Práca na dohodu - zdravotné poistenie

Príspevok v téme: Práca na dohodu - zdravotné poistenie
BIBIzuz

Dobrý deň prajem všetkým. Pracujem na dohodu od 20. októbra v jednej firme. Za tento mesiac, november som presiahla tých 139,90 €, čiže ma vylúčia z úradu práce. Chcem sa opýtať, že keby som v tejto firme skončila už 8. 12., nepresiahnem tých 139,90 €, lebo za tých pár dní zarobím nejakých 125 €, tak by som si aj tak za december musela zaplatiť zdravotnú poistku, keďže som vylúčená z úradu? Ďakujem Vám pekne :)

anjelik9

ked si už vyradena tak sa môžeš zaradiť až potom čo donesieš ukončenu dohodu abo potvrdenie že si zarobila už menej bo im nestači že im len povieš že nebudeš mať taku velku vyplatu musis im to niečim doložiť a až na základe toho ta zaradia a za cely čas čo si bola vyradena si platis to poistne

BIBIzuz

zaevidovať sa môžete hneď ako skončíte v práci...
3 mesiace je to len keď vás vyradia oni, že napr. neprídete na podpis alebo také
ja sa zaevidujem hneď ako skončím v robote, len ide o to, že či za tých pár dní v decembri budem platiť

nnn

ak presiahneš tú čiastku tak ťa vyradia z úradu prace... a aj na ďalšie 3 mesiace ťa vyradia... lebo si porušila ich pravidlá tak sa nemôžeš potom 3 mesiace zaevidovať....

aj ja pracujem na dohodu.... strašne len peniaze od nás ťahajú.....

ja to mám tak vymyslené že mám v istej firme dve dohody na mna a na študenta a ak si zarobím viac ....čo zarobím.... tak na mna napíšu len 130 eur a na študenta ostatné peniaze (samozrejme je tam môj účet)