Ako môžu mať väčšiu nadváhu dedinské detičky, ?

User_37597

jaj no a teda som este zabudla napisat ze u neho boli spustacom prave tie lieky.aj ja mam miernu nadvahu.no ja som za 1 zena,za 2 mam aj zdravotne problemi a za 3 robim nieco pre seba narodiel od mojho brata.takze nemozete sudit len to ze deti z dediny.inak byvame na dedine asi 8 rokov.

User_37597

a teraz vyvratim vsetky vase teorie a ked nevyvratim tak aspon ich trocha pootocim :D
preco by sa priberalo len s fastfoodov?
akurat dnes v telerane bol jeden znami doktor a len tak mimochodom sa zmienil ze este stale neexistuje sladkost s ktorej by sa nepriberalo.a ak ano tak to neni sladkost ;)

dalej mozme len diskutovat od rana o tom co to decko robi a nerobi ako kolvek aj tak nebudeme poznat pravdu lebo nezijeme s nim.(s tym obeznym deckom).a vobec vsade to je o niecom inom.vela ludi si predstavuje ze to decko len lezi na posteli a klobasi,slaninu a sladkosti prehlta bez pozutia.
popisem vam zivy priklad obezneho dietat a prosim urobte si nazor:
moj brat ma 12 rokov.ked mal asi 6 rokov zacala sa mu prejavovat jedna s tych stredne silnych alergii.a tak zacala s nim behat mama po doktorkach.nasalia sa liecba.ked zacal brat tie lieky zacal aj priberat lebo tie lieky su vseobecne zname tym ze sa znich pribera.no a tak sa zacalo s chudeho chlapcke stavat obezne decko.ale kazdym rokom mal aj vacsiu chut na jedlo a samozrejme potom to prerastlo do tej obezity v pravom zmysle toho slova.pohybu ma dost.beha kade tade,kope si loptu a ma vela zaujmov i ked sam.vela kamaratov nema a ak ma tak su to sami zasrani co len hovadiny vymyslaju a samozrejme on si odskace vsetko to co oni porobili.
kde je chyba?uz teraz je v nom chyba plus v mojej mame ktora mu sem tam da peniaze nech si kupi nieco a co to asi je?sladkosti,slane a sladke malinovky.bud mame take doma alebo si to proste kupi ci uz z penazi co mu alebo s tych co si on "slohne".neni mi to jedno ale mama si s nim neurobi poriadok.a ja uz nemam chut pocuvat ako ja po nom blacim.blacim lebo je rozmaznany a doma neurobi absolutne nic lebo ved ma starsius setru nie!napriklad vcera som sa mu pozrela do izby a v kosi som hned na vrchu vydela obal od chipsov,milacik,cukriky a cokoladu.co ma este viac zarazilo bolo to ze uz ma v izbe dve krabice polotucneho mlieka co vypil.

takze ja len tolko k tomu.nemozete sa tu teraz jeden cez druheho prekrikovat kto ma prvadu ked do zivota toho obezneho decka nevidite.ja vam ukazujem aky je moj brat.mozno chlapec od susedov ma chorobu a preto je tucny a mozno iny chlapec sa doma napchava slaninami.ale snazim sa vam vysvetlit ze nie vzdy to je len o jednom.

Lulu2011

no, keby som byvala na dedine a jedla klasicku dedinsku stravu, tak mam mozno o 10 kil naviac :) bociky, rezne, knedle, zabijacky, vsak same kaloricke jedla, no a teraz mi niekto uvarte svieckovu :D

pozri-

...neni to len o stravovani-skor teraz je pomaly kazde dieta za PC...
keby sa dobre najedlo a slo sa vybehat vonku/ako sme to robievali mi kedysi/nepriberali by tolko...
potom je tam aj dedicnost-niekto sa naje aj za dvoch a nepriberie a niekto zje trochu a hned ma kilo naviac...
je to individualne a nemozeme to tak delit dedinske deti a deti mesta...
UZ KED SA AJ TOTO ZACNE DELIT...

blondula

jajka ma pravdu.my na dedine chovame svine,husy,kacky...takze zabijacky,slanina,klobasy je normalne jedlo :P aj ja si pamätam,ze ako decku nam mama davala do skoly na desiatu klobasu a kolace :DDD

nutinka

Ano som decko z dediny..Prečo si myslíte že mi nemáme kontakty z mestom? nechodíme do fastfoodov? Nechodíme do mesta? Teraz je dedina uplne niečo iné ako kedysi..A to mám 13

evcca

aj stravovacie navyky sa dedia a to na dedine nemusi byt ani fastfood. ked sa prejeda rodic, tak to dieta "odkuka" ako formu spravania, popripade riesenia problemov.

jajka001_

to nie je len o fastfoodoch. obezita sa nezjavila s fastfoodmi, aj ked fastfoody je riadne podporujú. klobásky, buchty, slaninka....omáčky, knedle...

Tessy006

dedinska strava vôbec nie je o zeleninke, práve že tradičné dedinské jedlá boli robené tak, aby poskytovali energiu na ťažkú prácu na dedine, na poli, na roli..ale v súčasnosti len malo ľudí na dedine takto pracuje a určite nie deti