Som sviňa!?

Príspevok v téme: Som sviňa!?
123poli

Mám už skoro 3 roky priateľa.Pred dvoma rokmi som ho podviedla.Nieje deň, kedy by som si to nevyčítala a nenadávala si aká som bola sprostá.Svojho priateľa milujem a uvedomila som si to práve vtedy, keď som začala mať výčitky svedomia z toho, čo som spravila...Zároveň mám aj obrovské ponaučenie...Mali sme vtedy také "všeliaké" obdobie.Nejdem sa tu obhajovať, viem, že som spravila hlúposť a trpko to ľutujem.Problém je v tom, že som sa mu nepriznala a už som to prekonala, či lepšie povedané zvykla som si žiť s tým bremenom...Až doteraz.Moja "kamoška" ktorej som sa vtedy zverila ma podržala a ako tak mi pomohla a poradila.Dnes sa mi priznala, že pred mesiacom bola reč o podvádzaní, a že sa jej moj priateľ opýtal, či som ho niekedy podviedla...Bola ticho a až na jeho prosbu o pravdu mu to celé vyklopila.Pred týždňom mi priateľ povedal, že to vie...Ja som samozrejme zatĺkala a zatĺkala a chcela som vedieť, kto mu povedal takú "blbosť" (aj keď je to pravda)...Nechcel mi dať ani najmenšiu indíciu ale povedal, že ma pred toho človeka postaví...No ja už viem, že je to tá moja kamarátka zradkyňa (aj keď konala čestne,no len vo svoj prospech a svoje svedomie)...Ja mám chrbtovú kosť a aj svedomie a trpím...Ale nechcem ho stratiť!Ako sa mám ktomu postaviť?Mám aj naďalej zatĺkať aj vtedy keď ma postaví zoči-voči mojej doverníčke, alebo mám ísť s pravdou von?Veľmi mi na ňom aj na našom vzťahu záleží a neviem, či by to priznanie rozchodil.

123poli

lost: ďakujem za radu, ale ja si skor kladiem otázku,kedy ma pred toho človeka postaví, pretože ten moment nastane onedlho a toho sa obávam najviac..ako sa z toho vykrútiť pred osobou, ktorá jediná o mojej nevere vedela?Keď tam bude stáť aj moj priateľ...

lost

ak povie, ze priznanie je dovodom rozchodu, tak by som sa spytal ze "a ak by som klamala?"

no a s tou dobou premlcania som myslel, ze tak ako v prave existuje premlacanie po sitej dobre, ci aj v takomto pripade vo vztahoch :)

"nepisane pravidla"

no mas na vyber:
1. vecne to v sebe dusit (niest svoje bremeno, nevesat bremeno na partnera) a dufam ze ti nadalej bude verit
2. priznat sa a dufam ze ti odpusti

podla mna kazdy zareaguje inak, to sa neda predpokladat, netrufal by som si tipnut ako by sa zachovali ani moji kamosi co poznam :) nieto este neznamy clovek..

A co ak ta zocivoci k nikomu nepostavi? :)

bibba

to je jedno. co sa stalo, to sa stalo. ved a ako to budete riesit? to je hlavna otazka. chce sa s tebou vobec rozist?

bibba

boze, ked to bolo tak davno. a zober si to tak... len ti povedal, ze otom vie. ani nejaku extra scenu ti nespravil. takze asi ta zrejme podviedol tiez. ak by ta nepodviedol urcite by strasne penil!