Priateľ sa nemá k "činu"

Príspevok v téme: Priateľ sa nemá k "činu"
Barborka27

Mám priatela už vyše 5 rokov, žijeme spolu v jeho byte, v jeho rodnom meste. Žili sme predtym spolu niekolko rokov v zahraničí kde sme sa aj spoznali, takže sa dokonale poznáme so všetkymi chybami. Obaja máme 28r. Čo ma trápi je, že priateľ ma doteraz nepoziadal o ruku, teda žiadne zásnuby a ani svadba su v nedohladne a o dietati mozem asi len snivat. Minuly rok na jesen ma to zacalo nejak vnutri trápiť, zacali sa vo mne asi prebudzat tie materinske pudy alebo ako to nazvat, jednoducho som velmi chcela uz nasu rodinu. Tak som zacala vytahovat tuto temu pred priatelom, ktory samozrejme znervoznel a po takych mensich "debatach" sme dospeli k nazoru ze mame cas. Pretoze poviem otvorene, financií moc nie je, zijeme od vyplaty k vyplate. Teraz vsak posledne tri mesiace ma to neskutocne trapi a zacinam mat z toho normalne depresie. Na jesen som sa jednoducho odhodlala sa s nim do očí porozprávať o zásnubách a tak..tak mi povedal že to plánuje, že chce aj svadbu aj všetko ale ked sa trochu dostaneme do penazí..a tym to skoncilo, no vo mne sa pochybnosti a smutok len prehlbili. Asi o tyzden na to som mu povedala že asi pre neho nie som dost dobrá, alebo co, kedze po 5 rokoch ma musi dokonale poznat a vie ci ma chce ci nie, a peniaze su len vyhovorka. Asi tyzden sme mali hrozne dni, akokeby som mu zatala do ziveho a v jeden vecer ma zavolal na víno a povedal ze asi som mala pravdu, lebo on si asi naozaj nie je isty. Vraj problem nie je vo mne, lebo som dokonala ale on to ma v hlave proste cele domiesane. Keby som si vtedy nerobila vodicsky kurz tak som v momente zbalena a odchadzam. Tak som mu povedala ze fajn, dokoncim kurz a kludne odidem, taketo vztahy jednoducho ja nemusim, kde si niekto nie je niekym isty. Ale ked sme prisli domov, rozplakal sa, ze o mna nechce prist a vsetko je to o peniazoch, lebo sa mu nedarí a on chce proste aby sme sa mali lepsie. OK,dokoncila som pred tyzdnom autoskolu uspesne..a mala som plan ze odidem. Od vikendu myslim len na to co s nasim vztahom. Vcera som sa ho opat narovinu opytala ci planuje nieco, ale opat ta ista odpoved-nie su peniaze a on nechce kupit hocijaky psten, jednoducho vsetko bude ked sa dostaneme do penazi. Teraz sedím v upratanom byte, a chyta ma panika, co mám robit. Nenormalne uz tuzim po babatku a svojej rodine. Alebo aspon byt zasnubena s vyhliadkou na svadbu, vsetky moje kamosky uz su davno aspon vydate a tiez nemaju peniaze ale beru to v pohode. Uz sa citim tak trapne aj pred sebou, jak keby som zobrala o prsten alebo o čo. Mam aj pocit ze uz je to stratene, posledne mesiace preto aj mam vybuchy hnevu, ide mi na nervy jeho rodina, nikoho tu nemám, ani jednu dovernu kamosku, mame nedokonceny byt, malo penazi a este aj toto. Ale ked odidem co tym ziskam? No na druhej strane, aj priatel si to priznal ze on je ten tip, ktoremu dlho trva kym sa pre nieco rozhodne a ja zas nechcem mat prve dieta v 35ke.
Ma niekto podobnu skusenost, alebo nejake rady, potrebujem len iny pohlad na vec..Niektorí známi mi radia aby som to ukončila, pretože sa chlapec asi boji zodpovednosti, a vyhovuje mu ze ma navarene, oprate, sex ale nik od neho nic nechce a peniaze su len vyhovorka pretoze nikdy nebude tolko penazi aby si clovek povedal ze ma dost na vsetko. A mam taky pocit z neho aj ja :(

