Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Strojček na zuby alebo keramická korunka?

Príspevok v téme: Strojček na zuby alebo keramická korunka?
SamanthaN

Ahojte, mám krivé predné horné jednotky. Keď som bola malá som nechcela nosiť fixný strojček, tak mi dali snímatelný na noc..ani po 4 rokoch nepomohol, lebo mám malú sánku a zúbky sa nemajú kam posúvať. Potom boli nejaké pokusy o fixný strojček keď som sa uvedomila, no zas neboli financie.. a teraz (mám 20 rokov) rozmýšlam ako to riešiť pretože už ma to nebaví sa kvôli zubom stále trápiť..nie je to estetické a ešte ma aj tlačia. Preto rozmýšlam že si dám buď spraviť na tie predné zuby po obrúsení celokeramické korunky, alebo fixný no priehladný strojček..strojček mi vadí len preto že mi bude pri určitých veciach prekážať a budem mať znížené sebavedomie a vlastne dva roky riešiť kontroly a veci okolo toho...a ešte by mi aj museli vytrhnúť 4 zuby...no zas na druhej strane potom by boli tie zúbky rovné..
Keby si dám korunky, bolo by to hneď a už by som nemusela riešiť že sa mi náhodou znovu pokryvia alebo pokazia zuby.

Tie jednotky a vlastne aj iné zuby mám plombované preto neviem, či by bolo možné si dať strojček z vnútornej strany, alebo by to šlo? nemáte s tým nejaké skúsenosti? pokial hej, tak mi sem o tom prosím napíšte :)

A ešte ma aj zaráža cena tých koruniek..volakedy to stálo do nejakých 100 e a teraz že 400 jeden zub...nepoznáte niekde v Trnave alebo okolí lacnejšieho ale dobrého zubára?

Díky za všetky odpovede :)

imri

Nasa suseda ma prave ten vnutorny strojcek, nie naisto, ale asi na Zubnej klinike na Heydukovej V BA jej to robia, stoji vraj 2x tolko co normalny vonkajsi. Vygoglit v SR vidim len strojcek.sk ale dost grc stranka

evellina

...tak toto aj mna zaujima,tiez rozmyslam co so svojimi krivymi jednotkami...:),ja som uz na strojcek stara (40),ale fakt budem rada,ked si tu precitam skusennosti inych zien...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Strojček na zuby alebo keramická korunka? - Fórum - ZDRAVIE.sk