skúsenosť s potratom

inna

Ma tu niekto skusenost s podobnym javom:mesiac mi vymeskali kramy a teraz cakam na dalsie..Bola som ale vtedy na dovolenke s partnerom a dost daleko.Moze to suviesiet s cestovanim?Tehotensky test som si urobila uz dva krat a stale je negativny(a tie testy su dnes dost spolahlive,ako som pocula).Nemam moznost navstivit ginekologa,lebo som mimo SK a dostanem sa tam asi tak o 2 tyzdne.Dik!!

liq

zamyslam sa nad tym, ci sa mame na slovensku az tak zle, ze si nemozeme dovolit tretie dieta. nie je to len nase pohodlie, prip. sebectvo? dieta je ovela viac ako udrzat si standard, mozno aj nadstandard. a keby som aj otehotnela, nesla by som na potrat. ako tu uz niekto pisal - je to dost huste nechat si z lona vytrhat dieta. mozno si poviete, ze su to silne slova, ale videla som ako prebieha potrat a doslo mi o co tam ide. a este nico - nie vzdy je to bez psych. ujmy.

orešanka

Ahoj nadovka.
Vidím, že nik ti neodpovedal na tvoju otázku. Ja som pred mesiacom potratila takže ti bohužial môžem povedať ako to je. U mňa šlo o spontánny potrat a bábetko som veľmi chcela. Keďže sa to dlho vlieklo tak mi robili asi rovnaké vyšetrenia ako by robili aj pri umelom prerušení. Pošlú ťa anesteziológovi na určenie správneho typu anestézy. Ten ťa pošle na interné a spraví ti rozbory krvy. Napíše ti správu a na základe tej ťa objednajú v nemocnici. Prídeš ráno na lačno po vizitách spravia zákrok a na druhý deň ťa pošlú domov. Spravidla 1 týždeň ťa ešte tvoj gynekológ vypíše na PN. Myslím si však, že tvoje príznaky si môžeš kľudne interpretovať aj ako predmenštruačný syndróm a mešká ti pravdepodobne kvoli chorobe ktorú si prekonala. Nervy tiež spravia svoje. Dúfam, že ti to dopadne ako si želáš. Plod však liekmi nemusí byť poškodený a lekár by to určite zistil.
Držím palce

elle

Ano, ale tehotensky test by sa mal robit az po tyzdni od pocatia aby bol pravdivy. Dobre ja koncím. Vela stastia nadovka...A dva neg. testy su viac nez dost:-)

slavina

Ísť na potrat je celoživotnou rozhodnutím.A je to každého osobná vec.Ja som na potrate bola,nemala som iné východisko.A keď niekto nevie podrobnosti a okolnosti a odsudzuje,tak nech radšej drží jazyk za zubami.

slavina

Tiež som mala babytest negatívny a mám 6 mesačnú dcéru!A mala som test za 280 Sk.
A k tomu potratu.Ak by si sa teda rozhodla nenechať si bábo.Ak to stihneš do 5-6 týždňov,urobia Ti to na počkanie.Ak po šiestom,tak to ide aj s celkovou narkózou a pustia Ťa až na druhý deň.

nadovka

Lenže ja som tu čítala mnohé prípady, keď test bol negatívny a nakoniec sapotvrdila tehotnosť. Ale som rada že so mňou asdpoň niekto diskutuje. Mužovi som nič nepovedala

elle

Ja som si podobne veci prezila na HAK. Brala som najprv Mercilon potom Jeanine. Testy ti ukazali ze nie si tehotna. kebyže si, tak mas v moči presne tu latku na ktoru su testy citlive, boli by pozitivne.

nadovka

Beriem Mercilon už dva roky. Elle, ako si môžeš byť taká istá, že nie som tehotná? Všetko mi nasvedčuje opak-chýbajúci menzes, bolesť a zväčšenie prsníkov, záchvaty zimy, slabý krvavý výtok pred 2 týždňami.....