Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Trpím mykózou už od leta...

Príspevok v téme: Trpím mykózou už od leta...
Sliedic

Áno, už od leta :-( Chytil som to s najväčšou pravdepodobnosťou na kúpalisku, potom som šiel na dovolenku a samozrejme, že práve tam (už počas cesty) sa objavili príznaky - neuveriteľné štípanie a kde? No kde inde, v rozkroku... Niekedy som ani spať nevedel, kúpil som si Sudocrem za strašné peniaze, ktorý mi fakt pomáhal zmierniť bolestivé štípanie, aj keď primárne vôbec nie je na proti mykóze určený, aká zvláštnosť :-)

Potom, čo som si aj tu nechal poradiť, som zahodil zábrany a išiel k lekárke (medzitým som vyskúšal nespočet iných liekov bez lekárskeho predpisu, ako napr. zinkovú masť, ktorá je VRAJ aj proti mykóze a veľa ľuďom pomohla - mne "pomohla" tak, že ZTROJNÁSOBILA štípanie a myslel som si, že si tie časti radšej odseknema budem mať konečne pokoj) a tá mi predpísala Antimykotikum Micetal sprej, ktorý som aplikoval podľa návodu vždy po sprche a dôkladnom vysušení partií a 3-4 minúty na to aj Micetal gél. Štípalo to ako besné, hlavne ten sprej, ale po čase som si zvykol. Mal som po mesiaci prísť na kontrolu, ale už po 3 týždňoch sa nič neštípalo, prvý krát po mnohých mesiacoch, samozrejme, sprej aj gél som užíval ďalej, dokopy 1 a pol mesiaca, čiže ešte cca 18 dní po tom, ako som už žiadne príznaky nepociťoval. Ešte som si musel aj dokúpiť ďaľší gél (30g pôvodný bol fuč a nový bez predpisu stál 7eur, s predpisom 4) a aj ten celý minul. Sprej som tých posledných 18 dni nepoužil.

Odvtedy prešli asi 3 mesiace, teda 1 mesiac a cca 10 dní od doby, kedy mi vymyzli tieto problémy.

A TERAZ? VRÁTILO SA TO !

Ale neviem iste, kvôli čomu. Používam výhradne mydlá Dove, alebo Nivea, no pred cca 5 dňami som si kúpil Niveu s olivovým olejom a má to nejakú agresívnu citrónovú vôňu a myslím si, že po sprchovaní sa s tým mydlom sa znova to štípanie začalo. Tak teraz neviem, či mykóza, alebo mydlo, alebo oboje...

Poraďte :-(

Ivana81

Mydlo nikdyyyy!!! A uz vobec nie na intimne partie. Ja keby som pouzila mydlo, tak okamzite mam mykozu. Mydlo ti zabije prirodzene mikroorganizmy, ktore ta chrania a potom sa ti tam rozmnozia tie bestie.

Bernadeta

kup si rosalgin prašok,daj do teplej vody a sadni si do roztoku, v baličku maš 5 sačky,tak máš na 5 dni kupeľ,nepouživaj žiadne mydla, ale kup si intimne mydlo,ale kym použivaš rosalgin, nepotrebuješ ziadne mydla,aspon mne to pomohlo,to iste som mala po porode,važne skus... alebo dubovu koru uvar rano a nechaj luhovať dovecera,a potom si to vlej do vane a tak 15 minut tam sed,žiadne mydlo nepouži na oplacnutie staci voda...

hmmmmmmmmmmm

chod spat k dr,nech ti da nieco ine,je dost mozne ,ze micetal to nepreliecil uplne a preto sa vratilo,alebo moze byt zdroj infekcie niekde inde a dochadza k opakovanej nakaze.lekar ti moze predpisat aj antimykotikum vo forme tabliet, co posobi logicky zvnutra,nielen lokalne.alebo mozu spravit kultivaciu/citlivost a presne ti dat na mieru lieky/kremy.a snaz sa posilnit si imunitu!

Sliedic

Blondula - Niveu mám rád :-) Vďaka za tip, vyhľadám. Canesten si tiež kúpim, ak je teda voľno predajný. Ďakujem ešte raz a dúfam, že to pomôže.

blondula

jasne ze mydlo ti to mohlo nastartovat ! ja nemam nijaku extra znacku,kupujem to,co mi pride pod ruku ! teraz som si kupila v DMku taky najlacnejsi od Jessa-Intimpflege.je tam viacero druhov,tento je ciry,priesvitny s neutralnou vonou.stoji nieco cez 2 eura.ostatne stoja okolo 4 euro.najdes to medzi damskymi vlozkami.tam si uz vyberes podla seba.dokonca aj Nivea ma sprchac na intimnu hygienu,ak je to tvoja znacka ;-)

Sliedic

Chlamidie? Tie naprosto vylučujem. Nebolo ako ju chytiť. Navyše, dermatologička jasne poukázala na mykózu, mal som jemne začervenanú kožu.

Aby som to upresnil. Teraz pociťujem len občasné štípanie, nie je to také, že sa musím stále škriabať, chvalabohu... Len to mi je zvláštne, že sa to objavilo odvtedy, čo som použil a používal to mydlo. Že by mydlo tento proces naštartovalo?
To tekuté mydlo vyskúšam, ďakujem za radu.

blondula

kupuj si tekute mydla urcene na intimnu hygienu ! mne to pouziva aj moj priatel.vyskusaj aj masticku tusim ze sa vola Fundicin,alebo Canesten... ak nepomoze,daj si urobit nejake testy.nemozes mat aj chlamidie ?? ja som to raz mala a musim povedat,ze som mala tiez neustupujuce gynekologicke problemy ! vtedy som si zaplatila par testov a mala som premnozene chlamidie...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Trpím mykózou už od leta... - Fórum - ZDRAVIE.sk