Sloboda v zdraví?

Príspevok v téme: Sloboda v zdraví?
IvanH

Sledujem súčasnú situáciu medzi politikmi a doktormi v LOZ,nie som politicky na nikoho strane,všetci žijeme svojími problémami,ale ak by som mal byť ošetrovaný doktormi s minimálnou úrovňou morálky , čo pred krátkym časom dosť mnohí preukázali, je úplne jedno ,či ma takýto už asi ani nie morálne človek a už vôbec nie doktor v ponímaní ako sme zvyknutí, ošetruje alebo nie,starosť o človeka bez morálneho základu je žiadna starostlivosť,prečo sa nemôžem rozhodnúť ,že nechcem platiť tzv poistné ,teda v podstate výpalné nejakým poisťovňam a potom doktorom, nech si teda tí nenahraditelní zarábaju priamo od nahraditelných,ja takú starostlivosť odmietam,určite nie som zdravotný masochista,ale ak niekto podmieňuje základné hodnoty ludského života peniazmi, o ktorých sa môže diskutovať ale nie podmieňovať nimi rádove iné vyššie -najvyššie hodnoty ,tak je to podnikanie a nie doktorčina a nech teda podnikanú a nie tzv liečia za podpory právnikov ,ktorí príjmu zákony aby som povinne platil za niečo čo aj asi nikdy nedostanem. Pri dnešnej informovanosti sa dá písať velmi vela zlých a zákerných činnosti ludí v zdravotníctve,je dobré že sú aj ludia medzi doktormi s morálkou a citom a hlavne povolaním ,nie iba so zameraním na platenie,ale sú vo velkej menšine.Je jedno či moje zdravie bude podlomené a poškodené mojou tzv.nestarostlivosťou z vlastnej vôle , alebo nečinosťou tzv doktorov bez morálky pre nedostatočné ohodnotenie či už spoločenské o ktoré asi nestoja, alebo asi hlavne finančné, o čo dosť mnohým ide a v budúcnosti po vymretí zodpovednej staršej generácie,pôjde asi všetkým \\\"doktorom\\\" . Jednoducho ja nechcem platiť poisťovňam, ,aj tak ma to bude stáť zdravie ,pretože nemorálni troviči predpisujúci lieky ,im prinášajúce benefity ,a mne opotrebovanie pečene, alebo moja dobrovolná nestarostlivosť, je to isté a nakoniec ide o moje zdravie a tiež nie som tu na svete naveky a za ten krátky čas nemusí niekto nazývajuci sa doktor robiť si zo mňa nedôstojný objekt na príjem pre svoj blahobyt .Z tohto pohladu prosím vynechať operujúcich chirurgov,pretože ich činnosť je úplne iná,exaktná a s jasnými výsledkami,pretože ide o kombináciu s mechanikou a lekárkou vedou a nie o tápanie s chemikáliami väčšinou nepomáhjúcimi.