Čapy na mandliach

nerinka

O tom, že nie sú škodlivé mi mailom napísal lekár z poradne zdravie-krčno -nosno-ušný.Preto som sa na to spytovala,lebo som nevedela, či mi to môže nejako škodiť.Veď som mala vždy výter negatívny,tak to asi ozaj nemusí byť prejavom choroby.Stále vám píšem,že mi ten človek napísal, že to nie je hnis,ani prejav zápalu hrdla.A vy zasa stále,že je to hnis a že máte zapálené mandle.Keď je angína,tak sú hnisavé mandle,ale to nie sú čapy.,,Mal by sem napísať odborník,lebo my laici len tápeme,jedna o voze,druhá o koze a nemôžeme sa nijako zhodnúť.Na vyplachovanie je dobrá aj šalvia,ale v tejto hnusnej prechemizovanej dobe by sme mali vylúčiť všetok humus zo stravy,sladkosti,mastné jedlá a začať sa živiť len nejakou surovou zeleninou a piť len vodu,lenže ja osobne by som asi umrela od hladu.Mám 46kg,stále by som jedla a keď si ešte večer nedám nejakú tyčinku ani nezaspím.Lenže aj s tou zeleninou to nebude až také ružové,všetko krásne zelené, čo je momentálne na trhu je plné dusičnanov a ktovie čoho všetkého.Takže čo si nedorobíte sami,nemáte kvalitné a plnohodnotné.Potom sa nám v tele usádza rôzny bordelíček a darmo sa my dohadujeme,či je to škodlivé alebo neškodné,proste to tam nechceme!Nie? A ešte čosi,mandle sa dajú vždy vybrať,takže sa toho zbavíme,ale kto mi zaručí, že sa mi to nezačne usádzať ďalej niekde na prieduškách,takto nech mi to pekne zachytia a aspoň na to vidím

babenka

ano,slaby koncentrat a dost prisad,ktore zatazuju organizmus..chemia je len chemia. a vsetky tie necistoty si nas organizmus uklada kade tade do cist,hlienov a sme chori.
skuste ho, vydrzte v procedurach a som zvedava,ci vam pomoze.
o neskodnych capoch som nikdy nepocula, kto to pisal? nerika, alebo ty,lillien? moze byt nieco take neskodne? ale ak mas vo vytery z hrdla hocikedy stafylokoka alebo strept.tak tam nebude vsetko vporiadku. ja odvtedy, ako si to robím,tak som nemala ani jednu anginu a vyter vzdy negativny.

ivka2

ja skusim v lekarni ....u nas vela vcelarov niet..aspon ja nepoznam:((a dnes som prave vyhodila nejake propolisve tabletky do kosa:)lebo boli po zaruke...

babenka

dievcata,aj aslo som mala vysokanske a stale sa mi zmensuje. ja som mala do 500 a teraz mam 230.co raz mi berie krv na nieco,tak si dam aj ASLO a ide dole.aslo je o zapale v organizme. a biele capy nemaju co robit v tele.je to nasledok niecoho + aslo...mozno by ti pomohlo aj pit ten propolis.
ivka,da sa kupit aj v lekarni..pocula som o tom,ale ja ho kupujem od vcelarov. aj dedko bol vcelar,tak mame este surovy doma-hrudku z kt.urobis ten propolis. na predpis nie je! niekto mi vravel o tabl.z propolisu,ale osobne som za prirodnejsie prostriedky..cim menej farmat.spracovany,tym lepsi.
kamaratke som odporucila tiez,a jej takisto pomohol. vyskusajte. to kloktanie alebo vytieranie by malo byt pravidelne kazdy den! kloktat aj 3x denne! len rozumne s davkami, ak ho chcete pit, staci do nejakeho pohara-ja pouzivam kelimok z jogurtu, lebo propolis farbi na zlto aj pohare- do teplej vody pol malej lyžicky propolisu. niekto dava menej, niekto aj viac-max.malu lyzicku.
pytajte si propolisovu tinkturu. ak poznate vcelara,tak mozno bude mat aj na predaj.

lilien

nie babenka ja nemavam anginy, ale vzdy ked idem na vyter(raz za dva roky) mi najdu nejakeho stafylokoka alebo streptokoka a hrdlo ma vobec neboli len mam vysoku sedimentaciu v krvi a toci sa mi hlava. Inak hrdlo ma boli zriedkakedy. Ani nemam zvacsene mandle ale mavam tie čapy, vyberam si ich sama:-)

zuzi

baby aj mám veľké mandle ale asi nie také čapy ako píšete a mám povlečený jazyk. Lekárka mi povedala, že je to candida, nech prestanem jesť cukor a mandle sa pomaly zmenšujú už ich mám len polovicu

babenka

lillien, zo zaciatku nesiel, az ked sa asi ten propolis dostal poriadne dnu a robil poriadky. lekarke som povedala, ze to robim,a ona na to,ze to mam robit aj nadalej,ze urcite propolij je velmi dobry na tieto krcne ochorenia ale nemam si silno na ne pritlacat. (ja si pritlacam..neviem,ci silno,ale trochu zatlacim)
a ide mi takmer kazdy vecer. ale na to,ze sa mi mandle takmer dotykali jedna druhej, a angina 3x - 5x do roka, tak jednu mandlu mi uz skoro nevidno, a druha je vacsia,z tej mi ide aj malo hnisu,asi preto je taka. do tyzdna ako som si to zacala robit,sa mi mandle zmensili o polovicu!!
poradili mi to 2-ja ludia nezaveazne na sebe a tiez som to pozerla v TV o propolise a ako sa v zharanici pouziva na krcne problemy a u nas sa o nom takmer ani nevie. niekedy si ho zamiesam do vody a vypijem, inokedy vykloktam cez den hrdlo, ale vecer pravidelne vytieram mandle.
ty mavas aj anginy? zapaly?

lillien

Babenka a važne to zabera? Ja si tam kazdy vecer nastriekam JOX. A ked si v tom kazdy vecer šparas, nedrazdiš si ich? Ja by som to tiež skusila. A ten hnis ti odtial ide kazdy vecer?