Umrel mi priatel, čo ďalej

Príspevok v téme: Umrel mi priatel, čo ďalej
Mel2412

Ahojte,obracám sa sem s otázkou,pretože som nikde na nete nenašla príbehy alebo témy keď niekomu zomrel frajer/ka. Chcem sa opýtať,či sa ste už počuli nejaký príbeh,že by sa ten,ktorému zomrela polovička,dal potom dokopy s najlepším priatelom alebo priatelkou toho jej frajera/ky.Pretože mne pred pár mesiacmi zomrel môj frajer :( a odvtedy mi veľmi pomáha jeho najlepší priateľ,dokonca sa mi aj priznal že niečo viac ku mne cíti,ale sám mi povedal,že teraz mi len chce pomáhať,pretože potrebujem ešte vela času. Ja ho mám veľmi rada,pretože mi naozaj vela pomohol ale určite k nemu necítim žiadnu lásku,je to z mojej strany iba náklonnosť a vďaka. No vela ludí mi hovorí,že si myslia že nakoniec ostaneme spolu. No ja sa bojím toho ako by reagovalo okolie a vecí podobných,teraz som na tom ešte psychicky nie moc dobre. A možno vás bude zaujímať aj môj vek,mám 21 rokov a s priateľom sme boli spolu 2 roky :(

Limberka7

laurau podľa môjho skromného názoru miešaš hrušká s jablkami.. tvoj známy s ňou žil 20 rokov a o 2 mesiace mal NASTAHOVANU inú (predpokladám, že to "v dome" nebolo obrazne) kdežto mel je mladá žena, bola s ním "len" 2 roky (samozrejme je to dosť. ale 2 a 20 r. sa nedá porovnávať) ubehli 4 mesiace a ona sama povedala, že k nemu necíti lásku, ale len náklonnosť a vďaku.. cíti výčitky voči jej bohužiaľ už mŕtvemu priateľovi a ten bozk aspoň ja považujem podľa toho čo opísala za skrat... takže ja v tom vidím dosť veľký rozdiel.. nepíšem bájky z romantických románov. akurát nemám rada ak ľudia bezcitne, neempaticky odsúdia človeka, zvlášť ak je to v takejto smutnej situácii..

laurau

LIMBERKA,,ze ak niekto toho druheho lubi tak chcce aby bol stastny...jasne to je pekne ale realita,mam suseda,ktoremu zomrela manzelka,bola to laska,vsade spolu,stale sa drzali za ruky,ona zomrela a za dva mesiace mal tento pan v dome inu...to je laska???ZIL SPOLU 20 ROKOV to boli roky klamstiev,NEUCTA K TOMU MRTVEMU AZ PONIZENIE!taK PROSIM NEPIS HLUPOSTI VYCITANE NIEKDE Z ROMANU.NEHNEVAJ SA...PEKNY VECER

Limberka7

.. ľudia ja nechcem byť zlá.. ale to čo tu píšete??? "no ide ti karta" "tvoj bývalý sa isto v hrobe obracia" atď. uvedomujete si vôbec čo píšete??? každý prežíva smútok inak a určite sa trápi ak to sem vôbec napísala (v opačnom prípade by bola šťastná s tým čo je nažive a žila spokojne ďalej). to by bolo akože správne keby chodí nedajbože aj roky oblečená v čiernom, mužom sa vyhýba a vyplakáva celé dni??? len preto, že sa to "má"? nepochybne prežíva veľký žiaľ, ale ak dokážete čítať aj medzi riadkami tak vyčítate, že ten bozk nebol bozk zamilovaného človeka. (sama písala, že lásku k nemu necíti) z môjho pohľadu ho pobozkala aj kvôli náporu na psychiku, ktorý zažíva..

a okrem toho. ak napíšete, že sa obracia v hrobe tak ste NIKDY UPRIMNE NELUBILI!! prečo? lebo ak by ste ľúbili vedeli by ste, že ak človek naozaj ľúbi dôležité je preňho hlavne jej/jeho šťastie.. je šťastný ak je šťastná aj ona.. aj keby to malo byť s druhým!(hovorím aj o prípadoch kedy zostal nažive).. samozrejme je to rozporuplné lebo bolesť z odmietnutej lásky tam určite je, ale aj tak by malo prevážiť to, že SA TESIM ZE JE VYSMIATY/A! aj keď nie so mnou.. TOTO JE LASKA... v opačnom prípade je to len chorobné naviazane sa na partnera - je len môj a môj a môj a kašlem na jeho šťastie.... takže ak ju jej bývalý skutočne ľúbil a vidí ju "z hora" tak sa nato určite nehnevá!

laurau

prosiiim?ja ta nechcem sudit,ale ak niekoho uprimne milujem ,on nedajboh umrie,aja sa za par mesiacov bozkavam s inym...som si ista ze srdce by mi to nedalo...musis prezivat muky,nechcela by som to zazit,stratit milovaneho muza...je mi luto v akej tazkej situacii si...

mayusik

jahodka nezazila si to asi tak prosim neodsudzuj!

keby sa to stalo niekomu z tvojich blizkych (sestra, sesternica) hovorim ti bolo by ti ale uuplne jedno ako skoro len nech je ten clovek stastny a nech sa usmeje!

xyxyxy33

jahodka, neviem preco ju odsudzujes,ale tvoj nazor je zastarany...sme v 21.st. nie v stredoveku...co ma teraz sediet doma a zialit?myslis si, ze ked by to robila by bola spravna? myslim,ze ked tu uz aj sama napisala svoj problem,tak asi jej nebol ukradnuty a vzdy bude sucastou jej zivota,ale ona je medzi zivymi a ma si vychuutnavat zivot,prave preto lebo je kratky!skus porozmyslat co napises,lebo slova vedia aj ublizit...