Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Noha v dlahe-šoférovať áno či nie?

Príspevok v téme: Noha v dlahe-šoférovať áno či nie?
bublina00

Zdravím, pred 5-mi týždňami som si zlomila ľavú nohu, členok. Bola som na vyšetrení a p. doktor mi povedal, že ešte musím mať nohu min. 10 dní v dlahe, lebo to ešte nemám úplne zahojené. Chcela by som sa opýtať, či môžem šoférovať? Ešte som to neskúšala, každý ma od toho odhovára ale tá noha ma už nebolí a myslím si, že by som to zvládla. Mám man. prev., neberiem žiadne tabletky a cítim sa dobre. Čo si myslíte o tom? Je to dobrý nápad?

0vecka

2 maruska123 a preco si myslis ze noha v sadre znizuje tvoju schopnost soferovat? to je taka formulacia zakona... a urcite ak mas automat a lavu nohu v sadre tak soferovat v pohode mozes...

xxxxxxxxxxxx

je to blby napad....ale ked ti za to stoji sposobit havariu pripadne umrtie nech sa paci ty s tym budes "zit"...

lost

uprimne, teraz by na cesty siel asi len blazon :D nemyslene v zlom, aaale.. je to tam ako v cirkuse :D brutalne vela aut, vsade vsetko plne.. milion kolon, ze aj zdravemu zacne boliet noha zo spojky :)

bublina00

Dobre ľudia, asi ste ma prehovorili :) radšej to nechám tak, najprv sa musím dať do poriadku a potom ostatné...

maruska123: ďakujem :)

maruska123

citujem z jedneho clanku

Podľa zákona o cestnej premávke vodič nesmie viesť vozidlo po požití lieku v čase, keď liek môže znížiť jeho schopnosť viesť vozidlo. Nesmie viesť vozidlo ani vtedy, ak jeho schopnosť viesť vozidlo je znížená najmä úrazom, chorobou, nevoľnosťou alebo únavou. „Vodičovi sa teda striktne zakazuje viesť vozidlo, ak je jeho schopnosť šoférovať znížená v dôsledku požitia lieku alebo jeho momentálnym stavom ako úraz, choroba, nevoľnosť, únava a podobne,“ Znamená to, že so zlomeným zápästím alebo členkom v sadre za volantom porušujete zákon, aj keď sedíte v aute s automatickou prevodovkou. Ak vás v takomto stave ako šoféra pristihne polícia, môže Vám udeliť pokutu do výšky 60 eur.

neva

Predsa pri šoférovaní tú nohu musíš mať v určitom uhle aj v členku ohnutú a ver mi že v nej nemáš riadny cit. Prešla som tým, takže viem o čom hovorím. Trvalo dosť dlho kým sa to rozhýbalo riadne. Po zložení sádry som tiež mala ešte dlahu. Moja noha vyzerala nejaký čas ako mŕtva ryba. Ja som chodila potom ešte nejaký mesiac na rehabilitáciu.
Na 100% to za volantom nezvládneš, nepokúšaj osud, sú vianoce.

bublina00

Jaj ešte ďaleko mám od toho aby som behala...písala som že ma tá noha nebolí, ale tým som myslela iba to keď s ňou hýbem, síce skúšala som na ňu stúpiť ale bojím sa, ešte by som nemala...včera mi dali dole sadru ale ešte musím mať dlahu 10 dní.

bublina00

neva: no práveže neviem chodiť, ešte som nestúpila na tú nohu, stále mám barle...tak hádam nejak zvládnem tú spojku a keď nie tak sa na to vykašlem, nebudem zbytočne riskovať

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Noha v dlahe-šoférovať áno či nie? - Fórum - ZDRAVIE.sk