Endogénna depresia najťažšieho stupňa

Príspevok v téme: Endogénna depresia najťažšieho stupňa
Lola65

Dobry den, pred nejakym casom mi diagnostikovali endogennu depresiu najtazsieho stupna s vysokym stupnom suicidality. Bola som liecena dlhou hospitalizaciou. Farmaceutika uzivam pravidelne, tak ako mam, a stale sa mi nechce zit, nemam na nic sil, neviem sa sustredit, som tu ako keby zbytocne. Nemam ani ziadne aktivity, ktore by ma bavili, mam problem so spolocnostou, som strasny introvert. Vedel by mi niekto poradit, ako sa mam dostat znovu do zivota? A ako len ..nebyt.. ale zit? Dakujem.

annemary

no ja mam suicidálne myšlienky posledné obdobie-cca asi mesiac denodenne.
Len stále neviem akým sposobom a kde a kedy to ukoncit

henra77890

Ahoj, niesi sama, myslím že nás je tu viac :) Od decembra trpím stredne ťažkou depresiou, úzkosťami a depersonalizáciou, doktorka mi tvrdí že ako dôsledok chronického stresu, ale ja si myslím že v tom bude aj niečo viac. Mám 19 rokov, začala som sa liečiť len pred 3 týždňami, beriem Escitil, a zdá sa že mi začína celkom zaberať. Tie stavy čo som prežívala neprajem nikomu. Ráno sa zobudiť s hroznými úzkostami, že nevieš ako zvládneš prichádzajúci deň, a to som mala ísť iba na prednášky=nič nerobiť , a ty nemá vôľu si ísť ani umyť zuby. V kuse som revala od tých hrozných úzkostí a aj keď by osm si na život nikdy nesiahla, priala som si zomrieť aby to už skončilo. Nič ma nebavilo a mala som utlmené všetky pozitívne emócie, čo mám bohužiaľ doteraz, ale už aj negatívne našťastie. Hlavne sa netreba ľutovať a zostávať nečinný, skúšať robiť to, čo ta predtým bavilo, aj ja sa o tom snažím, viem že je to ťažké. Ale po každej zime zas raz jar príde :))

Lucass

ahojte,,,ja trpim tiez depresiou + uzkosti+ neprijemne stavy, ako keby som bol v sne...lekarka mi diagnostikovala depresivnu epizodu, beriem xanax, rispen a citalec,,,sputilo sa to u mna v podstate zo dna na den, ked presne na dusicky cestou autom som zazil ako keby atak silnej negativnej energie,,,o dva dni na to v praci tazka depresia, skoro som sa zlozil a odvtedy sa to so mnou vezie,,,,november, decmber 2013 najhorsie mesiace v mojom zivote,,,schudol som 8 kg, nespavost, a doslova pocity posadnutosti nejakou debilnou energiou....teraz sa to zlepsilo, spim a jem, obcas mam este neprijmne uzkosti a snove pocity,,,aj u vas sa ta psychokravina sputila takto nahle?

markamara

Lola65, ako sa máš? Tento príspevok od Teba je už rok starý, ale zaujíma ma ako sa máš teraz. Ako sa cítiš? Budem rada, ak niečo o sebe napíšeš. Diki. Marka

eliz 121

ten kto tu ozajstnu depresiu nezazil nenma potuchy o com to je kazdy radi rob to a to nemysli na to atd.ja s touto chorobou zijem 39 rokov a striedaju sa dobre i zle obdobia lieky beriem od r.1996 a hoci som si myslela ze s liekmi budem zit plnohodnotny zivot uz sa mi to vela krat vratilo a prave v tomto obdobi som na tom dost zle a trva to uz strasne dlho a nie a nie sa z toho dostat je to boj na dlhe trate a neprajem to nikomu uz som viac krat zazila aj fyzicku bolest ta psychicka je akoby neviditelna a zoziera cloveka strasnym sposobom