Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

vysadenie HAK

jankaaaaaaaaa

nikde som nepisala ze si sprosta ani ze musim mat pravdu
a neviem co studujes, ale dopln si vedomosti o avitaminoze

Heatherka

och och kolke urazanie :) klikla som na prvy stranku, ktora mi nabehla na google aby som teba vyviedla z omylu :)

ja sa tomu venujem a studujem to ale jasne, ze som sprosta, lebo ty si najmudrejsia a stale musis mat pravdu ...

jankaaaaaaaaa

a po dalsie , nikde som nenapisala ze hak nemoze znizit hladinu nejakeho vitaminu
ty si nastuduj co vobec slovo avitaminoza znamena a az potom poucuj ostatnych, co si kto ma nastudovat.
ale chapem,ze si to asi nemala odkial vediet, co to slovo znamena, kedze take odbornejsie clanky na strankach podobnych wanda.sk nenajdes

Heatherka

ved pisem, ze : ,, clanok z trapnej neoverenej stranky, ,, ale pise sa to aj tam.

ja nevravim o skodlivosti HAK, ja vravim, ze ma vplyv na znizenie vitaminov a mineralov v organizme, co si ty poprela, ze to tak nie je :)

Heatherka

jankaaaa povedal mi to lekar, ale urcite ty si mudrejsia ako on. najprv si to nastuduj.

o vysadení hormonálnej antikoncepcie ženy môžu byť neplodné celé mesiace a aj v prípade, že je žena plodná už v prvom cykle po vysadení HAK trpí veľkým nedostatkom minerálov a vitamínov ako sú zinok, horčík, vitamíny A, E, B6, B12 a B9, na trhu známy ako kyselina listová. Ak žena otehotnie hneď po vysadení antikoncepcie, pri nedostatku zinku v organizme, sa môže veľmi predĺžiť priebeh pôrodu a telo je náchylné na rôzne gynekologické zápaly. Okrem iného môže HAK spôsobiť poruchy funkčnosti placenty a maternicového tkaniva, čo vedie k zvýšenému riziku potratov ešte 12 mesiacov po jej vysadení. Nedostatok horčíka počas obdobia gravidity sa prejavuje veľmi negatívne, môže vyvolať predčasné sťahy maternice a tým zvýšiť riziko predčasného pôrodu. Málo vitamínu A môže spôsobiť hromadenie tekutín v mozgu a v kostnej dreni, nedostatok vitamínu E môže vyvolať neplodnosť a samovoľné potraty. Ak chýbajú vitamíny B6, B12 a kyselina listová, zvyšuje sa napr. riziko rázštepu chrbtice u plodu. Výskumy preukazujú väčší výskyt anomálií alebo vrodených chýb častejšie u detí, ktoré boli splodené v priebehu prvých 6 mesiacov po vysadení antikoncepcie.

jeden clanok + clanok z trapnej neoverenej stranky, ale ty si zjedla vsetku mudrost sveta, tak sa pouc troska aspon takto ...

wanda.atlas.sk

jankaaaaaaaaa

vypadavanie vlasov a zhorsenie pleti po vysadeni hak nijako s vitaminmi nesuvisi. hak ziadnu avitaminozu nesposobuje

Heatherka

niekedy lekar odporuci brat este pred vysadenim nejaky mesiac vitaminy na vlasy, nechty a plet. su take nato urcene, alebo si kup zinok, selen, vitamin A, b komplex.
niekedy pri HAK je avitaminoza,a babam velmi casto po vysadeni vypadavaju vlasy a zhorsuje sa plet. brat vitaminy kludne mozes, nic sa ti nestane a mozno pomoze :) ked vysadis uzivaj vit. este aspon 3 mesiace. potom pauza a potom zase :) nemusis kazdy den, len sem tam.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

vysadenie HAK - Fórum - ZDRAVIE.sk