Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

mama vs. priatel

Príspevok v téme: mama vs. priatel
zufala333

ahojte, potrebujem poradit,ale aspon sa vykecat. nechcem vyzerat ako decko,alebo nejak nastrocna , ktora nevie co od radosti, ja by som len bola rada,kebyze niekto vyjadri nazor na moj problem. popripade,ak sa niekto s tymto aj stretol a pomohol mi. ide o to,ze mam priatelo uz skoro 5 rokov na strednej. na zaciatku vychadzal s rodicmi este uplne v pohode,ale cim dlhsie chodime, tym viac su proti nasmu vztahu. vlaste len mama, ale jej sa nepaci ani sestrin priatel, hoci obidvaja su slusni a vychovani, partner do zivota, ktory ma vypocuje, pomoze ako vie, a lepsich chlapov uz by sme urcite nenasli :) takze z mojej a sestrinej strany ziaden problem, ani z otcovej. ja uz neviem co mam robit, aby sa stym zmierila, lebo ona si vzdy najde nieco aby ich mohla skritizovat a to hlavne,ze nie pred nimi,ale hovori to len nam. ja to uz nedokazem pocuvat, som z toho uplne zufala. nedokazem jej vysvetlit ,aby ho zobrala normalne ako napr. aj clena rodiny a o tom,ze by som sa za neho vydala, nechce ani pocut. nechapem ju, niesom male decko, ktore ma chranit od vsetkeho, som dospela a jedine co mi brani v tom aby som sa vydala alebo aby sme isli spolu byvat su peniaze. ja som studentka, on robi, ale jeho platu by sme asi tazko vyzili. tak potom ake je riesenie ???

Prskalka

Ver mi že som si svoje zažila keď som sa od rodičov sťahovala, nechceli ma pustiť. Bol to boj a domov som chodila naozaj nerada. Ale stojí to za to a teraz moji rodičia vidia že to ide aj takto. Raz sa to aj tak musí stať. A tvoja matka môže byť potom štastná že ty si štastná

Prskalka

Moja hlavne sa s priateľom kvôli tomu nehádaj. Máš poklad, ten čas čo se spolu je nádherný. Koľko ľudí sníva o takej láske, takže sa nenechaj otráviť rečami tvojej mami hlavne.

Naozaj nerozumiem kde je problém. Čo robí tvoj priateľ? Nevadí tvojej mame jeho robota alebo čosi? Treba si na to nájsť čas. Zapoj do diskusie otca - on predsa vie ako sa cíti asi tvoj priateľ, nech dohovorí tvojej mame. Nech jej pripomenie tie časy.

Ja som mala problém s tým že môj ocino najprv ťažko bral že mám priateľa ale napokon sa spolu porozprávali oni dvaja sami a všetko si vyriešili.

Radím zorganizovať rodinnú poradu - Ty, sestra, otec a mama, môžeš prizvať aj priateľa - ty a sestra, to bude lepšie - raz a navždy to skončíte. Najprv nech mama povie čo jej vadí a potom nech si po prípade aj s tvojim a sestrinim priateľom jasne vyjasní aké s Vami majú úmysli a podobne. Skús vysvetliť mame že raz si si musela nájsť priateľa.

Mne to príde tak že matka si nevie zvyknúť na to že už ste velké. Je to tvoje štastie, nedaj si ho pokaziť. Neviem o tomto viac, neviem, nepoznám tvojho priateľa ale podľa toho čo píšeš je tvoja mama ako chorá, je na teba a sestru psychicky naviazaná.

Najprv to skús pekne - pomáhaj jej s varením a pečením, s upratovaním a keď na nejaký jej sviatok nech jej tvoj priateľ kúpi ako darček niečo po čom dlho snívala. Možno to pomôže.

Ak nie tak potom tá rodinná porada a zapoj do toho aj otca, určite k tomu môže niečo povedať, pri najhoršom pripomenie tvojej matke staré časy.

