Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kto má právo liečiť?

Príspevok v téme: Kto má právo liečiť?
MaťkoKubko

Je možné s niekým uzavrieť zmluvu o lekárskej starostlivosti, tak že bude platený paušálne ak budem zdravý, a ked ochoriem a bude ma liečiť, nedostane nič? Tak to je v UK a ludia su zdravi. Ako je to mozne? Majú slovenskí doktori monopolné právo na liečenie ľudí, alebo to môže robiť ktokoľvek? Aké sú zákony?

- mira

Tento neúčinný systém systém pochová sám seba.
Nevedie ľudí k tomu, aby videli a vnímali príčiny chorôb.
Nerobia tak ani tí, ktorí sú za to bohato platení.

Maros75

Verejné zdravotné poistenie je povinné a vzťahuje sa na osoby s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky a na osoby s trvalým pobytom mimo územia Slovenskej republiky, ktorí sú zamestnaní alebo podnikajú na území Slovenskej republiky a nie sú poistení v inom členskom štáte Európskej únie. Každý poistenec je povinný podať prihlášku na verejné zdravotné poistenie v zdravotnej poisťovni do ôsmich dní odo dňa vzniku skutočnosti zakladajúcej vznik verejného zdravotného poistenia (napr. za maloletého podáva prihlášku jeho zákonný zástupca). Pri nesplnení tejto povinnosti hrozí poistencovi pokuta až do výšky 10 000 Sk. www.vop.gov.sk

watermelon

pacilo by sa mi keby spolocnost viedla v prvom rade k tomu ako si budovat zdravie a nie ako ho nicit, ucila by zdravej vyzive a ludia co si nicia zdravie alkoholom drogami cigaretami a prejedanim sa, zranim sladkosti a inych priemyselnych s.aciek by museli platit podstatne viac (to vsak je uplne nemozne) alebo nech je platenie dobrovolne, ja by som sa urcite nepoistila.

doubledog

lentilka
to je pravda, ale vyberat si mozes len z tych, co su schvaleni statom a poistovnou. pritom je plno inych metod, ale tie si musis si platit z vlastneho, kedze nie su sucastou monopolu.

Maros75

watermelon.....a o tom je splocnost,cize stat.Ak by sa kaslalo na ludi co nemaju ako si zaplatit narocne operacie atd. asi by sa ti to tiez nepacilo. Ale suhlasim s tym,ze ludi co si sami nicia zdravie by mali inak posudzovat a mali by statu platit viac.Poistovne tiez neuzavru poistku cloveku co ma nevyliecitelnu chorobu.

watermelon

tento system je podla mna zly, ludia co sa staraju o svoje zdravie a nebyvaju vobec chori platia na ludi, ktori piju fajcia, prezieraju sa a vdaka tomu su vkuse chori.

lentilkaaa

doubledog....ale ved predsa clovek ma pravo si vybrat lekara a teda toho, kto ho bude liecit...teda pokial sa nejedna o akutnu starostlivost

doubledog

a ty si odkial prisiel? :)

u nas platis vypalne statu, ten to dalej posuva zdravotnym poistovniam, pricom ty si v podstate nemozes vybrat, kto ta bude liecit ani co sa s tvojimi peniazmi stane.
ty si iba na to, aby si platil, nemozes rozhodovat o nicom.
proste pasivny clanok retazca.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kto má právo liečiť? - Fórum - ZDRAVIE.sk