Čapy na mandliach

zuzic

krcnaaaa: ja som bola u krcneho, on sa ma pytal ze ci mam anginy, ja ze ani nie, on ze by to hadam aj vybral, ale kedze to som bola na prijme a na druhy den ma mali uspat kvoli nosnym mandliam hned som mu zacala oponovat..stacilo mu ked som mu slubila ze ako sa zahojim z nosnych mandli nech sa mu pridem ukazat kvoli krcnym mandliam..a odvtedy ma uz nevidel:D

katka_

ja mam čapy na mandliach a vysledky negativne, tak teraz ich tam možem mať do konca života tie čapy, lebo mandle mi vybrať neodporučila. Čo teraz? Možem si dať vybrať mandle na vlastnu žiadosť? Ja tam tie čapy nechcem a navyše mam mandle vkuse zapalene, tak nechapem prečo mi ch nechce dať vybrať.

krcnaaaaa

to nikto z vav mili moji nebol u krcneho? vsetci ste tu samoliecitelia so striekackami a lyzickami?:))) co tak dat si spravit odber krvy a vyter hrdla, mne sa tiez zacali robit čapy, obvodna ma nadopovala antibiotikami zinnat 500 dve krabice,,, samozrejme mi to hoblajs pmohlo.. krcna mi spravila vyter a doslo sa na to ze to je bakterialneho povodu, stafilokok.......ktory ze potrebuje aj pokrocnu liecbu a ze aj tak to je sanca len 50 percentna vyliecit... ze potom musia ist mandle von, takze nelyzickujte si tie vase hrdla a sups ku krcnemu..lebo sa zanedbate a len tak lahko tie vase capy neodstranite

eo

Tieto problemi poznam z minulosti Vyskusaj kazdy den kloktat slana voda,GSE,alebo Oreganovy olej Vyluc hlavne zubne pasty s florom/skus viac na prirodzenej baze/
ale co prvorade vyradit mliecne produkty,cukor ved sa treba pozdriet na dennu stravu ,tam moze bit problem
A mas v poriadku nosne mandle tie sa tiez daju cistit so slanou vodou
Vyskusaj????????????

zuzic

mila nerinka aj ivka.capy nie su iba hnis. je to akoby zmes hnisu, zvyskov potravy. a supiniek co sa odlupuju z rozbrazdenej mandle. capy vznikaju v tzv.priehlbinkach na mandli, ktore v znikaju ci uz po anginach alebo len tak:( samotne capy nikdy nie su prejavom choroby. nutne je ich vytiahnut iba ak robia vecsie problemy. ale ak ti zapach moc vadi mozes ich dat vytrhnut. nemyslim si ze by capy mohli vznikat i na prieduskach. ked si ich das vytiahnut problemy s nimi mat uz nebudes, lebo krcne mandle, na rozdiel od nosnych nenarastaju. no mozes mat problemy suvisiace so zakrokom ale to iba ak ho budes zle znasat. no neboj to ma malokto

brelly99

ahoj xela , stale sa mi robia, tie gulky, ale len na lavej strane, no ja ich stale odsavam tou striekackou asi raz do tyzdna, podla mna je to z jedla.. lebo smrdi to podobne ako ked si neumyjes tri tyzdne zuby, skus ale zajst za doktorom co si o tom mysli.. ako hovorim striekackou sa daju lahunko vybrat., velkost taka aby sa ti zmestila do ust.. neze kupis pendepon:)))

!sonicka!

capy na mandliach - tym myslite take tie zlte "gulicky" ktore bcas vyplujete a neskutocne pachnu? lebo akurat take nieco prave zazivam. a troska ma aj hrdlo boli. je to v pohode alebo je to zaciatok nieco? pls odpiste, diki.