Au-pair v Amerike

Príspevok v téme: Au-pair v Amerike
zuziiik

tento rok končím výšku a chcem íst na rok do ameriky pracovat ako au-pair kvoli naučenia sa jazyka a zároven by som tam aj študovala. Angličtina mi ide poslabšie. Vie mi niekto poradit, ako dlho trvá kým sa do toho dostanem? Nebojím sa rozprávat, mám na jazyk aj cit, ako dlho vám trvalo, kým ste boli so sebou spokojní? Bratranec ma odhováral, že amerika sa neoplatí, vraj je velmi daleko, ked sa niečo stane, neviem sa tak rýchlo dostat domov a aj so zdravotným poistením je to horšie, lebo je tam zdravotníctvo velmi drahé. V januári sa pojdem informovat do agentúry. Najradšej by som šla do californie. Da sa vybrat oblast, alebo to mi oni vyberú? Bol niekto z vás takto v amerike pracovat? Budem vdačná za hocijakú radu, čo vám tam chýbalo, akí sú ludia, kolko ste platili agentúre,.... dakujem

jankaaaaaaaaa

s tou anglictinou neotalaj, zacni sa ju ucit cim skor. citaj anglicke casopisy, pozeraj serialy a film len v anglictine s ang. titulkami atd.
ja sa tiez takto pripravujem na odchod v lete :D

zuziiik

pravdou je, že toto je moja posledná príležitost ako sa dostat do ameriky pracovat, mám 26 rokov, au-pairky berú do 26 do ameriky, kebyže mám 20, tak ok, išla by som do anglicka sa otukat a po pol roku, alebo roku by som skúsila ameriku, ale ked to teraz nevyužijem, už bude neskoro... V máji končím školu, ten rok chcem využit na čo najlepšie sa naučenie angličtiny, cestovanie a potom sa uvidí.

Michaela....

Ja si myslim, ze ak chces ist do Ameriky, nenechaj sa prehovorit na Anglicko. Ja zijem v Anglicku, ale poznam pribehy dievcat z Ameriky a niekedy lutujem ze som to nevyskusala. Je to sice daleko, ale ak planujes ist na jeden rok, ubehne to velmi rychlo.
A takisto v Anglicku je vela Slovakov, co je skvele, ale ak si najdes kamaratov zo Slovenska, nebudes donutena hovorit po anglicky, takze aj v Amerike sa snaz spoznat ludi s ktorymi sa mozes rozpravat iba po anglicky. Skola ti tiez velmi pomoze.
Predtym nez poletis, zisti si vsetko o rodine a hlavne co od teba budu ocakavat. Vela dievcat skonci len pri upratovani. Tak isto by si som doporucila sa skontaktovat s predchadzajucou au-pair. Ak rodina bola dobra, verim tomu ze bude rada pomoct. Ak ma este nieco napadne dam vediet. No vela stastia, skusenost je to na nezaplatenie.

atm

inac ja by som tiez nemenil juesej za skaredu sivu britaniu:P ani britsku anglictinu moc nemusim:) a anglicky humor uz vobec nie:D

zuziiik

ďakujem vám za podporu, dúfam že sa mi to podarí, amerika je moj sen - zatial som toho vela nenacestovala, proste ma to tam tahá. Chcela som už íst toto leto, ale na dva mesiace tolko penazí investovat do letenky by sa neoplatilo. Teraz by to bolo na 1 rok. Do júla je dost času, takže dúfam, že sa niečo po anglicky naučím, aby som bola pripravená čo najlepšie...

jajka001_

podla mna sa nemas coho bat, skusenosti mas, do anglictiny sa dostanes, a riesit co ked sa nieco stane....riskni to, podla mna vies co chces, mas to v sebe a taha ta to tam. ver tomu ze sa nic nestane a nebudes sa musiet vracat- mysli pozitivne.

jankaaaaaaaaa

ved nebudes cely den s tou rodinou a pokial nevies po anglicky dobre, asi bude tazko najst anglick rodinu, ktora by ta prijala. hovorit sa naucis, budes musiet nakupovat, cestovat, vybavovat si veci atd

zuziiik

práve to nechcem, chcem rodinu ktorá hovorí anglicky, aby som sa čo najlepšie naučila a bola nútená rozprávat. No každopádne dakujem a uvidím čo mi povedia v agentúre.