Autonehoda-diagnostika?

Príspevok v téme: Autonehoda-diagnostika?
Yourself

Ahojte,mal som dnes autonehodu,narazili sme do vyššieho plotu...neotvorili sa airbagy,mal som zapnutý pás a zdá sa mi že som v poriadku...ale bojím sa či nemôžem mať nejaké vnútorné zranenia. Trochu ma pobolieva pravá lopatka,môže sa ale stať že by v takej situácii,keď sa ani neotvorili airbagy vytvorilo nejaké vážnejšie vnútorné poranenie? Napr. niečo s brušnou dutinou? Ďakujem za odpovede...

Annika1987

Nie je pravda, ze vnutorne zranenia moze mat len vtedy, ked nieco narazi do jeho tela alebo jeho telo do niecoho narazi. Vnutorne zranenia mozu byt sposobene aj tym, ze auto, v ktorom sedi, narazi vo velkej rychlosti. Vtedy sa zotrvacnostou mozu vnutorne organy poskodit.

opalka

ahoj,

ja som mala nehodu pred 3 tyzdnami, neotvoril sa mi airbag a vyzeralo to, ze som len vyletela z cesty a vsetko je ok....trochu ma bolel chrbat, tak som si myslela, ze to z toho, ako ma zachytil pas.... o den na to sa ukazalo, ze mam zlomeny krcny stavec.... ja na tvojom mieste idem na vysetrenie, lebo tieto zlomeniny bolia intenzitou ako modrina, ale ich podcenenie mozes lutovat cely zivot.....ja som pn uz 3 tyzden a povodne to vyzeralo, ze mi nic nie je

pozri-

...tak je to na tebe-ako sa rozhodnes...ak si taky hypochonder ako pises tak si tam radsej zajdi a budes mat pokoj...

maruska123

yourself ked si taky ustrachany, tak zdvihni svoju rit a chod na pohotovost..si myslis, ze niekto ta cez internet vylieci vysetri a stanovi tvoju diagnozu, ako vobec nejaku mas?

pozri-

...zalezi akou rychlostou ste narazili do toho plotu...

...do nas raz narazilo auto/zo zadu/mi sme z autom stali- bola to poriadna zrazka... a kedze sme to necakali -poriadne to nami otriaslo a kedze sme mali v aute aj malu dceru-tak nas clovek ktory do nas narazil odviezol na pohotovost...

Yourself

Nechcem byť teras hnusný...ale človek sa tu nemôže niečo opýtať pre istotu aby sa na neho nepozerali ako na idiota? Tak sorry,mal som strach,existuje aj niečo ako zotrvačnosť vnútorných orgánov a náhle zastavenie...Ďakujem všetkým za vaše srdečné rady

jankaaaaaaaaa

vnutorne zranenie mozes mat vtedy a len vtedy, ak tvoje telo do niecoho narazi, alebo nieco narazi do tvojho tela. vo velkej rychlosti ci velkej sile. ak si mala pas a neotvorili sa ani airbagy, nemas ziadne bolesti, tak si zrejme do nicoho telom nenarazila tak logicky ziadne vnutorne ani vonkajsie zranenia mat nemozes. vnutorne zranenie nevznika nadprirodzenou neviditelnou silou

jankaaaaaaaaa

ked sa ti neotvorili ani airbagy, tak naraz urcite nebol vobec silny, takze nemas sa coho obavat. to ze ta boli lopatka moze byt z natiahnuteho svalu. keby sa ti stalo nieco vazne tak isto nesedis za pc