Čapy na mandliach

babenka

baby,kazdy hnis je nezdravy a mali by ste s tym nieco robit.ja si propolisujem mandle kazdy vecer. na ihlu(oddelila som si jednu co sa pouzivaju na raznici) si dam vatu a tu namocimdo propolisu. vecer pred spanim mandle vytriem propolisom, aj jenme zatlacim a vsetko vynde nov. zozaciatku isli huste capy,ked to tak volate, postupne sa mandle zmensili a uz ide dokonca husta "kasicka" hnisu. prestala som mavat anginy a je mi lepsie. propolis je anti bakterialny a antivirusovy. vyskusajte. mozte kombinovat cez den aj s kloktanim propolisu zredeneho vo vode-par kvapiek.hlavne ti,co mavaju anginy a zapaly mandli.

ivka2

Ahoj lillien...nemam rada dazd a zimu..mavam z toho depresiu..este ma boli hrdlo, mam vela ucenia, lebo nam na skole dali predterminy a este ma aj doma rozculuju takze uz mam vsetkeho dost:(((som prilis nervozna, uz som si vzala B-kopmlex aj Piridoxin ..dufam ze to pomoze mojej imunite a aj mojej nalade...:(

lillien

No aj ja som si to vyberala z pravej strany mandli. Ja som si myslela ze to mam z bulimie, ze ako vraciam sa mi viac potvoria mandle a jedlo sa tam lahsie dostane a potom sa to obalí hnisom a vytlaca sa to...tak nejak....

ivka2

no ja uz neviem...:( napisala som aj do poradni tak som zvedava co mi odpisu...ale ja nemam pocit ze je to z jedla...skor lebo ja to nemam na celych mandlach len na tej pravej strane...

lillien

Ahojte, ja si to vyberam so sponkou, vatovym tamponom si to neviem predstavit, ved je to zaborene v mandlach. Kedysi som si toho vyberala dost vela a tiež si myslim ze je to z jedla, lebo hrdlo ma vobec nebolelo. No strasne to smrdi a je to neprijemne.

nerinka

Na týchto stránkach zdravie je aj poradňa a keď zadáš svoj príspevok spolu s mail adresou,ten lekár ti odpíše.Mne napísal,že to nie je zápal,ale vraj sa to tam usadzuje aj z jedla a takto to tam kysne,nie je to hnis.Ja mám za sebou tiež kopu výterov a všetko je ok.Vadí mi to len "esteticky",necítim sa ako keď mám angínu,alebo boľavé hrdlo.Ale keď mám skutočnú angínu,tak sa to tvorí oveľa vo väčšom množstve.Aj na českých stránkach to odborníci označili za bežný proces v hrdle,a odporúčajú to vyberať vatovými tampónmi,aby sa tam nezaniesla infekcia.

ivka2

zaujimave...tvoj lekar musi byt divny..preco by sa to tam len tak robilo..urcite ide o zapal...a ja mam stale zapal a potom tie hnusne hrudky na mandliach...blee..a tiez by som bola rada keby sa k tomu vyjadril nejaky odbornik..alebo aspon niekto komu sa to podarilo zneskodnit..