Už lekárom nedôverujem...

Príspevok v téme: Už lekárom nedôverujem...
platič ZP

Už lekárom nedôverujem, pretože nás pacientov použili ako rukojemníkov na presadenie zvýšenia svojho ekonomického statusu. Dúfam len, že odozvou pacientov bude, že NEBUDÚ DÁVAŤ ÚPLATKY, pretože aj tak dostanú len štandard. V týchto dňoch ste sa občania mali možnosť presvedčiť aká je morálka "elity národa" ako sa pomenovali lekári. Vykašlali sa na pacienta a použili ho ako prostriedok vydierani. Pýtam sa, čo môže lekár ešte žumpovejšie urobiť a zachovať sa a to vykašľať sa na zdravie a život svojho pacienta. Najúbohejšie sa zachovali detskí lekári v Bratislave.
KAM SA PODELA HIPOKRATOVA PRISAHA ...aj je skryta za peniazmi

LUDIA UZ NIKDY IM NEDAVAJTE UPLATKY

lost

polopravdy

no moze byt.. ze to maju stresujuce.. ked je to hentak.. ako pises..

inac tam som zabudol napisat, ze media dost selektivne informovali (a nie prvy krat)..

lenze odkial zbierat informacie potom? posledna moznost je forum, napr ako je toto..

w3q

Ozaj mám pocit, že ľuďom v tomto štáte sa narodili s tým že im predtým nasrali do hláv. Viete hovno, trepete 2 na 3 a ešte aj ostatní sú taký "inteligentný" že to berú ako realitu.

polopravdy

lost podla uvodu prispevku o tom pracovani zadarmo ci co si hlavne vobec nepochopila co tym agni myslela!!! tam totiz vobec nejde o to pytat peniaze od pacientov! lekarov plati stat. o tom aby pacienti prilepsovali lekarom tu rec nebola...
pre lekara je pacient ako pacient, doteraz im prisli pacienti a osetrili kadzdeho bez vynimky ale dostali za to smiesne nic, a teraz si proste povedali ze dost toto teda nie a neosetria vobec nikoho... o zivotnu uroven pacietov tu nejde absolutne.
a ty chapes aku magorinu si napisala ty o tom lekarovi ze sa neda pracovat pod stresom? lebo on to myslel uplne inak!
oni pracuju pod neustalym stresom, ale takato situacia vyhrotena im na klude neprida ked nemoze spat lebo pracuje a ked konecne moze spat nespi lebo ho trapi ako to tu vsetko vyzera... skus operovat 5 hodin vkuse dajme tomu nador v mozgu ked v podvedomi vies ze ani boh nevie ci budes mat o tyzden pracu a vies ze ti mali asistovat miesto jedneho dvaja ktori by ta napr prestriedali ke si necitis krk ci ruky a ty si dobrych 36 hodin nezazmurila oko... a pritom mas pod sebou niekoho kto je na tebe absolutne zavisli!!! staci aby sa mu ruka nepatrne zatriasla od unavy alebo od nervozity... a s tymto vedomim oni maju pracovat, vies? o toto ide...a toto oni zazivaju denne!

0vecka

2 lsot ja by som nikoho na dozivotie nezatvaral ale tiez mi pride dost od veci ked napr nejaky 30 rocny sa bude stazovat pritom vedel aka je situacia... mali by sa v prvom rade riesit uplatky fakt je to nechutne ked nejaky takyto zoberie zopar stoviek od niekoho kto nutne potrebuje nejaku operaciu a pritom zaraba tak 300 Eciek mesacne...

akoze komunizmus mal svoje vyhody :) ... niezeby bolo za komancov lepsie ale nikto ftedy nestrajkoval :)

lost

najviac sa mi paci ich politika vyjednavania, ktoru prirovnam k pussypokerplayer..

den co den skusaju, co este daju a ked vidia ze uz nedaju, tak OK zoberiem tu poslednu ponuku :)

ziadna cest..

nech idu do nemecka, ak dali tie vypovede..

celkom zabavny sposob ako sa vyhrazat-vyjednavat o vyssi plat.. proste totalne amatersky a postrada česť a dalsie veci..

ved proste - dam ultimatum - ak sa poziadavky nesplnia, tak koncim a nie prosikat o neviem co este :D

neexistuje vyjednavanie kde plati "nemam co stratit" - taky vyjednavac je SOCIOPAT! a vo vacsine krajin ide bud na kreslo, alebo dozivotie..

lost

a este jedna vec, casto sa v nemocnici ludia stretavaju s tym, ze tam MUSIA lezat X az XY dni, pricom pri a po totoznom ukone clovek v sukromnej nemocnici lezi (alebo v zahranici) ovela mnej, niekedy aj 1/2 alebo o 2/3 menej..

cize tych dier je v systeme mnoho...

lost

"vy ste ochotni pracovat zadarmo?! ano? dobre tak to som nasla prvych blbych ludi v terajsej dobe, kedy kazdy potrebuje peniaze."

tak toto to cele zabilo..

