majú tlmočníci uplatnenie?

Príspevok v téme: majú tlmočníci uplatnenie?
regina92

Ahojte, pomaly sa musím rozhodnúť, na akú vysokú školu sa prihlásim. Jazyky ma bavia, tak som sa rozhodla študovať prekladateľstvo a tlmočníctvo. Zaujíma ma či majú uplatnenie a vedia sa pomerne rýchlo umiestniť.
Študovala by som nemčinu, maďarčinu a slovenčinu.

Ďakujem za všetky odpovede!

jajka001_

nemčinu, maďarčinu a SLOVENčINU???:))
heh no daj si ešte ruštinu, angličtinu, francuzštinu, taliančinu, španielčinu...činstinu,japončinu... kto už stoji o madarčinu? akurat tak ju potrebujes ked zhanas pracu na juznom slovensku.
nemcinu a angličtinu potrebujes uz vsade, to je zaklad

dobra vila

krtko-lampa, zobud sa, ze po anglicky vie skoro kazdy... Da sa povedat, ze skoro kazdy sa ju uci, no malokto ju vie, nieto este na plynulej urovni.
A suhlasim s katkou.

eccelente

no ale moja, akoze nemcina, slovencina, madarcina,,, ako dovi dopo.. presne tieto jazykyovlada aj moja mama, a ako kazdy 50tnik aj rustinu k tomu, no a ze by sa o nu zrovna trhali,,, preco ked chces studovat jazyky a tlmoenie, nejdes po niecom tazsom? napriklad : nemcina, francuzstina, rustina,?? ked uz....
nic v zlom, ale madarcinou sito nevyhrala, slovinu vie kazdy, a nemcinu ma 50% uz aj zakladnychskol, nehovorim ani o strednych, nie to este aby som 5 rokov na vyske kapril kvoli nemine,, och!!!

katka...

krtko-lampa, ano po anglicky vie skoro kazdy, ale kuchynsku anglictinu, s ktorou by ako tlmocnik neuspel. Tlmocenie je o niecom inom. Je to narocne studium, ale myslim, ze uplatnenie bude vzdy.

krtko-lampa

Podla mna skor nemaju. V dnesnej dobe vie uz skoro kazdy schopny clovek aspon 2 jazyky pricom AJ je totalne easy a to vie kazdy ...