Barborka27

xxx vdaka :) no pozri, co ho do toho budes nutit? to sa nedá...ked sa vyjadril ze chce, mohol to mysliet vazne a asi aj myslel ked ste spolu 4r ale mohol to povedat aj preto, aby ta trochu ukludnil (presne tak ako aj môj frajer mňa) :D uplne najhorsie by bolo nutit chlapa do toho, vynutit si dieta, svadbu a neviemc o este..hlavne nic neries za horúca a radikálne, lebo ja mam k tomu sklony ale nikdy to dobre nedopadlo :)) takze klídek, ono aj závisí ako zijete,ci spolu, ci pracujete a pod..

xxxxxxxxxxxx

ta ved to ze on ma ine predstavy... Sme spolu 4 roky... pravdu poviem myslela som si ze to nebude na dlhu trat kedze je mladsi...ale podarilo sa, len teraz ja snivam o rodinke a on o novom aute :DD ale ako som uz pisala, vie o mojich myslienkach uz sa aj vyjadril ze chce mat somnou dietatko, ale neviem si pomoct beriem to asi len tak ze chcel utisit ci utesit moje hormony.

vsetko najlepsie k narodenkam nech sa ti dari...ozaj u nas ani ten sneh nekyda :-/

Barborka27

xxx no teda, to je tazke radit, ked napises o vztahu dve vety :DD ale asi chalan v 23r ani poriadne nevie čo sú ženské hormóny a tikanie bio hodín :))

Barborka27

no, uvidime, ci tu táto téma a toto forum bude kym ja budem kočíkovať :) ale sak nech sa stane čo sa má stať, veci sa dejú vždy pre niečo, nielen tak, to som si istá.. a mimochodom vonku krásne sneží, to som si tiež priala ako narodeninový darček, takže waauuuuu :)))
ale ja som si myslela ze ty uz mas babo?? ci som len nieco nepochopila?

xxxxxxxxxxxx

baby a co mam robit ja...za kratko 27 a priatel mal nedavno 23... u mna uz tiez blbnu strasne hormony a viem ze u neho sa nedockam tak skoro ...

anamarie

Dakujem ti za krasne zelanie, si velmi mila.

Ja zase verim, ze tebe sa uz coskoro splni, po com tuzis a kocikovat budeme spolu:) Daj vediet, ako sa to vyvrbilo, potesim sa.

Barborka27

anemarie dúfam že nemám doma nikoho manžela :)) a máš úplnú pravdu, určite to nechám tak, nebudem nič riešiť za horúca a dávať niekomu nôž pod krk, to v žiadnom prípade. Ono to musí prísť samo, a najlepšie sa veci vyvinú keď sa do nich človek moc nevŕta :)) sústredím sa na iné veci a uvidíme, čo bude. Včera sme mali návštevu, priatelovu sestru s deťmi, tak som si to naplno užila ale je to ine ked mas vlastne, tym by som mohla dat kedykolvek pozadku :))
A možno nás život zavedie uplne niekde inde..
Anemarie drzim ti palce v manzelstve aby ste boli stastní aj nadalej a aby manzel tu obrucku z prsta nikdy nezlozil :)

nathália08

ja som svojmu vravela,že prídem k nemu iba po svadbe,a tak aj bolo.byvali sme od seba skoro 500km,tak nechala som to na nom-poznali sme sa polroka,cez net.
Povedala,som mu že nechcem žiť divokým životom,ako sa dnes žije,chcem žiť slušne a jeho menom,ak ma ľúbi.Tak sme dohodli termína a je.......