Čapy na mandliach

xela

brelly, myslis ze to je jedlo, nemoze to byt cisto iba hnisava gulicka? Lebo ja som si vsimla ze to mam len pri nejakom zapale hrdla, asi raz do roka. A sakra to smrdi! Ja si to davam so sponkou von.

bb2

ja si ich vytlacam s opacnym koncom polievkovej lyzice. tu striekacku aku velku? vacsiu ci mensiu? a uz sa ti nerobia? lebo mne sa to robi priebezne stale. niekedy tam nemam nic, no za cca tyzden uz vytlacim. inak je to hroza, stale sa kontrolujem.

brelly99

mala som ten isty problem, smradlave gulicky ktre cas od casu vychadzali z diery lavej mandle.. tak som kupila striekacku, a vsetky som ich vysala.. trosku mi to aj krvacalo.. vysajete ich tak ze uzke hrdielko striekacky , vlozite priamo do otvoru, a opatrne odsajete, skusajte niekolko krat, , lebo ani mne sa to nepodarilo na prvy sup, ale az na piaty.. vysli vsetky, a zapach sa pominul.. a pricina preco sa tieto gulky tvoria? nuz ked je diera na mandli prilis velka, tak sa sem-tam do nej dostane zvysok jedla,ktory sa zacne rozkladat a tym zapacha.. takze skuste, je to bezbolestne!!!

kikaipo

Ako sa tych capov zbavim...brala som antibiotika kratkodobo - nezabrali...dlhodobo nechcem... pijem dost vselijakych bylinkovych cajov..jem zeleninu aj ovocie..napriek tomu mam slabsiu imunitu... a casto bolave hrdlo s miernymi teplotami a tie capy furt :( ... lenze brat antibiotika mi sposobuje zenske obtiaze o dost horsie.takze tomu sa potrebujem vyhnut... fakt zabera ten propolis?

josephd

Zdravim vsetkych raz som mal zvetsene uzliny asi tak 2 tyzdne tak som siel k lekarke a ta ma s tym poslala na infekcne kde mi nic nezistili potom som siel na krcne do jednej nemocnice a tym mi zacali naznacovat ze to moze byt rakovina tak mi chceli jednu uzlinu vyrezatale chvalabohu nestalo sa tak, chodil som po hematologii reumatologii nasadili mi antibiotika a uzliny sa zmensili potom moj novy krcny lekar povedal ze by bolo asi treba vybrat mandle ked my ich vybrali nasledne zistili ze tam boli tie spominane actinomyces israeli. potom som siel na infekcne kde ma poslal moj krcny a tam ma hned hospitalizovali a chceli ma tam nechat cca 2 mesiace chvala bohu som tam bol len 2 tyzdne...

RNG

Actinomyces Israeli su bezne anerobne bakterie, ktore sa casto najdu v priestore medzi dasnom a zubom. Do tela sa dostanu cez poranenie alebo derave zuby.
Daju sa lahko znicit kyslikom(peroxid), penicilinom, a mnohymi antimikrobialmymi

:-(((((((((

ja so mala tiez taketo problemy.zacalo to s neustalimi nadchami, po vyteroch mi objavili zlateho stafylokoka, ale po prelieceni sa znova po chvile objavil.skoncila som na krcnom a ked mi doktorka zbadala tie capy/teda vytiahla/tak povedala,ze musim ist na mandle.to tkanivo potom dali na biopsiu a zistili,ze som mala nejaku hnusnu infekciu zvnutra a antibiotika sa tam nedostali.volalo sa to tusim actinomyces israeli.a tento druh mikroorganizmu moze sposobovat tie capy,a dokonca sa to moze sirit do zaludka a criev:-(

RNG

Jod, jodova tinktura a Betadine jodu su dobre prostriedky na mandle. Pouzivaju sa uz skoro storocie.
Ale zialbohu, pomahaju len na mandle a ked mas nakazu aj inde, treba pouzit nieco, co pracuje v celom tele. Ako napr tie, co som spomenul

katecizmarik@zoznam.sk

cize co mi odporucate? radsej ich liecit alebo ich dat vonku? Cize Betadine nie je ten spravny liek na capy? Co mam urobit? Pomozte mi dakujem

diana

Prosim Vas, robia sa tie capy kazdemu cloveku? Obcas aj ja vypluvam take biele smradlave gulicky z hrdla. Ale len malo kedy. Dik