Som sviňa!?

Príspevok v téme: Som sviňa!?
123poli

Mám už skoro 3 roky priateľa.Pred dvoma rokmi som ho podviedla.Nieje deň, kedy by som si to nevyčítala a nenadávala si aká som bola sprostá.Svojho priateľa milujem a uvedomila som si to práve vtedy, keď som začala mať výčitky svedomia z toho, čo som spravila...Zároveň mám aj obrovské ponaučenie...Mali sme vtedy také "všeliaké" obdobie.Nejdem sa tu obhajovať, viem, že som spravila hlúposť a trpko to ľutujem.Problém je v tom, že som sa mu nepriznala a už som to prekonala, či lepšie povedané zvykla som si žiť s tým bremenom...Až doteraz.Moja "kamoška" ktorej som sa vtedy zverila ma podržala a ako tak mi pomohla a poradila.Dnes sa mi priznala, že pred mesiacom bola reč o podvádzaní, a že sa jej moj priateľ opýtal, či som ho niekedy podviedla...Bola ticho a až na jeho prosbu o pravdu mu to celé vyklopila.Pred týždňom mi priateľ povedal, že to vie...Ja som samozrejme zatĺkala a zatĺkala a chcela som vedieť, kto mu povedal takú "blbosť" (aj keď je to pravda)...Nechcel mi dať ani najmenšiu indíciu ale povedal, že ma pred toho človeka postaví...No ja už viem, že je to tá moja kamarátka zradkyňa (aj keď konala čestne,no len vo svoj prospech a svoje svedomie)...Ja mám chrbtovú kosť a aj svedomie a trpím...Ale nechcem ho stratiť!Ako sa mám ktomu postaviť?Mám aj naďalej zatĺkať aj vtedy keď ma postaví zoči-voči mojej doverníčke, alebo mám ísť s pravdou von?Veľmi mi na ňom aj na našom vzťahu záleží a neviem, či by to priznanie rozchodil.

bella12

123poli,
ak váš vzťah má za niečo stáť, musí byť postavený na pravde a vzájomnej úprimnosti. Ty si chybila a je zbytočné v tejto chvíli zvaľovať vinu na kamarátku - najmä ak nedokázala ísť proti svojmu svedomiu a zaklamať. Tvoje svedomie Ti asi tiež hovorí, čo by si mala urobiť. Ak je Váš vzťah pevný a priateľ Ťa naozaj miluje, dokáže Ti odpustiť. Ak sa nad to nebude vedieť povzniesť, má právo opustiť Ťa. Predstav si, že by si bola na jeho mieste a on by pred Tebou tajil, že Ťa podviedol. Nechcela by si to vedieť a nehnevala by si sa, keby Ťa klamal, aby si Ťa sebecky udržal aj proti Tvojej vôli? Necítila by si sa v takej situácii ním manipulovaná?

blueberry1706

URCITE NEZATLKAJ! teraz bud zodpovedna a nedaj sa, preboha, zatiahnut do toho, aby ta pred nu doviedol!! co si na sude alebo co? este ti tam nakoniec oznami ze s tebou konci kvoli tvojej kamoske (to sa samozrejme nemusi stat, ale ktohvie?). neopovaz sa takto nechat zosmiesnit. normalne mu povedz, ze je to pravda. a s kamoskou si to vybav! drzim palce.

Iveta Michael

123 poli:

nikdy sa nezdôveruj s takými vecami radšej...

a už vôbec nedôveruj ženám ako naivka!

zdá sa že si sa ešte na nich dostatočne nepopálila že:)no bude ti ešte horúco z toho ale ako vravím...počkaj!

Iveta Michael

no nevera má vždy svoje dôsledky:(

ale neviem či by bolo teraz dobré mu vedome spôsobovať bolesť a ktovie ako by ot znášal...a či vôbec. Vieš ja som raz mala niekoho kto mi to urobil a tým že sa s tým sám nedokázal vysporiadať a mi to povedal sa mi situácia len vyostrila natolko že som sa ho musela zbaviť,ja som to teda nevedla prekúsnuť...ale neviem ako by to znášal tvoj priateľ..ja by som počkala ako sa vyvinie situácia!

dada22222

ja neveru neuznavam, ale ked si sa tak rozhodla tak sa toho drz a naco mu to ta tvoja "kamoska" vesala na nos? dobre vedela co tym sposobi, kasli na nu a bud s priatelom.

tutankoo

Na tvoju otazku...SOM SVINA? ti odpoviem....ANO SI.
a mylis sa, ze mas chrbtovu kost. tu si stratila uz ked si priatela podviedla a doteraz mu to zatlkas. si zbabelec aclovek bez stipky charakteru.