môžem to mať od neho ?

Príspevok v téme: môžem to mať od neho ?
natusa42

dobrý den,
môj priteľ mal v lete a má doteraz zvýšené aslo.nikto nevie prečo ..stále sa soplí,kýcha,má hrdlo zapálené ..ale funguje normálne,lebo to má v takých intervaloch ..je možné ,že som to dostala od neho ?alebo toto sa nemôže prenášať ?lebo ja mám presne teraz to,čo on mal v lete ...dakujem za VAše odpovede

tpch

Z antibiotik sa pouziva najma metronidazol (Entizol), klindamycin (Dalacin) a azitromycin (Sumamed a pod.) aspon v mesacnej kure. Casto sa tento problem objavuje pri infekcii helikobacterom.

natusa42

to vazne ?:O tak som to dostala od neho ?
ako nemam to az take,ako on "hrozne ",take lightnejsie..ale sa bojim,aby sa mi to nezhorsilo

praveze u nich doma nebyvam vobec,raz som u nich doma bola,ale v aute ich ..rodinnom sa vozime pomerne casto,ale nemyslim,ze by to bolo z toho ....
ale ma cela tvar hrozne svrbi najma posledne tyzdne :( :( a brada a okolie ust je na nevydrzanie :(aj cervene to mam...ale kedze som citala vsade,ze ekzem je neprenosny,tak som si myslela,ze sa nejedna o ekzem ..ale asi ano,ako vidim ...
pritel ma hygienu dobru praveze,stale sa umyva atd ..aj sa snazi udrziavat poriadok,aj u nas doma je poriadok a tak,takze netusim, o co ide...ale je to velmi neprijemne,ked ma to tak svrbi a pali,ako viditelne velmi to nie je,ale citim,ze to nie je OK ..a neviem co na to ..citam vselico o tom na nete,ale nikto poriadne nic nevie odporucit..cize myslis,ze nejake bakterie preskocili od neho na mna a mam ekzem aj ja ?:(

tpch

moja, to nebude ekzem, ale bakterialna rosaceiformna dermatitida, lieci sa zvycajne antibiotikami (penicilinom nie, ten nepomaha) a lokalnym metronidazolovym pripravkom. Liecba je dlhodoba, casto sa to zvykne vracat, striedavo zlepsovat a zhorsovat. Pozor na kortikoidy-nesmu sa na to davat-prechodne stlmia zapalove prejavy, ale potom sa to vyrazne zhorsi.

jajka001_

o ekzeme som teraz nedavno citala ze sice je neprenosny ale urcite formy ktore su sposobene bakteriami - parazitmi, prenosne su lebo tie bakterie na teba prelezu. a byvas casto u nich doma? si pisala ze u nich to moc slavne nie je, mozno aj ta hygiena, roztoče, čojaviem

natusa42

tpch ,ved ja som chcela len nejaku radu..ako ja lekarke svojej velmi neverim,ale no snad nie je blba az tak,aby nevedela,ci s tym treba na krcne,alebo co :( dufajme...uvidim,ak mi to neprejde do noveho roka,pobezim na krcne...nenecham to tak,ved ma to stale otravuje ..

jajka ..
och,ja viem...viem...lenze je strasne narocne sa od neho oslobodit,od vsetkeho toho,co je ,co bolo ..nedokazem to ked som stale s nim :(

natusa42

inak baby pocujte ,este mam taky dalsi "zdravotny problem " ..ak sa to tak da nazvat ,ked uz to tu celkovo rozoberame

ma velmi pali a svrbi okolo ust ,brada ,pery atd ..-mam to aj scervenene,sem tam sa mi pokozka supe,ale slabo,no najma to pali,ked sa umyjem mydlom alebo tak ...priatel ( ten priatel stale jeden a ten isty)ma ekzem,presne v tych istych miestach,lenze ma to v horsej faze uz ako ja,tak mu dala kozna mast a nic ,dobral ju a ma to dovnake ( on to ma zo stresov),nie je to az tak hrozne odpucdzujuce,len sa mu koza supi a scervenie to,ale len ako kedy...no postupne mu to prechadza aj okolo oci a tak...nechapem,ved je zname,ze ekzem nie je prenosny ,tak rpeco ho maM asi aj ja uz ?od neho ?nerozumiem ...viete mi to prosim vysvetlit ?
a neviem ,co mam s tym robit -dalsia vec

na mna sa asi vsetky pohromy valia ..mam taky pocit

tpch

natusa, potom ma napada logicka otazka, ze ked lekarke doverujes a das na jej nazor a liecbu, naco sem pises a chces riesit problem s hrdlom tu?

jajka001_

no ja si tiez myslim ze to bude hlavne o psychike. ale aj tak skoc na to krcne.
natus, preco sa trapis, taka mlada baba sa ma tesit zo zivota

natusa42

tpch ved nepotrebujem,to je jasne:)ale hadam ,ked ma tam doktorka neposlala,tak snad vie,co robi,alebo co ,ja uz neviem vazne :(

natusa42

jajka
no ano,mam oslabenu imunitu,-.to hej..aj z krvi bolo vidno atd ...som stale chora,permanentne..mam ..oslabenu..a dopujem sa ,praveze vsetkym moznym i nemoznym (!) to je to najhorsie,aj ovocie,aj zelenina,vsetko,co "mame doma " ..co "nemame " ..

a no ja s nim-ano ,"chodime " ,da sa to tak nazvat ,jajka ..odpustila som mu všetko,ale nepovažujem ho za partnera do buducna,on to vie ..ale mame teraz take "nijaké "obdobie,je to velmi komplikovane,viem,ze by som ho mala nechat raz a navzdy-a odhodlavam sa opat k tomu,ale mylsim,ze to bude zbytocne,lebo aj tak skoncime pri sebe ..vies ako to medzi nami je -tazka situacia ..:( ale zatial som s nim.mame teraz take pokojne a dobre obdobie,sem -tam pride hadka,ale nic vynimocne...neviem,asi je to aj celkova psychika,-u mna robi maximalne vela :(