Panicka porucha a lieky

NANSI

TRPIM PP UZ 27 rokov a nemozem sa z toho dostat. Stale chodim po lekaroch,uzivam neurol, ten mi pomaha, ale len na chvilu. Ked mi príde spatne som aj dvakrat za noc na pohotovosti. Dnes som sa odhodlala ist na psichyatriu a dostala som liek ELICEA. Ak mate niekto skusenost napiste ako to na Vas vplyva a ci su pri tom aj nejake neziaduce ucinky

Luci_14

dikyy moc, ste zlate :-))snazim sa na to nemysliet a ked mi na to pridu myslienky tak si poviem ze na to nemozem mysliet lebo mi bude horsie.tak sa snazim mysliet na to ako mi je dobre co budem robit a tak.. no neurol mi zatial dost pomaha tak dufam ze mi ho aj necha..akurat sa bojim toho ze ked sa vysadia lieky tak sa mi to zase vrati :-/ a nechut do jedla u mna uz zacala..schudla som uz 4 kila...ale doktor mi povedal ze to moze byt aj z toho cytalecu....ze to pocase prejde..tak dufam ze sa z toho uplne vyliecim a budem mat stastny zivot :)))

mima89

A este som chcela napisat, ze Kiki007 ma uplnu pravdu..suhlasim s nou..neboj sa nicoho, zaluby skus, myslienky prec..bude to tazke..ale zvladnes to... si silna...

mima89

Ahoj Luci..takze ja so brala presne tieto iste lieky a pred tyzdnom mi cytalec doktor vysadil a dal namiesto neho cymbaltu..cytalec je vraj velmi dobry liek ale na kazdeho ucinkuje inak..kym zacne ucinkovat , rataj s tymi dvom az troma tyzdnami, ktore budu naozaj tazke..nemala by si byt sama , vzdy s niekym aby ta nenapadali hlupe myslienky ako mna...a ked ti dal aj ten neurol, ten ti pomoze ten ucinkuje hned..sice budes na zaciatku ospala, ale po takom tyzdni ti bude uz lepsie..a po tych par tyzdnoch ked zacne ucinkovat cytalec ti neurol vysadi...ak ti to zaberie tak bude suplne v pohode..mne to zaberalo asi dva mesiace, a potom prisli vedlajsie ucinky...na to si davaj pozor..hned ako ti zacnu, volaj doktorovi, a musi ti zmenit lieky..ak sa u teba objavi nechutenstvo, vracanie pri akom kolvek jedle, rapidne chudnutie, beznadej, myslienky na samovrazdu, nesustredenie, a zle akoby zive sny..nocne mory..hned mu volaj..nestras sa..je len u malo ludi..ale u mna sa to stalo a skoro to skoncilo velmi zle..cize sa opatruj a davaj pozor hlavne na tu vahu a tie sny...to su tie varovne signaly...daj mi vediet ako ti je.byvam tu kazdy den..mozme sa o tom rozpravat..drzkaj sa... Mima :D

kiki007

Milá Luci..síce s tímito liekmi nemám skúsenosti ale tietz mam PP..Ja berem Zyloram a velmi mi pomohol..zachvaty uz nemam..Je takmer jedno aku znacku liekov ti predpisal..Hlavne musis verit ze sa vyliecis a ze vsetko bude v poriadku u vacsinu ludi tieto lieky zaberaju ale ak aj nebudu mas poruke doktora a mozno ti predpise ine.Len nepredbiehaj udalosti ..Aj ja som sa zozaciatku bala ze mi nezaberu lieky dokonca som sa bala ze mi nezaberie nic.1 tyzden bol katastrofa ale postupne sa to zlepsovalo.Snazila som si hlavne taketo myslienky vyhnat z hlavy.Ber pravidelne lieky,mozno ti bude zozaciatku nanic ale postupne sa to zlepsi a odved pozornost od zlych myslienok najdi si nejake zaluby a cinnosti pri ktorych na to prestanes mysliet.Viem ze sa to pise lahko ale ja sa na pp liecim 3 mesiace a velakrat uz aj zabudnem ze som nejaku pp mala :)zelam ti vela zdaru :DD