Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

TBC ockovanie a testy

Príspevok v téme: TBC ockovanie a testy
vitaminwater

vedel by mi prosim niekto odpovedat na dve otazky?
sme zaockovani proti tbc... chrani nas toto ockovanie po cely zivot, alebo postupom casu sa ochrana znizuje a po par rokoch je uz uplne nulova?
a co ak raz zaockovana osoba pojde na kozny test? bude vysledok automaticky pozitivny prave kvoli ockovaniu v mladosti?
dakujem

vitaminwater

Maros75, dakujem za odpoved... este by ma zaujimalo, aka velka je pravdepodovnost (ak vobec), ze vysledok kozneho testu u zaockovanej osoby bude pozitivny prave kvoli tomu zaockovaniu?

Maros75

Nie nechrani po cely zivot.Očkovanie proti TBC sa vykonáva ako prvé v živote a to u zdravých novorodencov na 4. deň po narodení ešte počas pobytu na novorodeneckom oddelení. Preočkovanie sa vykonáva v 11. roku života len u detí, ktoré si nevytvorili po prvom očkovaní protilátky, čo sa zisťuje tuberkulínovým testom. V dospelosti sa testujú a podľa potreby preočkujú len osoby, ktoré budú pracovať vo zvýšenom riziku TBC, napr. pracovníci laboratórií, vo výskume a pod

blondula

ja idem buduci tyzden k lekarke a musim sa na to tiez spytat,lebo ked neordinovala,sla som k jej nahradnicke a ta mala na dverach cedulu,ze v 30 rokoch sa robi preockovanie proti TBC co hradi poistovna.mna sa na to moja lekarka vobec nepytala a ani to nema nalepene na dverach !

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

TBC ockovanie a testy - Fórum - ZDRAVIE.sk