Maturita a moj zdravotny stav

Príspevok v téme: Maturita a moj zdravotny stav
helouSun

Ahojte,
som studentka stvrteho rocnika na obchodnej akademii. Moj zdravotny stav sa posledny mesiac rapidne zhorsil. Za posledne dva tyzdne som mala skoro kazdy druhy den kolaps - posledny tyzden som mala 4 kolapsove stavy. Som velmi vycerpana, nevladzem robit niektore zakladne veci. Mam diagnostikovany silny tetanicky syndrom, dlhe roky som trpela aj depresiou. Skola mi k tomu nepomaha, pretoze nie ze by som ju nezvladala, ale som permanentne vystresovana terminmi, a narazkami ucitelov...
Je mozne vybavit si do maturity nieco ako individualny studijny plan, kedy by som chodila do skoly len na pisomky a maturitu? Lekari mi neustale odporucaju kludovy rezim, ale moj den vyzera prilis hekticky. Denne spavam tri hodiny a ak to takto pojde dalej, obavam sa, ze neskoncim velmi dobre.
Aky je vas nazor, resp. skusenosti?
Dakujem za kazdu odpoved

helouSun

Ano, diagnózu mam potvrdenu, obavam sa vsak skoly, pretoze u nas to chodi tak, ze individualny studijny plan schvalia len studentom, ktori maju rakovinu alebo dievcatam, ktore otehotneju. Ja nemam rakovinu, avsak, citim, ze to je vazne, preto som v dileme, co bude, ak mi ho neschvalia. Je nejaky predpis, ze skola musi schvalit takyto plan aj mne ako chorej osobe? Moja spoluziacka mala tiez rozne problemy a casto vymeskavala, ale u nej to bolo pseudo.... povedali jej, ze si ma najst odbornika v BA alebo nech prerusi studium. Ja skolu chcem dokoncit, pretoze velke percento mi sposobila ona svojim pristupom a nekalostami, ktrore s v nej deju.... ako mam teda psotupovat?

A co sa tyka maturity - nerobim si tazku hlavu, som studentka, ktora nie je jednotkarka, ale ucim sa, viem toho velmi vela tym, ze sa samovzdelavam. To, ze mi skola robi problem je len v tom, ze jej praktiky su mnohokrat neeticke a proti srsti - mne osobne.

Jefitto

Moja skúsenosť je taká, že z maturity si netreba robiť ťažkú hlavu, pretože je to fakt fraška, dajú ju každému. Keby tak neurobili, musia sa trepať do školy koncom augusta na tvoj opravny termin a povedz mi: Komu by sa chcelo? Na fyzike jeden bambus ani nevedel charakterizovať elektricky prud a vieš čo dostal? Trojku. Išiel predo mnou a potil tam take kocky, že sme všetci boli v krčoch... a dostal trojku. Naozaj sa z toho nestresuj a uvidiš že bude dobre

Heatherka

jasne, ze sa da individualny studijny plan :) musis ist za lekarkou, ta ti da spravu o tvojom zdravotnom stave, ze mas kolapsove stavy a nie si schopna navstevovat skolu denne. napises ziadost o individualny plan do skoly, prilozis tu lek. spravu a cakas na potvrdenie :)

tetanicky syndrom mas potvrdeny u neurologa ? ak ano, tak si pytaj spravu aj od neho. budes chodit za profesormi na konzultacie, ze co sa mas naucit a potom prides na pisomku. je to vpohode :)