Som sviňa!?

Príspevok v téme: Som sviňa!?
123poli

Mám už skoro 3 roky priateľa.Pred dvoma rokmi som ho podviedla.Nieje deň, kedy by som si to nevyčítala a nenadávala si aká som bola sprostá.Svojho priateľa milujem a uvedomila som si to práve vtedy, keď som začala mať výčitky svedomia z toho, čo som spravila...Zároveň mám aj obrovské ponaučenie...Mali sme vtedy také "všeliaké" obdobie.Nejdem sa tu obhajovať, viem, že som spravila hlúposť a trpko to ľutujem.Problém je v tom, že som sa mu nepriznala a už som to prekonala, či lepšie povedané zvykla som si žiť s tým bremenom...Až doteraz.Moja "kamoška" ktorej som sa vtedy zverila ma podržala a ako tak mi pomohla a poradila.Dnes sa mi priznala, že pred mesiacom bola reč o podvádzaní, a že sa jej moj priateľ opýtal, či som ho niekedy podviedla...Bola ticho a až na jeho prosbu o pravdu mu to celé vyklopila.Pred týždňom mi priateľ povedal, že to vie...Ja som samozrejme zatĺkala a zatĺkala a chcela som vedieť, kto mu povedal takú "blbosť" (aj keď je to pravda)...Nechcel mi dať ani najmenšiu indíciu ale povedal, že ma pred toho človeka postaví...No ja už viem, že je to tá moja kamarátka zradkyňa (aj keď konala čestne,no len vo svoj prospech a svoje svedomie)...Ja mám chrbtovú kosť a aj svedomie a trpím...Ale nechcem ho stratiť!Ako sa mám ktomu postaviť?Mám aj naďalej zatĺkať aj vtedy keď ma postaví zoči-voči mojej doverníčke, alebo mám ísť s pravdou von?Veľmi mi na ňom aj na našom vzťahu záleží a neviem, či by to priznanie rozchodil.

blondula

mne sa muz tiez priznal ze ma podviedol a vysledok bol taky,ze z lasky vznikla nenavist,zhnusil sa mi a nasledne prisiel rozchod !!

3nttt

uplne nechapem co na tomto este chces riesit.on uz pravdu vie.ci co mu chces este nabulikat ze ta kamoska to spravila lebo vam zavidi?lebo ho chce? ci? kazdym dalsim klamstvom a zatlkanim sa do toho este viac zamotas a potom iba budes svina.stalo sa. tak sa ku tomu postav zodpovedne a priznaj sa.co uz urobi on je jeho vec. ale mal by mat pravo rozhodnut sa. prepac :(
ale zober si to takto: ty si ho podviedla a svojim sposobom ty teraz rozhodujes co bude dalej.nieje to trochu sebecke? on to tak ci tak zisti a takto mas este aspon ako taku sancu ze spolu ostanete.

xy:)

tak mna by to teda nasralo a riadne. povedala si, ze mas chrbtovu kost, no mne sa nezda. keby si ju mala, sla by si s pravdou von. ked budes zatlkat, mozes klesnut v jeho ociach este viac, ale to ta asi nenapadlo.

Lumik

RNG: Potrebujes suhlas cudzieho cloveka aby s niekym mohol zit cely zivot? Hovorim o sobasi. Vernost je dolezita aj ked to nie je uradne opeciatkovane.

123poli: A ty tu prestan vypisovat blbosti, nie sma na to zvedavi.

RNG

Priatel nie je manzel, nedlzis mu ziadnu vernost, pokial ste si nieco take neslubili. A nevidim teda ziadny dovod na tie rozne problemy okolo "zrady", "zatlkania" a podobne, co je vlastne len zmiernujuci termin na popieranie a ciganenie.

Deria

Su dokonca pripady, kedy nevera vztah upevnila ale pravidlom to pravdaze nie je, kazdy clovek je iny a kazdy vztah je iny. Preto to zvaz podla situacie. Zase sa netrap natolko, aby to narusilo vas vztah. Co bolo, bolo , teraz pozeraj dopredu a nenechaj si vstupovat cudzich ludi do tvojho svedomia, lebo ty sama vies, ako ta to trapi. Ale preco zbytocne jatrit stare rany, ked to nikomu neprospeje, naopak, moze este viac uskodit. To na margo toho zatlkania.

Deria

Ja to vidim zase inak. Podviedla si ho uz vtedy a olutovala si to. Uz to nevratis ale preco mu sposobovat este teraz vedome bolest? Vydrz a vychadzaj zo situacie. Uvidis, aka bude atmosfera, co sa udeje. Ak by malo medzi vami nastat nejake napätie a on by to nenechal zaspat, tak mu to povedz.

123poli

Deria ďakujem.Je hrozne ťažké rozhodnúť sa, ktorou cestou sa teraz vybrať...Či ho nechať žiť v klamstve alebo sa priznať a niesť následky...Asi som sebec, keď mu to nechcem povedať ale nechcem ho stratiť.

Deria

Ja neviem ale asi by som zatlkala, pokial sa da, lebo: mozno ta fakt pred nikoho nepostavi a potom, akonahle to bude mat od teba cierne na bielom, bude ho to boliet a mozno ti uz nebude viac doverovat. Takze niekedy je lepsie nepovedat pravdu. Ak ta bude predsa s kamoskou konfrontovat, mas stale potom moznost mu ublizit a povedat mu, ze si ho toho chcela usetrit a preto si zatlkala.