cize ked budem mat pred sebou 2 chorych, tak si najskor vypytam nech mi donesu notarom overeny bankovy vypis uctu, a osetrim toho kto ma viac ?!

ozaj, a dovolim si priblizne citovat jedneho lekara, ktory povedal pre media "neviem pracovat pod stresom, moze sa hocico stat"

tak tohto by som zavrel na DOZIVOTIE, ludia.

chapete aku MAGORINU povedal ??

to ani neviem slovne vyjadrit.. tak co ako ma pracovat? cize je to absolutny analfabet hento a nie lekar.. ako moze take nieco zadret ?! a tomuto zyvsovat platy ??

a co upratovacka, ktora zivi 2 deti? ta si nezoderie chrbticu pre 1,50 eur na hodinu ?! pricom polovicu platu vyhodi na cestovne ?!

CO by nas uber-clovek LEKAR robil, ak by neboli upratovacky? hadam si nemyslite, ze clovek co pozaduje 5000eur ci kolko to, by chytil MOP :D

3,1415čovina na entú

ak normalny zamestnanec chce zvysit plat, zamestnavatel mu ukaze DVERE..

ak lekar chce zvysit plat, a v najhorsi mozny cas a rapidne na 2-3 nasobok, tak to je uz v poriadku a ihned mu vyhovieme? ten nepodlieha trhovej politike ?!

ved nech sa paci, tam su hranice, ak sa niekomu nieco nepaci :) alebo ak sa mu tu tak strasne paci a pochybuje o svojej konkurenciaschopnosti, nech sa paci, moze si zalozit sukromnu ambulanciu.. TAK ISTO AKO TO UROBILO UZ TISICE LEKAROV(!) ak by niekto oponoval, ze co je to za riesenie :)

ANO - posielat ich za hranice je proti mojej povahe, kedze sa mi tiez nepaci tento system, no kedze ziadali privela a hadajte na koho ukor, kto plati lekarov ? tak sa mi nazor na nich ciastocne pozmenil...

ale aj tak neviem co si o nich mysliet.

0vecka

2 polopravdy ja k nim nebudem chodit jedine ze by som bol na SK a zrazilo ma auto... ja by som sa radsej nechal liecit ukrajincom ktory by nebral uplatky od smrtelne chorych ludi ktori musia dat aj to posledne ako takou bandou...

platič ZP

polopravdy - logiku by to mozno malo keby nekopali len za platy , v terajsej situacii ked je cely stat a europa v recesii si ziadat dvojnasobne platy je nehorazne ...vsetci zarabame menej v porovnani s ost. krajinami , co mame spravit obciansku vojnu vsetkych profesii za vyssie platy a pozabijame sa navzajom...

300 E sa im malilo a rodiny s detmi z toho musia vyzit cely mesiac , nevedia si to Tí uplatkari ani predstavit

polopravdy

nemam zaludok na to citat ako tu na nich kydate... ved k nim nechodte ked s avam nepaci a neverite im, nikto vas nebude nutit ist k lekarovi ak budete chori, liecte sa sami, okrem toho mozte hadat kto si ich naucil na uplatky... sami pacienti... je malo takych co si zapytaju, ano su, ale je ich malo...
v mediach su polopravdy a zavadzajuce informacie.
nema zmysel tu pisat ako to naozaj je lebo to nikto nechce pocut lebo by si to davno vyhladal na nete a nie pocuval co mu predkladaju media.
a k hipokratovej prisahe- neviem o tom ze by v nej bolo nieco o praci za almuznu, a to som ju citala v preklade aj v originale. lebo prepac ale ludia vo vlade ci kde sa spoliehaju na to ze je povinnostou lekara osetrit niekoho ak to potrebuje a hlavne ze nikto nejde na medicinu aby mal titul aby mal vyssi plat, na vacsinu inych skol sa ide prave preto... medicina sa tak studovat neda, je to tak tazka skola ze by si to kazdy rozmyslel po polroku. to clovek musi chciet robit, ale teda prepac nejako musi zivit aj rodinu. a nedivim sa im ze za to kolko pracuju a kolko tomu obetuju hoci to zo zaciatku bol ich sen, ani trochu ma neprekvapuje ze stratili nervy. ale tu nejde o zvysenie platov len im, tu ide o ine... cely system zdravotnictva je na velke hovno, a oni chceli dosiahnut zmenu systemu, aby sa miliony vlievane kazdorocne do zdravotnictva nestracali na polceste ktovie komu do vrecka ale aby isli tym ktori si to zasluzia.
vsetka ucta vsetkym lekarom ktori si svoju pracu robia zodpovedne s najlepsim svedomim, bez nich by sme tu ani neboli, ale to ludia nevidia.
ja sa nedivim ze na nich nadavate lebo kto nevie aka je pravda si ine ani nemoze mysliet. ale keby ste skusili triezvo si najst zodpovedne clanky a vyjadrenia konkretnych lekarov, alebo sa hocikoho spytali, mozno by ste usudili ze to ma svoju logiku