ako na to cez Vianoce...

majka_21

No tych 7 kg som schudla od januara do cca juna (casti jula) a mam ich doteraz. Takze vaha isla pekne dole, tak ak by som cvicila pekne dalej, mohlo to byt asi trosku viac. Ale ja som vdacna aj za to. Pri mojej vyske (178 cm) to vyzera teraz pekne. Ale tak do jula, kedy budem mat promocie by som rada sla tak na 70 kg (aj ked saty si potrebujem kupit uz cca vo februari-marci). Tak verim, ze sa mi to podari. Inak verim, ze na plavarni vela ludi nebude. Vsetko bude sediet za telkou s kolacikom v ruke ;-).

lenulik6

Presne tak, aj ja sa chystam chodit na plavaren :-) aj tento tyzden aj medzi sviatkami :-))) Som zvedava kolko tam bude ludi :)

majka_21

Ja som zacala chudnut po minulorocnych Vianociach a od januara doteraz som schudla 7 kg. Neni to neviem co, ale drzim si to. Mozno by som schudla aj dalej, kebyze som pekne bola cvicila cely rok a nemala "pauzy" aj niekolko mesacne. Ale pri skuskach v skole som mala v hlave ine veci, nez ist cvicit. Teraz akurat som si pozerala otvaracie hodiny mestskeho bazena u nas v meste a vsimla som si, ze maju normalne aj pocas sviatkov otvorene. Tak preco to nevyuzit? Ako nevravim, ze sa nejako znicit, ale mat aspon nejaky pohyb a tak nepriberiem ako prasiatko. V aktualnom cisle "Diety" je aj clanok o vianocnom (ne)priberani. Este som ho necitala, ale chystam sa. Je to skvely casopis. Takze v utorok mam poslednu skusku pred Vianocami, stredu-piatok by som si isla na hodinku zaplavat, Stedry den si dam pokoj a potom do Silvestra by som si sla este tak 1-2x zaplavat a potom nabehnem normalne po Novom roku. Mam velku motivaciu chudnut dalej - a to je kupa novych spolocenskych siat (uz mam urobeny mensi prieskum) na moje promocie. Myslim, ze to je postacujuce. A dalsia velka motivacia? Zdravie a pekna postava. Uz teraz pocuvam "chvaly" na to, ako som pekne schudla, hoci si tuto vahu (78 kg z povodnych 85 kg) udrzujem asi 6 mesiacov. Tak som na seba hrda. Mensie vykyvy vahy som mala pocas kramov samozrejme. Ale nic dramaticke. Ja si z Vianoc nebudem robit tazku hlavu... Kolacik sem-tam, trosku zo vsetkeho a je to. Ved taketo "hody" si predsa nerobime kazdy den.

xdanielax

ved ale si predstav, ze normalne zjes povedzme 8000kj a to nehladujes. Takze ak by som sa prezrala tak zjem 15000, ale aby som zjedla 25 tak to uz si neviem fakt predstavit. Asi by mi bolo zle skor, nez by som to dojedla. :))

Heatherka

ja som niekde citala, ze 30 000 KJ ale to je podobne cislo :D aj ked podla mna velmi rozhoduje aj metabolizmus, ci ho mame rychly alebo nie.

xdanielax

25000 kj navyse?? to co? zjem cele prasa? :D

mimochodom, ja som napr. tusim dva roky dozadu sa odvazila tesne pred vianocami..potom som jedla pekne aj pocas sviatkov pravidelne /i ked to boli vselijake kapustnice a ine vianocne jedla/, jedla som aj sladke, nie napchavanie sa ale tak 2-3 kolaciky za den boli, dokonca som pauzovala aj v cviceni - ved sviatky.. jedine, co som absolvovala, boli prechadzky a po novom roku som bola este o kilo lahsia. I ked uznavam, to kilo mohli byt svaly, tym ze som necvicila.. ale nepribrala som a aj som si dopriala. Ziadne obmedzovanie.

Maoam

maruska, to je pravda, preto sa aj tak strasne tazko zhadzuje tuk, si preber kolko kJ telo musi prijat menej, alebo viac vydat, aby spalilo 1kg tuku...

2kg je voda + obsah criev, to sa vidi aj na tom, ked ludia zacnu chudnut, ze v pohode rychlo daju dole 2-3kg, ked sa riadne vy... a ked odide nadbytocna voda :-DDD

cez Vianoce je idealne dat si kazdy den jednu-dve svizne dlhe prechadzky a bude to OK :-DDD

maruska123

niekde som citala, ze na pribratie 1kg tuku musi clovek prijat dodatocne-navyse 25 000- 30 000 kJ

cize 4kg pocas vianoc, to by si sa fakt musela ladovat od rana do vecera

ako pisala maoam, ak budes mat vic na vahe, tak hlavne kvoli obsahu criev, pripadne viac vody v tele