Čapy na mandliach

KaliKali

Od včera cítim ten čapík na jazyku a neviem ako ho dostať von, ten zápach mi už dobre lezie na nervy! Som zúfalá, treba ísť na krčné? Vyberú mi to?nejakou pinzetou alebo tak..

zizzi

Čapy sa tvoria na mandliach úplne bežne. S hnisom to nemá nič spoločné. Ide o zvyšky potravy, ktoré sa usadia v záhyboch a baktérie spôsobia ten zápach. Komu vadia, môže si ich vyberať, ale ak nie, vôbec to telu nevadí. Vyberať mandle v tomto prípade nemá vôbec zmysel. Mandle sa vyberajú len v prípade , že sú infikované nejakým kokom.Čapy sa viac tvoria po jedení mliečnej stravy, syrov, jogurtov....je to úplne bežné, nemá to vôbec nič spoločné s nejakou chorobou.

Lik

Mne sa tieto smradlave gulicky zacali robit po infekcii streptokokom pyogenes (ktory tam "vyvrtal" tie kratery, v kt. sa vsetko teraz usadza)... uz ho nemam, ani taký nepríjemný zápach z úst(lebo si drhnem jazyk, pouzivam ustne vody a kloktadla a pocas dna vacsinou zujem zuvacku) ale tie gulicky (aj ked pomenej) mam stale ... doktorka povedala, ze je na mojom rozhodnuti ci dat mandle von, vraj su potrebne najma u malych deti koli imunite ale u dospelych az take nyvhnutne nie su (ale ja mam problem aj s imunitou)...takze neviem co spravit :(

gwen

ahojte, mne sa capy zacali robit poslednych par mesiacov, bola som na vyter a je negativny. zacala som teda pouzivat JOX, ten, co sa da strieknut priamo na mandlu, prve tri razy to bolo hrozne protivne - treba prist na spravny sposob :) ale teraz som si uz zvykla. Po tyzdni sa to zlepsilo, biele bodky zmizli a netvoria sa, teraz po dvoch tyzdnoch si este furt jox davam a mandla sa ako keby trosku zacelila. Odporucam vsetkym, nech jox vyskusaju, nez sa daju na vyber mandli...

LeLé K.

No to isté trpím aj ja. Ale už dlhšie roky, bohužiaľ to u mňa bude z angíny kedže ako malá som bola často chorá a tak mi museli vybrať mandle ... No idem ešte priebežne k doktorovi , pretože mi brali krv a pani doktorka povedala že to je také hnisavé ... :/ a navyše to aj smrdí z úst a to je najnepríjemnejšie čo môže človek zažiť

pelargonia

Mávala som to tiež a po liečbe biorezonanciou a skenar-om som sa vyliečila...mandle nesmu ist von!!!, su to kontrolky, ktoré naše telo potrebuje, mandle treba VYLIEČIŤ...som rada, že dnes už viem ako...

skenarbanskabystrica.webnode.sk

xD

Očividne nie som sama. Robia sa mi tie čapy každý 2-3 deň po vytlačení.. no "vytlačení" .. ja si ich dávam von jazykom, babrem si do toho, kým to samo nevyjde ;) Netuším, čo to je a rada by som sa toho zbavila, lebo to smrdí a celkovo .. to nechcem :P