimave je ze ten niekto vie len tie veci ktore vie aj ona, co ona o mne nevie to nezistil uz nikto dalsi...No povedzte co mam robit, cim som si to zasluzila ze najprv cele destvo trpim alkoholickym tatkom, co bolo inac riadne peklo, a teraz zase mama sa zblazni. Alebo to len hra.Nechcem byt nevdacna alebo zla, ale ja z mojej mamy chytam depresiu, ked jej volam alebo som doma. Stale mam zlu naladu, lebo ona je neuveritelne negativisticka. Vsetko vidi len v zlom. Nevie vobec chytit svoj zivot do ruk, len caka ze jej padne peceny holub z neba, ze vyhra v sportke...Ja ked som chcela ci podnikat, ci cvicit, alebo len navarit inak ako ona, alebo zmenit banku, vsetko co robim je zle, len ona je uzasna. Takto ma mimochodom podcenovala cele detsvo az som si myslela ze som totalny debil, nemala som skoro ziadne sebavedomie. Nastastie priatel ma vo vsetkom podporuje, ale podla nej je zly, ze kto mi take blbosti trepe do hlavy...A pritom mi nikto nic netrepe vsetko je to z mojej hlavy :-D Ale co je na tom zle ak chcem si uvarit inak alebo nebyt tucna ze uz skoro neprejdem cez dvere ako ona. Teda ja nie som tucna. Priberam lahko, ale davam si pozor. Na to ona povie ze ona schudnut nemoze lebo by musela jest len zeleninu. No a co aj ja ju jem. No jej nevadi zjest na posedenie 300g cokolady napriek tomu ze ma cukrovku. Ja po vzore mojich rodicov sa snazim ist co najdalej od ich zabehanych kolaji. Nikdy nebudem pit fajcit ani tucna. Na to mi este vynada ze vsetko robim inak ako ona, co ona povie cierne je biele. Bohuzial si s nou vobec nerozumiem. Ja sa dokazem tesit aj zo slnka, ona vidi len vsetko cierno. Davam jej peniaze z mojho nizkeho platu, nekupim si ani listok MHDcky radsej chodim pesi,aby som si usetrila, a ona vyhadzuje na sprostosti, casopisy, sladkosti, a este sa stazuje, ze ako ona nema peniaze...Vsetko co mam ja chce aj ona. Ked jej to kupim smari to do kuta a nanic to nie je. Vobec s ao seba nestara, nedba, chodi otrasne oblecena, tucna, rozlajdana, ani v byte neuprace, no hrozne. Naozaj mi je to luto, ze je smutna, no nechcem aj ja mat zlu naladu ktoru na mna prenasa, a nechcem len sediet doma lebo sa tu nudim. V ba som uplne iny clovek vesely stastny, a tu mam len depresiu, co sa tyzden musim davat v ba dokopy po vikende s nou. Niekdy len kukam za co vsetko mi nadava co ani nie je pravda...Uz fakt neviem.

Wiwien987

Dakujem Vam za komentare :-) No ona ma take obdobia, vyzera navonok tiez normalne, ale strasne si domysla a kombinuje... a az prekombinuje, ze to uz nikto tomu neveri. Silna osobnost asi fakt som, na co som hrda, mam pevnu volu, vytrvalost, mam nieco ako keby pancier, som taka nezlomna, odkedy som si uvedomila ze nemam pre co zit, tak sa uz nebojim nicoho a nikoho. Aj ked teraz je to uz ine, konecne som stastna a mam kopu veci pre co zit, mozno viac ako ostatni, moj zivot si teraz takmer neviem ani lepsi predstavit. Aj ked v minulosti som bola velmi utiahnuta, ticha, nic som nehovorila, nerobila, nikam nechodila, s nikym sa nekamaratila...a myslela som si o sebe dost malo, ked ta niekto dlho podcenuje neustale tak tomu uveris... Ale nakolko uz 2.5 roka s rodicmi nebyvam a nasla som si priatela pre ktoreho som stred vesmiru, miluje ma a robi pre mna co mi na ociach vidi (teda takmer... tu macku som mu zatial este nevnutila do bytu :-D ale skoro to tam bolo, kym svokra nezakazala :-/ :-D ) tak sa cely moj svet zmenil, zrazu som stastna, vesela, skoro az otrhnuta z retaze :-D depresiu mam jedine vtedy ked si spomeniem na minulost, alebo ze mama je smutna osamela...alebo ked s nou volam, ona sa je strasne depresivna, nic ju nebavi, nema kamaratky. No niekedy som tak zila tiez, lebo inak sa doma nedalo. A teraz ked si to uvedomim, keby tam mam ist byvat este rok tak asi radsej zabijem, predtym som to zvladla len vdaka tomu ze som neokusila iny zivot. Aj ked som vedela ze ini ziju normalne, ale kym to realne nezazila som... Nikdy som nechcela byt dieta, nenavidela som detstvo, lebo som bola bezmocna a nikoho moj nazor nezaujimal. A aj preto teraz nemam velky vztah k detom, netuzim byt 2x matkou... Ale zvierata milujem. To asi preto ze tie mi nikdy neublizili :-) a su to tiez chudatka bezbranne tvory.

