Roaccutane

Príspevok v téme: Roaccutane
kreon987

Zdravím, od zajtra začnem užívať Roaccutane a v príbalovom letáku je to písané v ženských osobách a je to liek na ktorý sa týka aj hormónov. Chcel by som sa teda spýtať či sa mi telo nebude po užívaní začínať meniť na ženské alebo naopak či začnem viac zarastať. Tiež by som rád vedel či pri užívaní lieku môžem vykonávať fyzickú aktivitu, niekde som počul že by som nemal. Mimochodom mám 17 rokov a dennú dávku budem mať 30 mg tj ráno 20 mg a večer 10 mg. Za info predom ďakujem.

Monii

ja tak viem že musíš, mňa kožná ešte pred tým poslala na gyndu, neviem ako je to u vás :) a nemám partnera a ani nesexujem kade tade.. mne to tak nakázala tak som to tak spravila

jankaaaaaaaaa

nemusis vobec pritom brat hak. ide o to, ze pocas uzivania roaccutane nesmies otehotniet, pretoze tvoj plod by mohol byt poskodeny. preto sa pocas liecby odporuca uzivat hak ak mas pravidelny sex. zivot

IvusIvuss

musím? :O dnes som bola u doktorky pretože som chcela ísť na liečbu laserom, vylúčila to vraj by mi to nepomohlo... hovorila som jej že lieky mi nezaberajú a antikoncepciu už nechcem úpretože to priberanie bolo fakt neznesitelné.... a nič nespomínala... dúfam že sa to nejako bude dat aj bez nej lebo ak nie tak neviem teda ... ale velmi pekne dakujem :)))

jankaaaaaaaaa

roaccutane nijako nesuvisi s hormonmi a funguje na uplne inej baze. precitaj si letak. najdes ho aj na nete

IvusIvuss

ahojte chcela by som sa opýtať, čítam tu že roacuttane je hormonálna liečba. Takže z neho môžem pribrať ?... užívala som antikoncepciu Chloe, po ktorej som asi aždý mesiac pribrala 1 kilo... na akne mi to pomohlo, ale nie moc... ak by s tým niekto mal skúsenosti tak ďakujem ...

kreon987

Zdravím. Roaccutane beriem niečo cez 2 mesiace a som veľmi rád. Pred začatím brania roac som mal problémy s extrémne mastnou pleťou, bielimi pupienkami a uhrami. Bohužial mával som aj podkožné vredy ktoré mi robili starosti a brali mi zdravé sebavedomie. Čo sa týka terajšej situácie som nadmieru spokojný. Koža sa vôbec nemastnie, uhry mi sami vyliezli ale iba na nose, ostatné zmizli. Podkožné vredy nemám absolútne, biele pupienky vďaka bohu vôbec ale musím si samozrejme zaklopať. Začína sa mi opäť vracať to zdravé sebavedomie tak odporučujem ludom ktorí sa chcú na druhích ludí pozerať so vstýčenou hlavou. Je to na každom čo si vyberie proti akné, jeden moj spolužiak používa lokálne citrón a druhý pije každý deň nejakú vodičku. Osobne si myslím taktiež aj vidím že roacc je najrýchlejšia cesta. Je len na vás ako sa rozhodnete, to že mám suché pery a ruky som len rád, pretože už nemám tvár v takom zlom stave ako kedysi. Môžem povedať že konečne sa môžem pozerať bez problémov do zrkadla. :)

RNG

Ani podla tejto lekarskej spravy
www.skinandaging.com
kde po pol roku pouzivania isotretinolu 15.7 % malo rovnako zle acne, ako predtym a lekar im nariadil dalsieho pol roka isotretinolu, 46 % malo acne slabsie, takze im lekar nepredpisal dalsi isotretinol.