Plynatosť a vetry

Príspevok v téme: Plynatosť a vetry
zufalka123

Dobrý deň. Píšem sem kvôli problému, ktorý trvá niečo vyše mesiaca. Takmer každý večer mám plynatosť a vetry. Nikdy predtým som takýto problém nemala. Brucho bolo v poriadku. Neviem, čo to spôsobilo a neviem ako sa mám vyliečiť. Chystám sa aj k lekárke, ale najprv by som sa chcela poradiť tu, či niekto pozná môj prípad. Je to nepríjemné, keďže bývam na internáte a nespím sama v izbe. Potom musím stále zdržiavať a znepríjemňuje ma to už celý mesiac. Týždeň som užívala Espumisan, mám pocit že pomohol, lebo asi dva dni som si ho teraz nedala, a vrátili sa mi vetry ako boli. Čiže to je nič moc liečba, že sa cítim dobre LEN keď beriem tie tabletky.

RNG

Nuz rad by som vedel, komu to naozaj pracuje. lebo podla mojich informacii, zeleninove sacharidy, ktore to sposobuju sa daju rozlozit enzymom alfa galactosidazou, staci davka 600 IU na bezne jedlo a popisany proces tie sacharidy ani neodmyje, ani nerozlozi.
Inac tie zeleninove sacharidy sluzia ako potrava pre rozne mikroby v crevach, kde sa tvoria tie neprijemne plyny.
Pan doktor, pri vsetkej ucte k lekarom, by si mal precitat trosku okolo toho, napr hoci aj na laickych strankach, kde ma pripojene rozne odborne literarne zdroje
en.wikipedia.org

Deria

Dam sem do plazu recept na pripravu strukovin pre tych, ktori maju po nich problem s plynatostou. Recept je od Dr. Bukovskeho:

strukovinu umyjeme a varime vo vode cca. 5 min. Vodu zlejeme. Dame cistu vodu a v tej nechame strukovinu v ladnicke odpocivat cez noc. Rano vodu zlejeme, dame cistu a z tej uz varime zelane jedlo.
Zarucene vas nebude nafukovat a vitaminy zostanu zachovane. X krat mnohymi odskusane, funguje to super.

simka111

skus piť bylinkove čaje, hlavne rumanček, každy deň si daj jogurt, ale nie jogurtovy dezert a nejake probiotika aspon preventivne .. malo by to pomôcť :D