abcdefghx

Problem ma dve roviny.
Na jednej strane je pravda, ze to mas dost tazke, az je prekvapujuce, ze z takej minulosti nemas (aspon navonok) ocividne problemy. Je pravda, ze si uz par rokov plnoleta a mama by ti nemala v zasadnych veciach vstupovat do zivota.
Na druhej strane chapem tvoju mamu, ktora to v zivote tiez nemala vobec lahke a napriek tomu, ze ma sama so sebou problemy, musela vychovat jedno zdrave dieta. A paradoxne sa jej zivot za to odvdacil tym, ze na starobu zostala sama s tolkymi diagnozami. Je zaiste pravda, ze ty za to nemozes a nebolo by ani spravne obetovat svoj zivot pre jej maniere. Je to zial jej osud a pomoct v tomto obdobi jej naozaj moze odborny lekar, najlepsie psychiater. To, v com jej mozes pomoc ty, je tvoje pochopenie a zrdavy sucit (nie lutost) a ze si ochotna pri nej stat v jej problemoch, pokial to bude nevyhnutne a pokial to bude pre teba unosne.

Wiwien987

Karina. poznam take veci :-) Ono je to asi dost casty jav, co uz narobime. Podla mna sa kazdy zena scvokne ked ma decko a ked od nej v dospelosti odide. Potom stretavam vo vchode babky ktore nikoho nemaju a maju pocit ze ma musia dirigovat... Ci separujem odpad, ci mi nie je zima, kedy mam ist na postu ked mi dojde do schranky listok z posty... atd atd.

karina.

no tvoj príbeh rozdelím do dvoch častí : to že mama si myslí, že ju sledujú mal mojej kolegyni otec. Ked hlásili vonku v rozhlase, kričal že to o nom hlásia. Rolety mal vždy zatiahnuté. Nikdy netelefonoval, lebo ho odpočuvajú. A ku koncu sa rozprávala sám so sebou. Napr. sedeli za stolom a obedovali a on akoby niekto vedla neho ešte sedel a niečo si rozprávali. a ked sa spýtali s kým sa rozpráva, tak že tuto s týmto. Chuderky ženy na noc schovávali pre istotu nože z kuchyne. Bol na liečení, ale podpísal reverz a boli povinný ho prepustiť. Potom vybavili zbavenie svojprávnosti, ale on by mal brať lieky. No rozmýšla normálne, takže tie lieky nebere, aj ked mu nutia.

No a moja mam je na mna tiež naviazaná. Bývam nedaleko rodičov, zatiaľ sama. No a moja mama je každý den u mna, hned ako prídem domov. Rozhoduje aj o tom, ako mám mať okno, či otvorené, či zatvorené, kedy mám prezliecť periny, kedy prať, prečo mám v dreze hrnček od raňajok a podobne. Vie o všetkom čo kde mám. Normálne musím na nejaké tajné veci hľadať skrýše. Od malička ma kritizovala, že ako sa správam na verejnosti, čo hovorím, ako sa obliekam, akú mám postavu a podobne...ja viem, že jej je doma smutno aj ju lutujem. Ale inak je dobrá a mám ju rada. Ved keby u mna nebola bola by som sama zase ja. takže ani tak - ani tak :))

soffa

nic v zlom.,ale posli mamu na psychiatricke vysetrenie.asi je dusevne chora:-(roky musela znasat otca alkoholika,a teraz sa ventiluje na tebe.

Wiwien987

No vidim, ze vy ste riadne tvrdi vsetci... Zase nemozem chodit nikdy domov... 0vecka vzdy si vedela domyslat a kombinovat konspiracne teorie... ale teraz uz je to ze to ziadna hlava neberie. Najprv sa citila ze ju svokra nema rada, vsak asi ani nemala, lebo ani syna nema, ale casom to doslo do stadia ze vsetci jej chcu zle...

3nttt

podla mna by si si s nou mala sadnut a normalne sa porozpravat. ak to nepojde po dobrom tak sa jej trosku "povyhrazaj"...nieco v style ze si nezelas aby kritizovala neustale teba a tvojho frajera. ze ti vyhovuje ako si zijes a ze ked jej nie tak to je jej problem. a este by som jej ku tomu dodala ze ak s tym neprestane tak nebudes domov chodit ani 2x za mesiac. viem ze je to hnusne ale tak isto mi pride hnusne ked chce niekto silou mocou riadit druhym zivot...co sa tvoja mama (podla toho co pises) snazi robit. proste si stanovate urcite pravidla. raz budes mat rodinu,deti a nebudes potrebovat aby ta neustale niekto kritizoval co robis zle,pretoze ona to robila inak a tak to bolo "urcite" spravne.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mama sa asi zbláznila - Fórum - ZDRAVIE.sk