Ranné hnačky

RNG

V crevach sa moze nachadzat tisice roznych mikrobov, z ktorych nam cast moze skodit. Retroskopia je s "krizkom po funuse" tj neskore objavovanie skor, ktore su uz mikrobami napachane.
Treba sa branit skor, nez ma clovek znicene creva, pri prvych priznakoch, hnackach a podobne.
Tak isto rozne zamorenia, alergie a podobne treba adresovat, nie cakat, az nas poskodia a potom sa to snazit riesit.

Lulu2011

Jefitto - cize mozes mat akludne aj celiakiu, rektoskopia vela neodhali, ak je problem napr. v tenkom creve, cize dalej uz nepatrali, ale uzavreli to tým ibs

Kata - slepak to nie je, ten sa tak vobec neprejavuje a ja osm mala aj rtg s kontrastnou latkou slepeho creva robene

Jefitto

iba rektoskopiu... netreba sa toho báť. Nie je to síce nič príjemné, ale nie je to ani také hrozné, ako všetci hovoria. Ja som čakal, že to je oveľa horšie

Lulu2011

Jefitto - robili ti kolonoskopiu? mna na to nikto nedostane, max. rektoskopiu este, hej IBS kazdemu vravia a potom cloveka fakt mozno trafi :))

Jefitto

Ano, ja to mám. Ráno sa mi zavše stane, že sa idem aj trikrat vysračkovať a celý deň, už mi potom nič nie je... naštudujte si toto:

www.gastroenterolog.com

Ja mám túto diagnozu určenú na gastre po všakovakých odberoch a vyšetreniach... aj tak síce pochybujem, že mám iba IBS, a možno ma zachvilu picne a pri pitve sa zisti čosi iné... v dnešnej dobe nikdy nevieš...

Lulu2011

a co ked nema clovek krce nic, len riedka stolica skoro kazdy den proste hnacka rano a cez den ziadne problemy, ma to niekto? alergia na potraviny, alebo zapal, ci co?

eris

Dobrý deň, skúšal som podľa vás tú kombináciu psyllium, colostrum a probiotiká a nepomohlo mi to. Čo to môže byť ?? Už ma tie hnačky otravujú dlhšiu dobu.