Ja ti držím palce, nech ti to vyjde. Máš svoju polovičku, treba to matke vysvetliť a ak ani to nepomôže tak odíď, už máš na to vek, nerozumiem tomu, zbaľ sa a odíď, nájdeš si brigádu popri štúdiu a s priateľom vyžijete a tvoja matka sa časom ukľudní. Začni si niečo hľadať už dnes doma. Daj mame na výber - bud odídeš alebo si zvykne.

zufala333

a potom sa cuduje,ze sa spravam ako dieta, ale ja uz fakt neviem co mam robit. odvravat nebudem,lebo to vzdy konci hadkou a pocuvat tiez nie,lebo men s tym strasne ublizuje. nedokazem uz dookola pocuvat tie reci,lebo sa bojim,ze dovtedy bude hovorit,kym sa nerozideme koli nej.

zufala333

ja som uz skusala vsetko, skusala som si ju vypocut, nepomohlo, kolkokrat som odisla do izby, a aj tak za mnou dosla,ze chce dopovedat, proste neda sa snou. jej najvacsi problem je,ze aj jej matka sa takto chovala k mojmu otcovi, ale vtedy sa rychlo zobrali, odstahovali sa, ale moja stara mama este stale za otcovym chrbtom komentuje co a preco sa jej nieco nepaci,tak to ma od nej. kolkokrat som je to povedala do oci,ze je ako ona, ale nevie proti tomu nic spravit, ona musi musi a musi! na zaciatku bola este v pohode, ale po case,ked sa to co dozvedela o nich o ich rodine, tak uz mala do coho rypat a to len take uplne male hluposti, napr. ze maju rozvedenych rodicov, nechodia na vysku, niesu pravnici,lekari a pod., ze ziju tam kde ziju a ze to je daleko od nasej dediny, sa boji,ze sa k nim odstahujeme (ona si tusim mysli,ze s nou ostanem byvat do smrti), a viac ma ani nenapada, ale su to uplne malickosti.

soffa

a nevies preco mama nema rada vasich priatelov?dovod preco musi niejaky mat nie?spytaj sa jej.nie je slusnost neponuknut priatelovi kavu,alebo jedlo ak je u vas!to sa nehanbi?moja mama brala priatela ako clena rodiny hned od zaciatku,aj mu nachystala jedlo a doniesla do izby ;-)a vzdy sa ho spytala ci nie je hladny,atd.takze nechapem postoj tvojej mamy,ak je priatel k tebe slusny!

jajka001_

vies, to sa stava celkom casto. tvoja mama ma narok na slobodu prejavu, ale mohla by si svoje nazory nechat pre seba. dala si jej najavo, ako ti vadi, ked ho pred tebou ohovara? mozes sa vzdy zdvihnut a odist s tym ze ta rozbolela hlava.
mozes jej otvorene povedat, Ok mami ja viem ze ti xy nevyhovuje, ale nemusis to stale rozoberat. Beriem na vedomie tvoj nazor, ale ja mam iny.
predpokladam ze si to uz skusila a nepomohlo
skus jej povedat ze to ze nanho nadava, ti vobec nezabrani aby si ho mala rada a zbytocne si derie jazyk.
skus nieco, ty ju poznas najlepsie.
pripadne si vzdy pichni mp3 do usi. alebo si zacni nahlas spievat :) to je uz trochu extrem ale ked raz niekto nechce chapat...

zufala333

a neviem,ci sa niekto stretol s nicim takym, ze ked priatel pride za mnou, tak ani kavu mo nemozem uvarit, pretoze mame vadi,ked on je/pije nase. ked si nieco na jedenie doniesi on,alebo si kupime, potom jej vadi,ze ju neponukneme. ked ju ponukneme, tak sa jej zase nepaci, ze nosi ku nam jedlo, ze jest má doma. akoze nechapem toto zmyslanie, niesme predsa deti.

zufala333

23 a 24, a kolkokrat si hovorim,ze jednym uchom dnu... ale vkuse na to musim mysliet, a strasne zle mi to padne,ze ona sa s tym nevie zmierit, ze sa mame radi.

jajka001_

ale s tym nic nespravis, lebo odstahovat sa nemozes. odvravat jej nemozes, hadat sa nema zmysel. kolko mate rokov?

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

mama vs. priatel - Fórum - ZDRAVIE.sk