..PORADI MI NIEKTO....

Príspevok v téme: ..PORADI MI NIEKTO....
bianka000

Neviem ci sa tu najde niekto kto by mi poradil.Druhy rok studujem na gymnaziu.Pravdu povediac uz dalej nevladzem.Stale je to o tom istom...unavena pridem o 3 domov,naobedujem sa a potom neoddcyhnuta a unavena musim zase sediet nad knihami takmer do noci.Rano vstavam unavena a opat to iste dookola.Som tak vystresovana ze ma boli zaludok a hlava a ked pride piatok tak sa ani netesim lebo stale musim mysliet na to ze sa musim ucit.A neviem sa ani poriadne zabavit.A to ma cakaju este dva roky.Ako to mam riesit?Poradte prosim!!!!!!!

brunuska

drnda nebud vztahovacna a precitlivena
:-)neopisala som to iste-ja som v skole nikdy nepotrebovala opisovat moja :-) napisala som svoj nazor ano zhodoval sa s viacerimi.

tish

bianka, aj ja som chodila na gympel, mali ma tam za blbu, kedze som nebola ziadne malomestiacke decko ale dievca z dediny a mohla som sa aj potrhat a k dobrej znamke som sa nevedela dostat. tak som to flakala, strednu som si uzila, nemalo vyznam sa tym trapit. ked som zahlasila ze chcem ist na veterinu tak ma vysmiali. a ked som sa tam dostala vysmiala som sa im a ked som ju skoncila, vysmiala som sa im druhykrat...takze neprepinaj sa, nauc sa relaxovat, vzelanie je do urcitej miery dolezite ale tvoje zdravie je dolezitejsie.

wanessa8

bianka nič v zlom ale podla mna si bifloška. nemusíš sa predsa na každý den učiť do noci a byť na 100 percent pripravená. ja som sa tiež tak neučila a zmaturovala som na čisté 1. neber to tak smrtelne važne. jednotky nie sú všetko. niektoré moje spolužiačky kt. sa učili do noci mali horšie znamky ako ja.

brunuska

ale netrepte poniektori !!! vsetci sme takto zili,vsetci sme si to prezili !!! Strednu...chodila som domov o 17,niekedy aj 18 hodine od rana od 5 hodiny,hladna ako vlk,utahana ako pes,zaspala nad knihami...strasne ked si spomeniem!! bianka prejde to-ked zmaturujes!!! musis nejak vydrzat-ale takto nedrv sa kazdy den!!!! daj si dva dni cez tyzden oddychove,neverim,ze sa musis ucit kazdy den! a este ti odporucam- piatok alebo sobotu-si vyhrad cisto na relax,zabavu-cez den,skrasluj sa,chod do prirody,sport,hyb sa,vecer s priatelmi niekam vyraz!!! je fajn sa ucit-ale musis mat rovnovahu- prace a relaxu-inak ti telo coskoro skolabuje-tomu ver! viem ze mate toho neskutocne vela ale svet sa nezblazni ak prides jeden den do skoly nenaucena,ak schytas jednu,dve "gule".a ten jeden dnik-sobota vyhradit na relax! ziadna kniha,citanie,ziadne tv-von,hybat sa, priatelia-uplne sa odreagovat-a budes sa tesit domov!!! Neber prosim ta skolu tak vazne-to ty takto sama beries vazne skolu-alebo ta niekto nuti- trebars rodicia,mama...dokonala nebudes nikdy-cim skor si to uvedomis tym lepsie!uz teraz to nezvladas a to si len druhacka.no nezvladas lebo nemas system!!!

´drnda

predstav si, že sa časom prenesieš o desať rokov neskôr a uvažuješ ako si žila, nebude ti to luto že si si takto premrhala život? Ak nevladzeš s učivom, uč sa menej, čo na tom, že budeš mať aj 3-ojky 4-ky, chod za kamarátmi,nechaj sa vtiahnuť medzi nich, tešte sa spolu, to má väčšiu hodnotu ako neustále nervačenie

leelka

Matika, fyzika, to bolo tiez moje utrpenie, ale snaz sa tie predmety, ktore ti nejdu,nejako vydrzat, ved nemusis mat vzdy dobru znamku,skola nie je vsetko...A co sa tyka vysky,zameraj sa na to co ta bavi a co ti ide, mozno su to jazyky, mozno nieco ine.Ved existuje vela odborov na vysokych skolach,matika nie je vsade a urcite si najdes nejaky odbor, co ta bude bavit...Nehadz flintu do zita:)a nestresuj sa kvoli vyske uz teraz,mas este vela casu sa rozhodnut, na aku skolu pojdes a urcite si v niecom dobra a co ta bavi v com budes moct pokracovat aj na VS.

bianka000

ani mne neide matika a ani fyzika a chemia...dva roky uz nejako pretrpim ale co potom.Musim ist na vysku pretoze zo samotneho gymnazia nic nemam.Rozmyslala som aj o externom studiu ale akosom povedala urcite si popri studiu nenajdem ziadnu pracu pretoze mam gymnazium...

leelka

Ja ta chapem, tiez som chodila na gympel a citila som sa podobne,bolo to preto ze ja som sa dost poctivo pripravovala do skoly,ja som proste bola taka,ze som to inak ani nevedela,stresovala som a bala som sa pred skusanim alebo pisomkami(najma na matiku ktora mi bohvieako nesla a ucitelka ma obcas aj deptala)a tiez som poznala bolesti brucha a podobne stavy...niektori spoluziaci boli taki,ze sa ovela menej ucili ako ja,a brali to proste bez nejakeho stresu a v pohode...Myslim ze to zalezi od povahy cloveka, od pristupu k povinnostiam.Teraz,po niekolkych rokoch,po tom co som si prezila na vyske a ake veci musim riesit teraz,ked sa na tym zamyslim naozaj to nestalo za to tak sa trapit.Skola je pre teba asi dolezita,aj pre mna bola,ale uvedom si ze nie je len ucenie.A ked prides domov zo skoly,najprv si oddychni,pozri chvilu telku,pospi si na hodinku,alebo este lepsie, chod sa prejst,lebo ved to sa neda hned ako prides zo skoly sa ucit!A v piatok na ucenie vobec nemysli,ved predsa mas narok na oddych! a cez vikend sa aj cosi pouc, ale vyhrad si aj dost casu na oddych, zabavu,a uvidis za ked budes oddychnuta,tak ti pojde aj ucenie lepsie do hlavy.

kamos

Prezil som si na gympli velmi podobny stav, ale v tretom rocniku sa to akosi vytratilo. Dnes by som to charakterizoval ako miernu depresiu - mne nesla vtedy na skole matika a to ma trapilo. Az neskor som si tam nasiel dobrych, kamaratskych spoluziakov. A potom to bolo fajn :) Skus sa poradit s psychologom, je na to, aby Ti pomohol. Pa