Priateľ sa nemá k "činu"

Príspevok v téme: Priateľ sa nemá k "činu"
Barborka27

Mám priatela už vyše 5 rokov, žijeme spolu v jeho byte, v jeho rodnom meste. Žili sme predtym spolu niekolko rokov v zahraničí kde sme sa aj spoznali, takže sa dokonale poznáme so všetkymi chybami. Obaja máme 28r. Čo ma trápi je, že priateľ ma doteraz nepoziadal o ruku, teda žiadne zásnuby a ani svadba su v nedohladne a o dietati mozem asi len snivat. Minuly rok na jesen ma to zacalo nejak vnutri trápiť, zacali sa vo mne asi prebudzat tie materinske pudy alebo ako to nazvat, jednoducho som velmi chcela uz nasu rodinu. Tak som zacala vytahovat tuto temu pred priatelom, ktory samozrejme znervoznel a po takych mensich "debatach" sme dospeli k nazoru ze mame cas. Pretoze poviem otvorene, financií moc nie je, zijeme od vyplaty k vyplate. Teraz vsak posledne tri mesiace ma to neskutocne trapi a zacinam mat z toho normalne depresie. Na jesen som sa jednoducho odhodlala sa s nim do očí porozprávať o zásnubách a tak..tak mi povedal že to plánuje, že chce aj svadbu aj všetko ale ked sa trochu dostaneme do penazí..a tym to skoncilo, no vo mne sa pochybnosti a smutok len prehlbili. Asi o tyzden na to som mu povedala že asi pre neho nie som dost dobrá, alebo co, kedze po 5 rokoch ma musi dokonale poznat a vie ci ma chce ci nie, a peniaze su len vyhovorka. Asi tyzden sme mali hrozne dni, akokeby som mu zatala do ziveho a v jeden vecer ma zavolal na víno a povedal ze asi som mala pravdu, lebo on si asi naozaj nie je isty. Vraj problem nie je vo mne, lebo som dokonala ale on to ma v hlave proste cele domiesane. Keby som si vtedy nerobila vodicsky kurz tak som v momente zbalena a odchadzam. Tak som mu povedala ze fajn, dokoncim kurz a kludne odidem, taketo vztahy jednoducho ja nemusim, kde si niekto nie je niekym isty. Ale ked sme prisli domov, rozplakal sa, ze o mna nechce prist a vsetko je to o peniazoch, lebo sa mu nedarí a on chce proste aby sme sa mali lepsie. OK,dokoncila som pred tyzdnom autoskolu uspesne..a mala som plan ze odidem. Od vikendu myslim len na to co s nasim vztahom. Vcera som sa ho opat narovinu opytala ci planuje nieco, ale opat ta ista odpoved-nie su peniaze a on nechce kupit hocijaky psten, jednoducho vsetko bude ked sa dostaneme do penazi. Teraz sedím v upratanom byte, a chyta ma panika, co mám robit. Nenormalne uz tuzim po babatku a svojej rodine. Alebo aspon byt zasnubena s vyhliadkou na svadbu, vsetky moje kamosky uz su davno aspon vydate a tiez nemaju peniaze ale beru to v pohode. Uz sa citim tak trapne aj pred sebou, jak keby som zobrala o prsten alebo o čo. Mam aj pocit ze uz je to stratene, posledne mesiace preto aj mam vybuchy hnevu, ide mi na nervy jeho rodina, nikoho tu nemám, ani jednu dovernu kamosku, mame nedokonceny byt, malo penazi a este aj toto. Ale ked odidem co tym ziskam? No na druhej strane, aj priatel si to priznal ze on je ten tip, ktoremu dlho trva kym sa pre nieco rozhodne a ja zas nechcem mat prve dieta v 35ke.
Ma niekto podobnu skusenost, alebo nejake rady, potrebujem len iny pohlad na vec..Niektorí známi mi radia aby som to ukončila, pretože sa chlapec asi boji zodpovednosti, a vyhovuje mu ze ma navarene, oprate, sex ale nik od neho nic nechce a peniaze su len vyhovorka pretoze nikdy nebude tolko penazi aby si clovek povedal ze ma dost na vsetko. A mam taky pocit z neho aj ja :(

AdamKrt

Medzi nami je len 5 rokov rozdiel. Ja som si nehladal starsiu, v tom ma oklamala tiez. Tvarila sa, ze je o 3 roky mladsia odo mna.

jajka001_

preco si nehladas mladsiu zenu?
viem je to vec vkusu ale uz aj kvoli tomu dietatu...ona mu nebude stihat, ak by sa jej aj podarilo otehotniet (plodnost vekom klesa). dalej ako bude rast, dieta potrebuje hodne starostlivost, venovania sa (ty budes na vedlajsej kolaji), a starsie zeny su menej flexibilne...lepsie je mat mladu maminu.
ak otehotnie v 40ke, dieta bude maturovat a ona bude mat 60, vek babky
a ver alebo nie, ona bude mat 50 ked ty 40. tazko s nou vydrzis. vas vztah je kratkodoby, dieta je beh na dlhu trať

AdamKrt

Hej, ale ona ma presviedca stale. Prisli rozne zle situacie a vraj mam vydrzat, ked bude lepsie. Uz sa to ukludnilo a to este nie, este neni vhodna doba, atd. Este chvilu pockat. Ked bolo zle, slubovala hory, doly a potom z toho znova zislo do neurcita, akoze kratkej doby.

AdamKrt

jajka001_ Dnes 22:03 - ona sa vsak tvari, ze dieta po 40tke mat, to je malina. Davam jej nejaky cas, ale potom jej to pripomniem a dam jej na vyber. Bud, alebo. Nemam zaujem o vztah bez buducnosti.

jajka001_

nepusti, nepusti...tak sa nechaj ovladat ..ty mas este cas, do 40ky,dovtedy ta to snad prejde :) myslim laska k nej. ona ma uz ozaj dost vela rokov na dieta.

AdamKrt

jajka001_ Dnes 21:57 - ale to ona ma presviedcala, nech sa to skusime spolu, ze bude aj dieta a stale termin odsuva. Tiez ju podozrievam z toho, ze to len natahuje, lebo jej to takto vyhovuje. Aj som jej to navrhol, ze nech to povie na rovinu, ale stale to len natahuje, rozist sa nechce, ze mam vydrzat, vydrzat... Lenze takymto sposobom sa k vlastnej rodine nikdy nedopracujem. Ona sa ma vsak nepusti.

jajka001_

no, vidis, ani by si o nu nezakopol, len preto ze ma deti. ale ona o teba stoji. ale zas nutit ju do dietata je tiez odveci. 39 rokov, je uz doooost stara na deti. nemyslim ze ich bude este chciet mat, a len natahuje cas lebo chce byt s tebou. ty ale deti chces, tak si vyber, bud ona a bez deti, alebo hladas dalej..

AdamKrt

jajka001_ Dnes 21:39 - 39. Ale to, ze ma 2 deti - za to ja nemozem. Dobre vedela, ked mi to zamlcala, ze keby som to vedel na zaciatku, tak sa otocim na pate a nebudem si nic zacinat.