zlatý staphylococcus aureus

Príspevok v téme: zlatý staphylococcus aureus
wiking86

Dobrý deň, začnem takto pred polrokom ma operovali na pupočný pruh po operácii som bol vo velkých bolestiah aj par tyzdnov vraj to bolo z toho ze vnutorne sitie zle reaguje s mojim telom rana mi neustale hnisala (hnisa) a nechce sa stale uplne uzatvorit. Riesilo ma 5 chirurgov kazdy z nich mi ranu len cistil a prelepoval, posledny mi tam vlozil "lekarske striebro". Nejaky tyzden po jeho vybrati sa rana zahojila asi na 2 dni a dosdnes tam mam dierku cez ktoru vychadza hnis ci niekedy aj krv, dal som si urobit výter z rany a tam mi nasli STREDNE MASÍVNE STAPHYLOCOCCUS AUREUS cital som vela info na nete o tomto víruse no nic som sa nedocital o nich v pooperacných ranach ak s tym niekto ma skusenost bol by som rad aby mi to napisal a reagoval na moju temu dakujem

PS: koho mam na liecbu kontaktovat? chirurga ci obvodneho lekara?

wiking86

dakujem vsetkym no takto na vysledkoch steru je ze je v pokrocilom stadiu a prenosny je len na priamy dotyk, mast na to nemozem pouzit bo tam mam dieru z ktorej tecie vytok zltej farby a uz aj niekedy s krvou, podla obvodaka ho mam medzi stenou kde robili plastiku a vrchnou brusnou stenou, zacinam mat aj bolesti (zas) takze dnes idem riesit staznost s pravnickou (inak sa v nasej nemocnici asi nikam dalej nepohnem) a v pondelok idem chirurgovi aj s vysledkami. inak repikom tu ranu umyvam dennodenne posledne 4 mesiace. Zatial dakujem vsetkym co napisali v pondelok napisem ako som dopadol u lekara este raz dakujem

RNG

Na druh S.a znamy ako MRSA je velmi malo antibiotik ucinnych. Ale napr citricidal je ucinny aj na tento odolny druh.
Inac iontoforezou striebra sa da tiez velmi lahko znicit, ale len vlozenie striebra na to nestaci, iony striebra treba "tlacit" prudom, napatia od 2 do 6 voltov, prudy v stovkach mikroamperov. striebro musi byt zapojene na plus pol.
Tak sa daju znicit aj velmi nebezpecne masozrave streptokoky, na ktore je zatial len amputacia a to velmi rychla ucinna, kedze sa siri rychlostou az 1 cm kazdu hodinu po tele.

tepeceha

Zlaty stafylokok je pomerne beznou sucastou koznej mikroflory, problem je vtedy, ked sa premnozi vplyvom roznych faktorov a napadne tkaniva. A zalezi aj na tom, na ake antibiotika je citlivy, nemocnicne kmene su najhorsie.

M_cha

Ahoj, ja mam tiez aktualne toho stafilokoka, bohuzial. Ale teda, ze skus dermatologa. U mna to zacalo \"obycajnou\" vyrazkou, kt. sa ale zvacila a dost atypicky bolela a aj sa dlho nehojila, na tento opuch-vyrazku-zapal celkom rychlo-menej nez tyzden, zabrala framikoinova mast (konkretne ta co mam ja sa vola baneocin a v popiskoch stoji-ze sa tym hoja napr. i pooperacne rany),tu mi predpisala dermatologicka hned. Po vysledku steru-zisteniu tej stafilokokovej potvory, mi este pripisala antibiotika(+tu mast nech pouzivam stale), nech sa to tym pre istotu uplne vyhoji, kedze malicky opuch sa mi teraz spravil kusok nad tym:( a hlavne uz to dlho trva (ale dodala, ze keby nebol uz vobec ziadny opuch-ani antibiotika nepredpise-resp.akoby to bola bezne rozsirena vec, v malom mnozstve na kozi,co ma spatne dost prekvapuje).. kedze tie beriem az od dnes, neviem este posudit (dufam velmi, ze zaberu).Hm, aby bolo celkom kompletne/davala som si este repikove oblkady, infekcii to asi nijak nepomoze, ale opuch, ci hnis taktiez moze zmiernit (mne pomohlo, nutne to vsak nie je).

No moja rada,ci pointa tohto opusu je, ist urcite ku koznej. A to hned (teda v pondelok alebo uz.. :) a pokial mozno-mala rada-chod este kusok pred ordinacnou dobou-kedze toto je zda sa jeden z toho typu lekarov, kde ked prides o pol.hod neskor a uz sa dnu casto ani nedostanes, pripadne sa objednaj na konkretny cas, ak si wealthy). No a potom sem napis:)

(btw.ked tam budes/ci i teraz ak vies, mohol by si pripisat/zistit i ako velmi infekcne to je, resp. da sa preniest na niekoho? aj ked je to len lokalne? a je to naozaj len lokalne-ci to znamena, ze ak ma clovek stafilokoka-hocikde ma ho hlavne \"uz v tele\"? ty to mas asi dlho-a teda-nikam inam sa ti to po case nerozsirilo? tak ma prekvapili tie vysledky, ze som sa nestihla podopytovat, myslela ze take nieco existuje ked tak v hrdle, mandliach, no nie kozi.. dohladam si to i ja, ale ak by si naodou vedel, budem velmi vdacna za info)

pekny den este, snad so aj trocha momohla, ahoj