Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kondylómy

Príspevok v téme: Kondylómy
kamver12345

Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Asi pred piatimi rokmi sa mi v okolí penisu a na semenníkoch objavili malé hnedé bradavičky. Po návšteve kožnej ambulancie mi bolo doporučené vypálenie laserom, ktoré som absolvoval niekoľko krát v rozmedzí približne jedného roka, kým mi nezmizla aj posledná bradavica. Myslím že zákrokov bolo asi šesť. Zo strany lekára mi bolo povedané, že problém je vyriešení, nakoľko moja partnerka, s ktorou som vtedy pohlavne žil asi rok pred objavením sa prvých bradavíc, žiadne nemá. Aj vyšetrenia u jej gynekologičky dokázali, že nemá žiadne problémy. Keď som sa opýtal, ako je to možné, keďže mi lekár povedal, že sú pohlavne prenosné, tak vraj inkubačná doba môže byť aj niekoľko rokov. Aj by to sedelo, lebo pred mojou poslednou partnerkou, s ktorou som dodnes a máme spolu aj dve deti, som mal trochu bujaré sexuálne obdobie, ale dva roky pred problémami som s nijakou inou ženou nespal (samozrejme ani s chlapom).
Asi pred pol rokom som bol na urologickom vyšetrení, pretože ma občas pri dotyku a pri samovyšetrení bolel semenník a zľakol som sa, či nemám rakovinu. No a lekárka mi povedala, že mám kondylómy, keď som jej opísal tie prvé bradavice čo som mal vlastne pred piatimi rokmi, povedala, že to spôsobuje vírus, ktorý je stále v tele, a len vypálenie nepomôže. Predpísala mi Wartec, ale tie kondylómy sú také malé a mám ich na hrane žaluďa, že bol dosť problém s natieraním a krém sa mi dostal aj na iné miesta, čo mi spôsobovalo začervenanie a pálenie, takže som vydržal len dve kúry po tri dni. Keď som je zatelefonoval, tak mi povedala, že jediné možné riešenie je chirurgické odstránenie.
Moja otázka znie: Má význam podstupovať určite bolestivý zákrok, keď vírus to tak či tak nezničí a bude sa prenášať naďalej a rovnako sa mi môžu kondylómy vrátiť, alebo sa to oplatí a už sa mi nevrátia? Je pravda, že tie hnedé bradavice sa mi už neobjavili.
Ďakujem za radu.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kondylómy - Fórum - ZDRAVIE.sk