Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako zdobiť medovníčky

Príspevok v téme: Ako zdobiť medovníčky
Prskalka

Zdravím všetkých :-)

ja viem že je to trocha neskoro ale napadlo ma že spravím tie vianočné perníčky - medovníčky. Viem že som mala začať skôr ale keďže moja mamina ani starká nikdy vianočné perníčky nerobili tak som to nevedela, ani ako sa to robí, ani kedy s tým začať.

Teraz žijem s priateľom a rada by som potešila seba, jeho aj blízkych týmito chutnými perníčkami, našla som si recept a kúpila tie vykrajovače na perníčky. Ale neviem ako to ozdobiť. Nie ako urobiť tú ozdobu ale to ako to ozdobiť, čím? Stačí na to obyčajný sáčok a do neho urobiť malú dierku kde dám ten bielok s cukrom a tým to ozdobím? Alebo na to treba niečo špeciálne?

Nedá sa v obchode v potravinách kúpiť niečo jednoduché a lacné? Niečo čo by slúžio zároven aj ako špička na to aby som tie perníky mohla ozdobiť?

Ak máte nejaké rady, popr. vlastné skúsenosti poteším sa, kludne môžete napísať aj recept alebo rady :-) poteším sa.

Ďakujem Vám

beskyd

paci sa mi tato tema, dobre sa to cita aku mas z toho spontannu radost:) ..to sa dnes u tych znudenych a otravenych ludi len tak nevidi.. pekne sviatky zelam, priatel moze byt rad:)

Prskalka

len chcem ešte povedať že napokon som to vlastne nenatrela rozšlahaným vajíčkom ale len rozšlahaným žĺtkom - ono mi ostalo z tej ozdoby čo som robila z bielka tak som to potrela tými žĺtkami, ktoré som rozmiešala - síce kocúrik mi chcel pomáhať a vypil mi nechtiac polovicu toho žĺtka tak som tam napokon musela jeden žltok ešte pridať.

A perníčky boli potom také krásne zlaté :-). Len som bola veľmi unavená keď som to dopiekla. Celý deň som strávila v kuchyni a perníčky som dávala do rúry dohromady asi 5 alebo 6 krát a to ten pekáč bol celý plný :-).

Inak som si kúpila na zdobenie aj takú posýpku a keď pekne mi to zaschlo na tých perníčkov spolu s tou polevou, tak to vyzerá úžasne. Napríklad srdiečka som robila tak že jednu polovicu som natrela celú polevou a posypala to tou posýpkou a pri druhej polovici som len orámovala okraje tou polevou :-) potom som kreslila na srdiečka tou polevou vianočné stromčeky, na srdiečka skúšala písať aj nápisy. Bola to zábava

Prskalka

Táák, skôr som Vám nemohla odpísať kedže som sa nedostala k notebooku :-) ale chcem sa Vám pochváliť že moje prvé medovníčky sú už na svete a aj vďaka Vám sú také skvelé a vyčačkané :-) a keď som popritom počúvala ešte aj vianočné koledy...

Dohromady som spravila cez 220 medovníčkov :-) a rôzne som ich ozdobila. Bolo ich viac, ale zopár sa ich zjedlo hneď ako boli potreté rozšľahaným vajíčkom. Naštastie tu boli Vianočné trhy a keď sme sa s priateľom boli na nich pozrieť objavila som úžasný stánok venovaný vianočnému pečeniu. Za naozaj pár centov som tam kúpila taký ten sáčok na ozdobovanie aj zo špičkou a dokúpila som si ďalšie vykrojovátka.

Perníčky som zdobila asi 4 hodiny :-) ale stálo to za to, teraz ležia krásne uložené v krabici spolu s prekrojeným jabĺčkom.

Ďakujem Vám všetkým za rady. Veľmi! Prajem šťastné a veselé!! :-)

A na záver - dnes som si poozrela s priateľom jednu úžasnú vianočnú komédiu, takže kto ste ju ešte envideli vrelo doporučujem, úžasne sa hodí k tomuto predvianočnému času a je skvelá, akurát po namáhavom zdobení perníčkov :-) - www.csfd.cz

dobra vila

Aj ja mam otazku, tiez som predvcerom robila medovnicky, zajtra sa ich chystam zdobit a moze mi niekto povedat, kedy mam k nim supnut jablcko alebo teda kusok chlebika, aby zmakli?? Cim skor?

xxxxxxxxxxxx

z celofanu si odstrihni kocku a stoc ju - zlep paskou a odstrihnu si aku velku dierku chces.

poleva ktora sa nelame a vydrzi - vyslahaj jeden bielok s 8 lyzicami preosiateho praskoveho cukru s lyzicou skrobu, mozes dat citronovu stavu.

aby zmakli pernicky treba do dozy dat kusok chleba.

Heatherka

minuly rok som mala take farebne tuby, dobre sa s tym zdobilo :) skus, maju t o aj vo freshi a myslim, ze aj v bille :)

pozri-

...tiez ta uplne chapem ako sa tesis-presne som taka ista bola aj ja/no len s tym rozdielom ze piect som uz vedela/
ale sak u teba to nevadi-naucis sa-vidno ze mas chut a snahu...kazdy nejak zacina
tak nech sa ti podaria a nech si na nich pochutite...
ked si spomeniem ja na svoje prve vianoce s manzelom-BOLI KRASNE...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako zdobiť medovníčky - Fórum - ZDRAVIE.sk