SRBENIE POSVY

opilca

opilca:nesmierne ti dakujem ya ten tvoj nazor. no ja viem svoje. dokonca gynekolig mi potvrdil, ze to je mozne dostat i inou cestou ako pohlavnym stykom.. a nastudovala som si o tom nemalo literatury... za partnera mozem dat ruku do ohna... nepodviedol ma.. sme veriaci ludia, a nevere u nas neprichadza do uvahy... tak si nechaj svoje moralizovanie pre nejake neskusene zubrienky

markketa

ano,aj ked nemaš vytok,možu to byt kvasinky,v lekarni su na tento problem rozne vodičky ktoré služia na vyplach pošvy a zaroven liečia tentro problem.skus sa opytat.

suši

Milá opilca, skôr než vypustíš takého perly z úst tak si radšej preštuduj čo a ako je to s chlamýdiami a nehodnoť tu v percentách vzťah dvoch ľudí keď ani z ďaleka nevieš o čo ide. Toto je tragédie tohto webu že tu píšu ľudia a aj lekári ktorí sa vôbec nevzdelávajú a potom tu vypisujú a radia totáne nezmysly.
Takže gigi kľudne si tú chlamýdiu mohla chytiť na kúpalisku. Ale to je len jedna z možností. Napríklad chlamýdie Trachomatis - je zatiaľ zistetných 15 sérotypov ,z ktorých sa len 3 prenášajú aj pohlavným stykom a iným kontaktom to znamená aj kvapôčkovou formou. Ďalej je tu chlamýdia pneumónia ktorá sa prenáša ako každá infečná choroba kvapôčkovou metódou a okrem bežných problémov podobných chrípke spôsobuje aj napríklad urogynekologické problémy. A je to veľmi bežná prax. Žiaľ chlanýdia nie je liečiteľná jednoducho. Vyžaduje to dlhodobú liečbu kombináciou ATB pretože ide o vnútrobunkový "parazit", ktorý využíva energiu makrofágov a cestuje si po tele ako sa jej zachce a robí neplechu + bolesť. Má niekoľko fáz vývoja a preto sa musí použiť kombinácia ATB.
Žiaľ u nás sa tejto problematike venuej veľmi málo lekárov - ak vôbec niekto lenže zamorenosť populácie je vysoká a čím ďalej tým viac ľudí má s tým problém a to predovšetkým mladí ľudia. Jednorázová dávka ATb to nevylieči.
Je to strašne široká problematika a vôbec to nie je tak že by Ťa manžel podvádzal. To je nezmysel.

opilca

gigi, koloval vtip, ze prenosnu chorobu chytis aj z wc, ked si tam sulozila:) Nechce sa mi verit, ze ti to nedaroval partner, je to hlupost. Si si ista, ze ti nezahol? Pri chlamydiach je inkubacna doba par tyzdnov, urcite si nemala 15 rokov chlamydie a naraz ti prepukli a este aj z kupaliska, to je vylucene. kazdy normalny gynekolog a sexuolog ti povie, ze je to sexualne prenosna choroba a venuje ti ju partner. Na 99,9 percent ta podviedol.

gigi

ja mam staleho partnera uz 15 rokov.. a on je vporiadku, no bolo treba preliecit aj jeho.. pravdepodobne som to chytila na kupalisku- termalnom.. viem, ze liecba bude dlhodoba... v tvojom pripade moze ist aj o urcitu alergiu na spodnu bielizen.. treba nosit len bavlnenu, ale to urcite vies

olinka25

Ahoj, no to ma mrzi, ale ja som mala partnera prevereneho na sexualne prenosne choroby pred prvym stykom a taktiez robene testy na HIV, syfilis, kvapavku a chlamydie a vsetko mam negativne.

gigi

no ja som sa s tym trapila vyse roka a nakoniec mi zistili chlamidie... zatial som z toho nie celkom vonku.. liecim sa.. ale konecne viem, co mi je