Prečo zrazu priberám

Príspevok v téme: Prečo zrazu priberám
marionetka

...do takych 22 rokov bolo vsetko v pohode.Nemusela som sa absolutne snazit a jedla som co som chcela,mala som obdobia kedy som sa vobec nehybala a nic sa nedialo,vyzerala aj vazila som rovnako.Az minuly rok v polovici 22rokov to bolo-prisli vianoce kedy som dostala blby napad napiect asi desat druhov maslovych kolacikov a pribrala som cez zimu take tri kilecka.co by nebolo az take tragicke,tak som sa snazila hybat aj ked nie uplne pravidelne ale hybala.lenze zhodit to sa mi nepodarilo.aj stravu som si ako tak zacala strazit ale kila nesli dole a dokonca neskor,pocas leta a jesene az doteraz pomalicky po kilecku priberam!ja to nechapem...z nejakych 54kg na 61-62!A nehovoriac o tom ze mi to sposobuje hrozne psychicke bolesti a tazkosti :(...velmi ma to trapi.si hovorim,ze preco som vtedy nebola spokojna zo sebou.co by som teraz za to dala..Myslite ze je mozne ze medzi 22 a 23 rokom sa stal nejaky zlom v mojom metabolizme ze sa zacal spomalovat?tak odrazu?Dakujem za vsetky nazory!

Maoam

tak uz nieco mame, skus este upresnit blizsie ten jedalnik, nepravidelnost je velky problem, ak chce clovek chudnut, ale dolezite je CO a KEDY jes + kolko

zakladny problem byvaju sacharidy v poobednych a vecernych hodinach, neskore vecere, vyjedanie sladkeho a maskrt, cipsov po veceroch

pohyb: pravidelny pohyb je zaklad, dolezita je aerobna cinnost, tanec, beh, bicykel, stacionar, elipticky trenazer, cokolvek taketo aspon 3-4x do tyzdna min. 45minut

pravidelnost je zaklad, ako v strave tak aj v sporte, inak to nepojde dolu

tvoje parametre mi velmi pripominaju mna, dlhe roky som mala 62-63kg na 165cm, viem ako som sa s nimi citila :-((, od leta davam dolu, som na 56teraz, uz je to celkom OK, chcem ist na 53, ale aj 54 by bolo uz velmi fajn

moj problem boli sacharidy neskoro poobede a vecer a sladke.....a nepravidelnost, naucila som sa riadne ranajkovat, na obed sacharidy a poobede/vecer bielkoviny (hlavne)

so sladkym este bojujem, ale uz ho jem podstatne menej

pohyb - tak bez toho to nepojde az tak dobre dole, i ked ten je hlavne na formovanie postavy
a na jej spevnenie

kolko pijes? ja som pijavala malo tekutin za den, zvysila som to na 2l za den + dve kavy rano a mam ovela menej casto bolesti hlavy, plus lahsie budes chudnut, ked budes pit vela vody

a tu stitnu zlazu si daj vysetrit, z krvi, aj vseobecny to robi, pri znizenej cinnosti byva priberanie na vahe, staci ked je len mierne znizena

xy:)

pises, ze nevies preco priberas a hned nato napises ze v poslednej dobre jes vela sladkeho :) tak si v podstate prisla na to, preco priberas. ja som tiez raz kusok pribrala (zhodou nahod v 22ke :D), jedla som velmi nepravidelne a vela sladkeho.. ale potom prisla narad varena strava, jedla som viac a castejsie a vaha sa mi upravila na povodnu. to sladke sa nezda, ale fakt sa z toho vela pribera, hlavne ked sa to je vecer.

marionetka

maoam-odp.na otazky:
1.165cm
2.neviem
3.nie
4.nepravidelne je asi ta najlepsia charakteristika
5.nepravidelne,rozne,niekedy intenzivnejsie,niekedy menej intenzivne
6...no to je prave to,ze sa mi ziadna zmena neudiala.ako som uz spominala okrem tych kolacikov na vianoce kedy sa to zacalo,a odvtedy sa to uz len nabaluje,mala som aj mam stale tak iste navyky stravovacie aj pohybove ako vzdy,ako doteraz-t.j.nepravidelne,ale predtym aj ked som nic nerobila,nevadilo to!ale teraz zrazu...

ako aj sloniatko pisala ze prisla laska atd ja nemam nic taketo nove.
ja so

evik1

sloniatko,ty si aspon uznáš chybu-furt žerem sladké,to je 1 krok k náprave,uvedomenie si chyby,ale ako píše maoam,treba si robiť retro,čo sa zmenilo oproti tomu,ked sme boli v pohode a štíhle,ja detto,už sa radšej nevážim,nemám na to žalúdok!Môj muž vďaka mne schudol 15 kg,a ked si spomeniem,ked bol pri sebe,ako jedol určité veci a podľa neho(koláč,tyčinka,oriešok.../to nebolo jedlo,teda to nerátal do energetického príjmu,teraz pochopil aký bol a už je aj ovsené vločky,lebo sa sám na sebe presvedčil,aké úžasné výsledky dosiahol,ani žiadne kokteily mu nebolo treba,len prehodiť jedálnik a začať sa hýbať,všetci sa ho vypytujú,ako sa mu to podarilo,no a v pozadí som ja -šedá eminencia...

sloniatko

ahoj marionetka.tak ja tiez som vzdy mala 52-53kg a nikdy som to neriesila bolo secko v pohode.a potom zivotna zmena:laska a najprv som este schudla ale potom menej pohybu a uz vlastna domacnost velke vecere a za nejake asi cez 2roky zrazu o 14kg viac!!je to tak vela lebo v poslednom obdobo neodolam sladkemu furt zerem sladke jak dement :( kolkosi pribrala?ja furt chudnem a hned prestanem...som zucala troska vecne priberajuca

Maoam

1. aku mas vysku?
2. mas v poriadku cinnost stitnej zlazy?
3. prestala si vtedy fajcit, ked si zacala priberat, alebo stalo sa nieco ine, nejaka zmena, napriklad zacala si brat HAK alebo zmenila si HAK za iny druh?
4. opis aspon priblizne, aky je tvoj jedalnicek, co, kedy (o kolkej), kolko jes a pijes
5. aky druh pohybu mas, ako casto
6. skus si spomenut na nejake veci, ktore by mohli byt kamenom urazu, napr. kazdy den mala sladkost (to sa nazbiera, za rok je to kludne 3-5kg, ked zje clovek kazdy den malu sladkost a nema dostatok pohybu)