Neskutočne mastná pleť

Príspevok v téme: Neskutočne mastná pleť
sap sap

Čaute, chcela by som sa s vami poradiť, čo vám na tento problém pomohlo. Bojujem s tým od puberty a nie a nie to vyriešiť. Chodila som kožnej vela rokov - nepomohlo, HAK - nepomohla, mydlá, krémy, pleťové vody, púdre a kadečo všeličo, nič nepomohlo. Pleť mám mastnejšiu jak puberťák v rozkvete. Mám 24 a neviem, čo s tým. Každú hodinu minimálne sa musím ísť "odsávať" do servítky, lebo by mi to asi aj začlo stekať z tváre... A to pritom nemám takú problematickú pleť, že vyrážky alebo tak. Sem tam, fakt minimálne. Už ma napadlo, že to môže byť len stravou. Ale zas tak zle sa nestravujem, tak fakt už neviem. Pomoc, ten lesk je fakt nechutný :((((((

sap sap

RNG - ak znamená DHT vysokú dávku testosteronu v tele, tak áno, to je môj problém. Štítna žľalza mi pracuje uplne zle - teda skôr nepracuje, ale nechcem brať hormóny. Mám preto aj problém s ochlpením. Čiže z toho môžem mať mastnú aj tú pleť ??

RNG

Propolis je velmi hojivy a ciastocne aj antimikrobialny, ale pochybujem, ze ma prilis velky vplyv na mazotok a hladinu DHT v tele. Teda ked je natierany len na kozu.Zrejme ho treba brat aj oralne a to ovela viac.
Na viac o propolise pozri napr na
www.medicalnewstoday.com
Literatura, co spomina , ze chrysin znizuje DHT a propolis obsahuje chrysin je napr tu
vitanetonline.com

Inac som zabudol uviest steroly a chrysin, ktory tiez znizuju DHT. Dobry zdroj sterolov je napr saw palmetto(palmicka plaziva, serenoa repens) a steroly pouzivas v davkach az 2 x 600 mg denne. Aspon tolko je ucinne napr na zvacsenu(hyperplazia) prostatu, ktora sa tiez zvacsuje ako dosledok vysokych hladin DHT(dihydrotestosteron)

light123456

Zdravíčko,
teda viem ,že každá pleť je iná ,ja som mal tiež problém s mastnou pokožkou a nepomáhala životospráva ani lieky ani nič...:((potom som ale stretol jedného pána dodnes mu zato ďakujem (má nad 75)ak ešte žije,prost strá škola:)))poradil mi aby som si cez noc natieral tvár obycajnou propolisovou tinkturou alebo cistym propolisom a rano aby som nebol žltý:)))som sa mal umyť obyčajným detským mydlom a čuduj sa svete zabralo sice to trosku trvalo ale dnes ani znamka ,ani jazva po vyrazkach:)))) no poznam prípad iba jeden kedy to nepomohlo, len pozor ak ste alergici alebo tak....

RNG

Vysoky mazotok je hlavne zo zvysenej hladiny hormonu DHT. Ten sa da znizit zinkom, I3C a DIM, a vitaminom A vo vacsich mnozstvach(10 000 IU plus ale menej nez 50 000 IU dlhodobo)

tpch

Pozor na pletove vody s alkoholom-po pouziti mas skvely pocit odmastenia, ale nasledne sa tvori maz ovela rychlejsie.

xyzz

Ja som tiež mala mastnejšiu pleť... nie síce nejak veľmi našťastie, ale bola. A pomáha mi len - hydratovať. Najlepší je pre mňa kokosový olej, každý večer a ráno- vyčistiť pleť, a natrieť kokosovým olejom. Večer si ho dávam fakt hojne, až sa lesknem, ale pleť si vezme toľko, koľko potrebuje a ráno si dávam len trošku, aby som sa nejak neleskla. A pomáha mi to, už sa mi skoro vôbec neleskne ani po celom dni