Aloe Vera - poradte prosim

Ivka 1

Nedá mi,aby som nenapísala o čosi o konzervačných látkach,ktoré spomínala
Mari.
Pri príprave aloe vera gélu sa používa
na stabilizáciu:
sorbitol - vyrobený sorbit získaný z
pšenice,pestovanej špeciál-
nym technologickým postupom
kyselina citrónová - roztok cukru,
šťava z citrus.
plodov/pomaranč,
citrón/
Benzoán sodný - prírodne sa vyskytu-
júci v bobuliach
černíc,čučoriedok a iných lesných plodov.

Enzým papaín - zdroj plody papáje

Xantánová živica - morské rastliny

Tokoferol-vit.E - olej pšeničných klíč-
kov,zŕn ryže
Sorbitan draselný - draselná soľ kyse-
liny sorbovej ktorá
sa nachádza plodoch
horského jaseňa.
Všetko na prísne prírodnej báze. Spočnosť by každoročne neobhájila
pečate kvality a certifikáty,keby to
nedodržiavala.
Ak máte ďalšie otázky,rada ich zodpoviem.

Ivka 1

Bolo by veľmi zaujímavé ako chceš dávať
takto vyrobené aloe deťom.Navyše za tak
krátky čas užívania môžeš organizmus iba ak detoxikovať.Na detoxikáciu organizmu by som to brala ale nie na
dlhodobejšie riešenie zdravotných ťažkostí.Mari zájdi si niekedy na prednášku o produktoch firmy Forever Living products. Dozvieš sa tam všetko,
čo Ti nie je jasné.Nie všetko zo západu
musí byť vždy podvod.

samko r.

300 g čerstvých listov z rastliny Aloe Vera starej 3-4 roky (pred zrezaním 3 dni nepolievať) ošúpať, podrviť najlepšie v mažiariku, zmiešať s 500 g medu - najlepšie májová znáška, 700 ml červené prírodné víno a 100 ml lekárskeho liehu. Uložiť do tmavej fľaše, dobre uzavrieť, odložiť na 5 dní na tmavé miesto. Potom odobrať množstvo potrebné na 1 týždeň, ostatné sa nechá naďalej uskladnené.
Užívanie: Prvých 5 dní 3x denne 2 hod. pred jedlom 1 lyžičku, ďaľšie dni 1 hod. pred jedlom. Obsah pred použitím vždy potriasť, aby nezostalo husté na dne!
Čas užívania: 2-3 týždne, max však 2 mesiace do roka.
Aloe vera dostať kúpiť v kvetinárstvach, ja som ich kúpil v Baumaxe, najprv nechceli rásť, ale po výmene zeminy, začali vyrážať zo zeme nové a nové výhonky (kríky).

samko r.

V lekárni dostať šťavu z Aloe vera v 1/2 litrovom balení, pije sa tuším 1/2 dcl na lačno každý deň a robí to nejaká švajčiarská firma, názov si nespomeniem, ale nie je problém ho nájsť. Viem, že to stojí okolo 380 korún. Prehodím "kredenc" a o chvíľu tu napíšem recept na domáce Aloe.

mari

Mas pravdu Samko, ale ten vyrobok, o ktorom je rec je z USA a nie zo Svajciarska. Ake Aloe Vera - vyrobky poznas, ktore su vyrabane vo Svajciarsku? Ak ta to velmi neobtazuje, tak by ma to teda zaujimalo, ze ako ty vyrabas liečivý sirup z Aloe vera. A verim, ze nie som jedina.

samko r.

Mari, pokiaľ viem, Švajčiari používajú na konzerváciu kyseliny askorbovú- to tvrdia výrobcovia a pokiaľ sa nemýlim, to je vlastne vitamín C. Ale na 100 percent by som nikomu zo západu neveril. Čo si neurobíš sama, nedá sa tomu veriť. Vyrob si doma sama liečivý sirup z Aloe vera a máš pokoj. Tam je konzervant alkohol a med. Keď si nebudeš vedieť rady, ohlás sa.

mari

Ano Alternativa ma pravdu to by teda aj mna zaujimalo, ze ake prirodne latky na stabilizaciu pozivaju. Alebo to ani dzejar nevie?
Ja si davam pozor na USA-vyrobky. Ved ti su schopni tvrdit, ze hormony v mäsovych vyrobkoch su "striktne naturalne". AJ ked cely svet vie, ze su zvieratam umelo pridavane do stravy.

Ivka 1

Ale to je úlohou aloe aby sa telo čistilo.Aloe ide po tele a hľadá choré
miesto.Prechodne sa stav môže zhoršiť,
potom aloe začína liečiť.Treba len vydržať aspoň tri mesiace.To je základná liečebná kúra.