Lupiny aj po dobrej hygiene

Magy

"sprchujem sa kazdy den" - prva chyba. vysusujes prilis pokozku.
"pouzivam aj vselijake sampony... mam ich strasne vela" - druha chyba. ked miesas a striedas rozne druhy samponov, narobis viac skody ako osohu. najme "liecive" sampony zamerane na urcity problem je nutne pouzivat samostatne, urcity cas a urcitym sposobom. ked ich miesas navzajom, ako keby si ich nepouzivala vobec. rozne chemikalie v nich sa navzajom neguju, rusia si svoje ucinky.

Ten NIZORAL je naozaj dobry, resp. cokolvek s obsahom Ketoconazolu, napr. mydlo CanZol. Len zase - dodrziavat navod na pouzivanie a nemiesat k nemu dalsich desat inych.

TRULY

Ten istý problém som mal aj ja a odporúčam ti NIZORAL. Stojí síce 9 eur cca, ale bolo mi to jedno vtedy. Šampon zabral asi po 3 použitiach cca, teda podľa toho ako často sa sprchuješ a či športuješ ako čítam.
Teda na dni do týždna máš pokoj ale jedna vec ešte: Keď používaš ten šampón nevtieraj na silu, len jemne končekmi prstov a tak isto tie lupiny nevyčesuj hrebenom alebo neviem čím, to len pre istotu som dodal, lebo čítal som už veľa toho..

Takže potom napíš, čo a ako verím, že ti to pomôže. U mna to bol jediný šampon a mam ho vkuse a nikdy nič nikdy :) A to som mal kvalitné problémy stým, a samozrejme všetkým na očiach..

ema280

obycajny zihlavovy sampon dalej skus zabal s olivoveho oleja alebo bieleho jogurtu nam to pomohlo a je to najlacnejsia pomoc drahe sampony nam este viac uskodili :-)))

1.ella

ahoj, si muž, isto máš krátke vlasy, tak to nebude problém - každý deň, aspoň týždeň, si prelej vlasy a poriadne premasíruj pokožku hlavy silným odvarom prasličky roľnej, neoplachuj a nechaj voľne uschnúť, zaberá to, určite to účinkuje

suns

jej zlata, skusim si to poobede vygooglit, ci to maju u nas :) ked nie, pozriem cez nejaku uk stranku, alebo vydrzim do leta, urcite tam zase pojdeme :) diky Lucka zatial :)

LuciaB

pre lukineek a suns: prepacte, ze meskam. Ja pouzivam dva sampony: Aritha a Shikakai. Ten prvy mi sedi lepsie lebo dobre odstranuje aj mastnotu (co ja potrebujem kedze sa mi vlasy zial tak mastnia, ze ked som pouzivala klasicke sampony, tak po 2,5dna po umyti uz vyzerali zle. teraz vydrzia aj 5 dni). Ja potom este pouzijem dalsi ich pripravok Brahmi, ktory tiez len zmiesam s vodou a nanesiem na vlasy a uz nezmyvam. Je to kvoli objemu, ale pomaha aj proti masteniu. Som zatial velmi spokojna. Svrbenie hlavy, zacervenanie alebo chrasticky nemam ziadne. Lupiny ziadne alebo takmer uplne ziadne. Ja som si ich kupila v Anglicku. Maju ich tusim aj u nas. Ak chcete mozem Vam odsypat a poslat na cca 2-3 umytia na skusku.

Maros75

Príčina

Podráždená koža na hlave, zápal mazotoku, používanie nesprávneho šampónu, reakcia na chemikálie ai.

Ako vybabrať s lupinami?

Neberte lupiny na ľahkú váhu

Ak liečenie lupín zanedbáte, na hlave sa začne hromadiť stále hrubšia vrstva odumretej kože, ktorá vzápätí vyvolá svrbenie. Ak sa poškriabete, môžete si spôsobiť drobné poranenia a následne môže dôjsť k infekcii.

Umývajte si vlasy často

Ak trpíte na lupiny, umývajte si vlasy čo najčastejšie, ak treba, aj každý deň. Čím častejšie používate šampón, tým je väčšia nádej, že lupiny zmiznú.

Začnite jemným šampónom, pokračujte silnejšími prostriedkami

V boji proti lupinám často pomôže obyčajný šampón bez liečivých prímesí. Každodenné umývanie vlasov jemným šampónom môže nastnotu pokožky výrazne znížiť. Ak obyčajný šampón nezaberie, siahnite po prípravku určenom priamo proti lupinám. Šampón nechajte 5-10 minút pôsobiť, až potom ho zmyte.

Silné preparáty používajte s rozvahou

Ak šampón alebo iný prípravok proti lupinám podráždi pokožku, okamžite ho nahraďte iným.

Tymián

Tymián pôsobí mierne antisepticky, čo má pri odstraňovaní lupín veľký význam. Pripravte si roztok podľa nasledujúceho rozpisu: v 0,4 l vody varte desať minút štyri kopcovité lyžice sušeného tymiánu. Odvar nechajte vychladnúť, polovicu sceďte a naneste čerstvo umyté vlhké vlasy. Ptom jemne premasírujte pokožku. Vlasy po tejto procedúrre už neoplachujte čistou vodou. Zvyšný odvar môžete použiť nasledujúci deň.

Nepoužívajte pivo

Tento alkoholický nápoj obsahuje látky, ktoré môžu pokožku podrážiť, ba aj zvýšiť tvorbu lupín.

Premastenie pokožky

Ojedinele sa odporúča aj premastenie pokožky. Aj keď výskyt lupín zväčša zapríčiňuje nadmerne mastná pokožka, občasné použitie teplého olivového oleja spôsobí, že lupiny zmäknú a ľahšie sa odlupujú. Zohrejte niekoľko lyžičiek olivového oleja a votrite si ho do pokožky (vlasy musia byť vlhké, inak by do nich olej vsiakol). Potom si na 30 minút nasaďte kúpaciu čiapku. Na záver zmyte olivový olej šampónom proti lupinám.

Na záver

Dnes už nikto nespochybňuje skutočnosť, že podstatnú rolu pri kožných problémoch vrátane lupín zohrávajú emócie. Ak prežívat stres, skúste teda aspoň na chvíľu zabudnúť na všetky starosti. A najmä sa netrápte, že máte lupiny.

xxxxxxxxxxxx

a nezlaknite sa ked po umyti budete mat vela lupin neskor sa to ukludni a zmiznu. Treba ho nechat posobit asi 5 minut.