Čapy na mandliach

RNG

Betadine je jod chemicky viazany.
Jod je antimikrobialny, sirokospektralne.
Su aj ine sirokospektralne, ako GSE, oreganovy olej, extrakt z olivovych listov, graviola, lapacho...
Chyba je, ze ich lekari nepoznaju, lebo su to z kategorie potravinovych doplnkov a nie schvalenych lieciv, ktore su dnes skoro vsetko synteticke chemikalie.
Niektore prirodne su velmi ucinne, nimi sa rastliny brania proti roznym mikrobom , a uspesne, uz stovky milionov rokov.
Keby nemali tuto obranu, mikroby by ich davno znicili.
Naviac, kedze su schvalene ako potravinove doplnky, nesmu mat ziadne skodlive ucinky(podobne ako potraviny), teda su bezpecne na pouzivanie v odporucenych davkach na rozdiel od syntetickych liekov, kde casto nestaci jeden harok papiera na popisanie vsetkych moznych skodlivych ucinkov.

katecizmarik@zoznam.sk

Ahojte, mám tiež ten istý problém ako títo ludia, neboli ma hrdlo ale tvoria sa mi tieto biele čapy, ktoré sú hnusne smradlave. Je to dosť neprijemne a trapi ma to a vyberajú sa ťažko a napína ma. Chcela som vediet co je na to najucinejsie a ci by nebolo najlepsie dat madle vonku? Prosim vas o radu, pretoze strasne sa chcem toho zbavit a neviem co mam robit, trapi ma vzdy neprijemne zapach z ust. Brala som aj antibiotika a nic. Teram mi lekar predpisal roztok Betadine tak som zvedava, budem si ich potierat. Ale nebolo by lepsie dat tie mandle vonku? zbavila by som sa toho uz navzdy? Prosim odborníka aby ma o tom poucil...Dakujem.

s99

Ach boshe ja mam rovnake problemy. Presne tie blbe priznaky nic mi nie je akurat mam na hrdle tie capy... a neviem sa ich zbavit uz 3ti tyzden. Pobral som antibiotika summamed teraz po vytere negativnom samozrejmne a zvysenom ASLE mi predpisala PENCLEN ... momentalne som zobral 4 tabletky no zatial ziadna zavazna zmena... JEdno co nemozem je kloktat s propolisom kedze som alergicky na propolis ... CO MAAAM ROBIT ? :(((

babenka

lillien, to je tiez kus pravdy. aj lekari su zdravi casto aj pocas chripkovej epidemie.vraj je to aj psychika,a asi aj odolnost..neviem.
tak sa drz a nech si zdrava aj s mandlami.ja si dnes urcite potiem. a musim pozhanat dalsi propolis,lebo sa kamoske minul.ona zacala potierat tiez a jej mandla cela "zmizla". mala jednu velku do pol hrdla a uz ju nema.a mama ma tiez obrovske,dokonca spojene, nemava casto chore a zacala az teraz propolisovat a tiez masirovat chodidlo (tema reflexna masaž) a zmensuju sa jej.
papappa

lilien

Nie babenka, neradujem sa vtedy. Teraz už radšej k lekarom nechodim pokial "neumieram". Všetko si dokazem vyliečit sama...Kazda choroba vznika v mysli a predtym som bola strasny hypochonder, dnes si uz chorobu nepripustím a verte mi ze zdaleka ma obchadza-chvalabohu....

lilien

Babenka, ja si tie čapy vysvetlujem tak, že sa mi do mandlovych zahybov dostala strava a postupne sa tam obalovala hnisom ako sa organizmus branil a chcel tu potravinu odtial vytlacit ako cudzorody predmet....tak nejak

babenka

lillien,ale to,ze mas v mandli streptokoka,to neznamena,ze sa mas radovat,lebo mandle dobre gunguju. ani lekar to tak neberie.to su chore mandle a musia sa liecit.
dobre pises,ze atb nie su najlepsie riesenie...teda chcem povedat,ze prevencia a posilnenie imunity je lepsia cesta. mam clanok o tom propolise,a posilnuje aj imunitu. moja imunita cajova. mandle som si dala do poriadku, ani atb som nemusela asi 1,5 uzivat,az na to,ze som chytila od kamosky HP a tak mi nasadili atb.po nich vyrus na plucach,lebo som dennodenne v kontakte s osobou,co ho ma a nelieci. pri atb na HP som mala oslabenu imunitu,a tak sup plucne chlamidie na mna. a vycitam si,ze ten propolis zanedbavam...od jula nim.roku som lajdak,takze sa ani necudujem.
Inak,raz davali v spravach na markize zenu,co mala okolo 80 rokov a este pracovala v nejakom stanku a cula mysel,zdrava zena.pytali sa ,co jej pomaha v tom zdravi,tak povedala tiez,ze kazde rano si da propolis! preto ma to podnietilo,aby som sa zamyslela nad vsetkymi tymi info a zacala som ho pouzivat.
ale na capy bez hnisu a angin to vazne neviem.
odbornici,ak ste tu, vyjadrite sa!!

babenka

nerika, ja som reagovala aj na tie,co maju vytery pozitivne. ja som mavala pozitivny,preto som s tym nieco musela robit.
je zaujimave,ze tie capy mas,hoci si zdrava.to je ako ked ma niekto vytok a nazvu ho fyziologicky,teda neskodny,ale nebol,zrazu sa zjavil a robi len problemy,hoci nie prave zdravotne. presne je to zo znecisteneho organizmu. a ako pises,museli by sme pestovat vsetko v zahrade bez chemie. nastasie,my aj pestujeme,a zeleninu takmer vobec nekupujeme. ale aj tak,tvoja otazka,co je pricinou ich vzniku...ja by som povedala,kedze pises,ze to nie je choroba,aj lekar ti to napisal, ze je to to,co som pocula ja a obidve si to mylsime - znecisteny organizmus bud stavou alebo vzduchom,vodou...dusicnany,chemia,prekyslenie....

lilien

Hej, suhlasim nerinka. Ja som sa rozhodla ze uz nebudem brat ziadne antibiotika kôli mandlam a radsej si budem utužovat imunitu. Tiež sa snazim konzumovat surovu, prirodzenu Bio stravu. Myslím si ze ked mandle maju tu funkciu ze zabranuju prieniku mikrobov do organizmu, je normalne ze pri vytere mi ich tam najdu aj ked nemam zapalene hrdlo. A moja imunita by mala byt taka silna ze sama ich zdola aj bez antibiotik.