biele flaky na tele

blondula

ja mam na ruke tiez biely flak.takto ho ani nie je vidno,ale v lete,ak sa mi troska plet opaluje,tak ten flak ostava nezmeneny.koza je normalna,nie je sucha.moze to byt nejake pigmentove znamienko.ja to mam odmalicka...

tpch

Vitiligo ma tak specificky vzhlad, ze kazdy koziar ho hned spozna :-)
A ano, aj pri ekzeme moze byt niekedy bledsia koza.

jankaaaaaaaaa

asi pojdem na kozne pre istotu, mozno ide o nejaky ekzem, ale neviem ci existuje ekzem, pri ktorom dochadza k vyblednutiu koze..
na druhej strane pri vitiligo nezvyknu byt skvrny pravidelneho tvaru a suche.
ako sa vlastne u lekara stanovuje diagnoza vitiligo? robia sa nejake specialne testy?

jankaaaaaaaaa

ja mam nad laktom jeden biely flak, ma priemer asi 1cm a zda sa mi, ze koza je tam na tom flaku suchsia. mam to uz asi pol roka. neviete co to moze byt? dufam ze vitiligo sa takto neprejavuje

tpch

Moze to byt vitiligo, ale aj nemusi. Keby mala vitiligo na opalenom tele, tak by uz na tom koznom davno bola vzhladom na esteticky problem. Plesne taktiez mozu sposobit biele flaky, nie vsak take vyrazne ako vitiligo, a preto sa ich liecba casto odklada s nadejou, ze "to prejde".

eam

Presne toto sa mi stalo pred niekoľkými rokmi. Bohužiaľ je to vitiligo, niet na to liek, iba si to maskovať buď oblečením alebo dermakolom. Ale choď kožnej či je to ozaj to.